Moje Jabłuszko numer 4-5/2010

Mam nadzieję, że stęskniliście się za magazynem Moje Jabłuszko.
Kilka spraw zaważyło na tym, że magazyn ukazał się w wydaniu podwójnym nie standardowo w wakacje, a właśnie w Maju. Tym niemniej znajdziecie w nim naprawdę ogromną ilość bardzo ciekawych tekstów. Może trochę mniej w tematyce iPod/iPad/iPhone za to bardzo dużo na temat najnowszego pakietu Adobe Creative Suite 5. Choć oczywiście o iPadzie też przeczytacie. Ze swojej strony polecam moją polemikę z Wojtkiem na temat tego czym jest iPad i jakie miejsce znajdzie w naszym gadżetowym świecie.

Kwiecień i maj to bardzo aktywne miesiące. Wydarzyło się w nich kilka ważnych rzeczy – po pierwsze, początek sprzedaży tabletu Apple, czyli iPada. Po drugie, Adobe zaprezentowało swój najnowszy pakiet Creative Suite 5. Kwiecień to też prawdziwy początek wiosny. A gdy nastaje wiosna – wszyscy robią porządki. My też mamy dla Was parę propozycji.

W numerze koncentrujemy się na tych trzech sprawach. Przeczytacie o sposobach na wyczyszczenie swoich Maków – zarówno programowo, jak i “sprzętowo”. Podzielimy się z Wami naszymi przemyśleniami i spostrzeżeniami z użytkowania iPadów. Abyście na żywo mogli się przekonać czym jest iPad, wspólnie z firmą Macoscope zorganizowaliśmy nieoficjalną prezentacje tego produktu w Warszawie – każdy mógł go wziąć do ręki i sam się przekonać, co to tak na prawdę jest. Przedstawiamy Wam krótką fotorelację z imprezy – na naszej stronie dostępny będzie też film. Wreszcie, w numerze będziecie mogli zapoznać się, mam nadzieję dogłębnie, z nowościami jakie oferuje CS5.

W najnowszym numerze, naszym gościem będzie Henryk Sawka, znany wszystkim rysownik, satyryk, ilustrator życia. Jeden z pierwszych polskich posiadaczy iPada, którego póki co używa bardziej do czytania niż rysowania.

Tradycyjnie chcielibyśmy zaprosić Was do wzięcia udziału w konkursach. Do wygrania są licencje na opisywany w zeszłym numerze BannerZest2 oraz przepiękna gra Machinarium, dodatkowo mamy dla Was licencję na program SyncMate oraz breloczki-kable do synchronizacji iPodów i iPhonów.

Kwiecień miał przejść do historii jako miesiąc premiery iPada oraz pakietu Adobe Creative Suit 5. Jednak większości Polaków, będzie kojarzył się z katastrofą lotniczą, która wydarzyła się pod Smoleńskiem…

Do pobrania z mojejabluszko.pl

 • iMat

  Norbi, wiem ze post nie dotyczy tematu ale proszę o pomoc. Czy na ta chwile istnieje możliwość zdjęcia simlocka z iPhone 3gs OS 3.1.3????

 • http://www.ipod.info.pl norbi

  iMat: Nie

 • Andrzej

  Nie wiem czy macie świadomość,że na iPad w pozycji poziomej,( a tak strona wypełnia cały ekran )
  strona ucieka w dół do połowy ekranu .Po podciągnięciu jej do góry i obróceniu strony zaczyna się wszystko od nowa.A tak to piąteczka!
  Pozdro. Jędrek

 • Andrzej

  PS.

  Stare numery- do 12 są OK

  Jędrek

 • http://www.ipod.info.pl norbi

  Andrzej: Dzięki za info, sprawdzimy to.