No dobra to obstawiamy – kiedy pobierze się 25-miliardowa aplikacja z AppStore

Apple uwielbia takie akcje. Wrzucamy na stronę licznik odliczający pobrane aplikacja lub piosenki z ich sklepów. Kto trafi w równą liczbę wygrywa karty upominkowe do AppStore. Od jakiegoś czasu również Polacy mogą brać w tym udział. Tym razem okazją jest pobranie 25-miliardowej aplikacji z AppStore – przyznajcie trochę tego stuffu już wspólnie pobraliśmy. Jeśli to Tu wstrzelisz się w okrągłe 25 miliardów wygrasz Kartę upominkową App Store o wartości 10000$. Trochę można za to kupić piosenek :)

Zabawmy się w typowanie kiedy padnie okrągła liczba. W tej chwili mamy na liczniku około 24,9 miliarda – aktualny licznik macie TU. Bierzcie kalkulatory i obliczajcie :) ten kto będzie najbliżej ma szanse wybrać 10 tysięcy zielonych :)
Mój typ to najbliższa sobota około godziny 3 rano naszego czasu.

18 Comments

 1. Wystarczy zajżeć w kod js :)

 2. piątek 1:30 wg czasu w PL :)

 3. nie rozumiem co to ma znaczyć…

 4. piątek godzina 05:05

 5. Tylko, że wcale nie o pobranie nr 25 mld chodzi, a o losowanie.

 6. Odliczanie jest poglądowe, nie odzwierciedla rzeczywistości.
  W kodzie odliczanie skończy się przez 25 mld i o niczym to nie świadczy.

 7. tomasz okulewicz

  A na jakich zasadach to losowanie ?? 

 8. NO oczywiście w pewnym sensie losowanie, ale można przewidzieć mniej więcej kiedy padnie zwycięska liczba i wtedy pobierać aplikacje

 9. Co nie obstawiacie, nie interesuje Was 10 tysięcy zielonych ;)

 10.  Ty fundujesz?

 11. Kod java script umieszczony w źródle strony, odpowiedzialny za tę animację odliczania, która nie pokazuje prawdziwej, tylko szacunkową liczbę pobrań (zauważcie na przykład, że dwójka na końcu nigdy się nie zmienia)

 12. Brawo zepsułeś cała zabawę – fanatykom.

  Ten temat buł już poruszony, odnośnie domniemanego licznika, widać część osób łyka bajki nadal :)

 13. To odliczanie to jest tylko szacunek. Apple włączając licznik już wie kiedy dojdzie on do 25 000 000 000. Wtedy automatycznie strona zmieni się i zobaczymy grafikę „pobrano 25 000 000 000 aplikacji”.

  Przerabialiśmy to już przy okazji aplikacji numer 10 000 000 000. Wygrywała wtedy osoba WYLOSOWANA z dnia, w którym pobrano aplikację numer 10 000 000 000, a nie dokładnie ta, która ją rzeczywiście pobrała. Ludzie nie czytają regulaminów i stąd zamieszanie. W tym roku dodatkowo istnieje szansa zwycięstwa dla osób, które wogóle nie kupią żadnego programu! Można po prostu wypełnić stosowny formularz na stronie i liczyć na szczęście. Mało tego. Jedna osoba może wypełnić taki formularz aż 25 razy dziennie.

 14.  Ehm, Apple?

 15. ja stawiam na sobotę 1 rano naszego czasu

 16. Jutro (piątek) około godziny 8 rano licznik dobije 25 miliardów. Osobiście stawiam 8:20, o ile jeszcze licznik będzie na stronie.

  Może mały konkurs kto trafi Norbi? :)

 17. Oj źle :) Sobota 8:20 miało być.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *