Mikropęknięcia na iPhone 3G

Mikropęknięcia iPhone 3GSerwis Engadget.com informuje, że wielu użytkowników iPhone 3G narzeka na to, że na ich telefonach pojawiły sie mikropęknięcia. Zazwyczaj dotyczy to białych modeli bo po prostu na nich widać lepiej te pęknięcia. Problem może jednak dotykać też wersji czarnych. Ja dokładnie obejrzałem swoje dwa iPhony 3G i żadnych pęknięć na nich nie zauważyłem. Może mam szczęście a może używam ich zbyt krótko. Poprzednia generacja iPhone też miała problemy z materiałem z którego była zrobiona i objawiały się one bąblami na szklanej powłoce ekranu.
Dyskusja na ten temat toczy się na oficjalnym forum Apple discussions.apple.com

 • PewQ

  Jak się rzuca takimi iPhone’ami to są to takie oto skutki… Na czarnych tego nie widać poza tym to pewnie są rysy i zawarty w nich brud.

 • http://zwierzak.jogger.pl/ zwierzak

  Mikropęknięć nie było by widać, to są po prostu pęknięcia. Nie ma to jak dobierać słownictwo, aby zminimalizować negatywne brzmienie. Jak dla mnie to jest bardzo poważna wada tego urządzenia, a same rysy mogą także powstawać na wersji czarnej, ale ich nie widać.

  A powstawanie rys może nie być spowodowane rzucaniem nimi, raczej wątpię, aby tak drogą zabawkę traktować jako piłkę do nogi.

 • http://www.ipod.info.pl norbi

  zwierzak: ja nie dobieram słownictwa dla mnie to mikropękniecia

 • Marucins

  a haaa jednak nie jestem sam. Tak jak to pisałem we wcześniejszym poście (przy czerwonym iPhonie). Jest to wina obniżenia kosztów produkcji – nie ma co się dziwić. Wyraziłem swoje zdanie jak tylko dostałem w swoje ręce 3G iż tylny panel jest ogromnym cofnięciem w rozwoju firmy.

  Teraz czekam na informacja od innych użytkowników o „mikro” pęknięciach na ekranie

 • http://blog.khron.net KHRoN

  rysy, pęknięcia… co jeszcze czeka iPhone’owe plecki z „niezniszczalnego nie-plastiku”? i to już w dwa-trzy tygodnie po premierze? o_o

  … kolejny powód żeby nie rozstawać się z klasycznym iPhonem ;)

 • elo

  Iphone ma plastykowy tył, tylko ze względu na zwiększenie zasięgu Wi-Fi i 3g. Nie jest to żadne „cofnięcie” tylko kolejny krok do przodu.

 • b

  po co ma dlugo sluzyc skoro za rok premiera nowych, jak widac jakosc juz nie ta co w 1g
  acery sa tansze i maja wiecej bajerow, ale niektorzy wola kupic ibma czy toshibe i nie miec problemow ;-)

 • lookash

  @elo: „Iphone ma plastykowy tył, tylko ze względu na zwiększenie zasięgu Wi-Fi i 3g. Nie jest to żadne “cofnięcie” tylko kolejny krok do przodu.”
  Twoje usprawiedliwianie apple lub rozumowanie jest smieszne. Dla mnie krokiem do przodu byloby zwiekszenie zasiegu sieci z rownoczesnym zachowaniem wytrzymalosci. Prawda taka ze dali ciała i to oszczedzanie wyszło im bokiem.

 • Arturo

  Co powiecie na to ? Takie pęknięcie pojawiło się po kilku dniach użytkowania czarnego iphona, z dnia na dzien sie powiększało. Nie upadł, nie rzucałem nim… nic z tych rzeczy!
  Myślicie że uznają na gwarancji ?!

 • Arturo
 • Apple_fanka.

  Właśnie…ja też mam pełno „pajęczyn”…czyli takich delikatnych pęknięć.Uważacie, że mogę zareklamować to?
  Dodam, że z czasem one się powiększają…a dbam o telefon jak o jajko…ostatnio przez cały miesiąc leżał nieużywany w pudełku i …pęknięcia się rozwinęły.Co radzicie?

 • Marucins

  Cieniutko

  Najprawdopodobniej nie wymienia Ci. Pęknięcia na powierzchni płaskiej, która nie jest mechanicznie używana zaliczyć mogą pod uszkodzenie które zrobiłeś sam

 • Pingback: Mikropęknięcia na iPhone 3GS

 • paweł

  Witam Posidam iphone 3gs 32 gb white. Po dniu urzytkowania peknięcia na porcie ładowania;((
  mimo ze caly jest oklejony folia:(

 • Epli

  Przepraszam że taki offtop. ale wie ktoś może dlaczego nagle (3G ,16GB) bateria rozładowuje się bardzo szybko? czy przyczyną może być przetarty kabelek ładowarki?

  PS oddałam iPhonea do reklamacji do serwisu w Wa-wie ponieważ pękała obudowa i odesłali mi go z kosztorysem …czyli nie warto tracić czasu i tak wam nie uznają reklamacji :(

 • szymi

  :) mam to samo w tym samym miejscu :P

  pozdrawiam :)