Nawigacja TomTom również dla iPod touch i iPhone’a pierwszej generacji

TomTom iPod touchDzisiaj tematem dnia jest nawigacja GPS TomTom.
Po bardzo kiepskich informacjach cenowych pojawia się ciekawa i dobra informacja dla użytkowników iPodów touch oraz iPhone’a pierwszej generacji. Dobra bo również oni będą mogli skorzystać z nawigacji. Dzisiaj potwierdził to pracownik PR TomTom Yann Lafargu.
Oczywiście jako, że wymienione urządzenia nie posiadają wbudowanego modułu GPS nie obejdzie się bez zewnętrznych urządzeń. Tym urządzeniem jest TomTom Car Kit który powinien być dostępny w pierwszym tygodniu września w cenie 133 Euro. TomTom Car Kit to uchwyt na iPhone’a lub iPoda touch który posiada przyssawkę pozwalającą umieścić go wygodnie na szybie w samochodzie. Urządzenie w uchwycie może być umieszczone zarówno pionowo jak i poziomo. W uchwyt wbudowano odbiornik komunikujący się z urządzeniami poprzez złącze docka. Będzie przydany nie tylko dla użytkowników iPodów touch lub iPhone’a pierwszej generacji, również właściciele nowych iPhonów z modułem GPS będą mogli z niego skorzystać. Wg. producenta zapewni on wtedy lepszy odbiór sygnału GPS np. w centrum miast lub w gęstym lesie.

Wcielmy się na chwilę w role użytkownika iPoda touch mieszkającego w Polsce i chcącego skorzystać z dobrodziejstw nawigacji. Mapa Europy Zachodniej 99,99 Euro, mapa Europy Wschodniej pewnie kolejne 99,99 Euro + uchwyt z GPS 133,00 Euro. Mamy piękną sumkę po przeliczeniu na zł około 1300 zł. Już widzę ustawiające się kolejki :)

 • glub

  czyli co? kupując navigona za 340 pln wygrałem?

 • Nikkor

  Mam małe pytanie, gdzie będzie dostępna ta podstawka, i czy będzie diałał z np. Navigonem ? Czekam na odp.
  Pozdrawiam

 • emo9

  No co ty. Podstawka będzie dedykowana dla TomTom i pewnie zablokowana będzie możliwość korzystania z czymkolwiek innym.

 • Nathan_Grawesh

  Tja, też widzę kolejki – do appolousa… A wystarczyłoby wypuścić tańszą wersję całej Europy dla AppSklepów w naszym regionie.

  A co do blokady to nie byłbym taki pewny – Tom Tom i tak będzie zarabiać na przystawce do Touchy – tej akurat nie da się scrackować.

 • the_bart123

  KOTOS ZAPOMNIAL O MALYM ZGRZYCIE! a urzadzenie wyswietlajace???????? iPhone/iPod???? + tysiaczek – mamy zdrowe 2300PLN za nawigacje ktora mozemy miec podobna za powiedzmy 500zl w wersji WYPAS (moze i byc uzywana jako ze i tysiaczek za iPhone to lekko malo)

 • glub

  emo- wiem, ale ja podstawkę do ifona kupilem na stacji za 30pln więc cenowo wygrałem.

 • maxel lyqam

  No to juz wiem co się stalo z projektem „LocoGPS”

 • Pingback: Blog – iPod, iPhone, iPhone 3G, iPhone 3GS – informacje … » TomTom Car Kit dostępny w Apple Store