Nowe iPody, iPad, iPhone, Bumpery – duża dawka plotek

Serwis www.ilounge.com znany z tego, że jak publikuje plotkę to jest w niej więcej niż ziarno prawdy daje nam dziś naprawdę dużo informacji. Oczywiście powołując się na sobie tylko znane wiarygodne źródła redaktorzy serwisu dają nam obraz najbliższych nowych produktów Apple w interesującej nas najbardziej działce iPod/iPad/iPhone.

Na początek iPody. Podobno Apple ma już gotowe nowe trzy modele które mają zostać przedstawione pod koniec tego miesiąca lub na początku września. Jednym z nich ma być iPod nano 6G, drugim iPod touch 4G. Niestety brak jakichkolwiek informacji czym miały by się charakteryzować te dwa nowe modele znanych iPodów. Trzeci iPod jest największym znakiem zapytania. Możliwe, że będzie to następca Shuffle z 1,7″ dotykowym ekranem, druga możliwość to coś w rodzaju Classica z 3″ dotykowym ekranem czyli coś co mi się wydaje wielce prawdopodobne.

Nowy iPad według tych informacji ma być pokazany jeszcze pod koniec tego roku lub w styczniu przyszłego roku – obecny iPad został pokazany pod koniec stycznia tego roku. Podobno ma być wersja o mniejszym 7″ ekranie. Prawdopodobnie Apple miała takie urządzenie jeszcze przed premierą iPada jakiego znamy obecnie. Nie jest jasne, czy nowy, mniejszy iPad zastąpi starego czy będzie dostępny obok niego.

iPhone 5 – tutaj nawet redaktorzy iLounge są sceptyczni. Ich źródło twierdzi, że iPhone nowej generacji będzie pokazany jeszcze w tym roku lub na początku przyszłego. Czyli sporo wcześniej niż wynika to zwyczajowego planu wydawniczego Apple. Ma mieć to związek z wadliwą konstrukcją powodującą problemy z zasięgiem. Niekoniecznie musi być to zupełnie nowym model, a jedynie zmodyfikowana wersja obecnego z ramką pokrytą jakimś tworzywem.

Nowe pokrowce Bumpers. Apple przygotowuje lub ma już przygotowaną nową wersję pokrowców Bumpers. Ma być tańsza w wytworzeniu, aby mniej firmę bolało rozdawanie ich za darmo do każdego iPhone 4 od września. Prawdopodobnie Apple wiedziało o problemie z anteną już wcześniej i szykowało się na ewentualność dodawania ich do każdego iPhone 4.

Nie wiadomo ile z tych plotek to prawda, ale jedno jest pewne, będę miał o czym pisać, a Wy czytać.
Mnie oczywiście najbardziej interesują iPody i już się nie mogę doczekać września.

14 Comments

 1. Aż boję się ilości informacji, które będą do nas spływały :)

  W końcu do Września coraz bliżej…

 2. Czas zastąpić wysłużonego iPoda touch 2G czymś nowszym. Ciekawe kiedy pojawią się oficjalnie u nas w sprzedaży. Oby jak najszybciej.

 3. Leon – przecież jest 3G, z lepszymi bebechami

  ogólnie – news o iPodach mnie rozwalił. Od 5 lat nowe iPody nano pojawiają się we wrześniu. od 3 lat nowe wersje iPoda Touch pojawiają się we wrześniu. Kogokolwiek dziwi, że i w tym roku we wrześniu będzie konferencja o nowych iPodach na której zostanie pokazany nowy nano i nowy Touch? serio?
  a ploty o małym dotykowym ekranie to konsekwencje wcześniejszego wycieku…
  więc nic nowego/ciekawego o iPodach tak naprawdę.

  że nowy iPad ma się pokazać rok po poprzednim – też nic odkrywczego. wątpię, żeby był mniejszy. Chyba, że mniejszy uciągnie retinę i dlatego taki dają…

 4. Ale bzdury.. (z małymi wyjątkami) :)

 5. michasz: no zobaczymy :)

 6. Dadzą mniejszego iPada i zaczną się chwalić jak wysoka rozdzielczość została użyta :P. „Zmieściliśmy w 7″ ekranie ekran 9.7” :D

  Co do reszty to nie wiem :P

  iPhone 5? Nie :P Apple zacznie może wypuszczać jakieś ulepszone antenowo modele ale nie o nowym numerku.

 7. Mnie jedynie ciekawi iPad i sądzę ze będzie to ten sam rozmiar co teraz na zawsze!! Retina, oczywiście musi być i sądzę że będzie i będzie to piękne ;) a nawet retine w wydaniu 9,7′ powinno uciągnąć bo sądzę tu o 2048×1536 grafika dostępna w ipadzie jest bodajże odpowiednikiem intel gma 500 który przecież tak niedawno był stosowany w laptopach i jeszcze cortex a-9 1ghz core 2 daje nam 2ghz w tablecie plus intel gma 500 i retina, spokojnie :D

 8. Ipad jesli bedzie 9,7 i ulepszony – kupuje!:)

 9. vaio p, netbook z 8′ oparty na windows 7 z atomem słabszym od cortex a9 i gma 500 z rozdzielczoscią 1600 x 768 przy tym wszystko działa ok :D iPad z nowym ekranem i kupuję :D sądzę że apple specjalnie wypusci ipad 2 niebawem poniewaz ludzie juz sie przekonali do jedynki a retine display w iphone 4 tak wszyscy zachwalają ;D gdy tak będzie jak piszę to zarobią i to sporo xD

 10. Wybieram się dzisiaj do Orange po iPhone 4 i szczerze mówiąc, trochę przestraszył mnie ten news. Specjalnie czekałem tyle czasu, aż ewentualne wszystkie problemy wyjdą na jaw i zostaną rozwiązane, a tu może się okazać, że za trzy miesiące dostaniemy coś nowego (może nie nowego w sensie hardware-owym lecz wolnego od wszystkich błędów). Na szczęście firmą interesuję się już od kilku lat, więc mniej więcej potrafię przewidzieć jej zachowania. Nie wydaje mi się więc, aby news z nowym iPhone i iPadem miały miejsce w niedalekiej przyszłości.

 11. Adrian4: iPhone pewnie się w styczniu nie pojawi, ale iPad na 100% będzie nowy na początku roku.

 12. I nowego iPhone nazwą iPhone 4s (speed), bedzie mial podkrecony procek A4 do 1GHZ, 1Gb RAM-u i WinXP na pokładzie ;) z Multibootem z Androidem, a iOS 5.0 bedzie opcją ;)) ale pewnie chlopcy z podziemia rozpracują i Zjailbreakują WinXP, aby mozna bylo zainstalowac iOS 5.0 full stop(.)

 13. iPhone’a 5 na pewno nie będzie. Sądzę, iż może wyjść nowa poprawiona wersja iP4, bez zmiany nazwy.

 14. Nie mogę się doczekać tej konferencji. Od 2 miesięcy już czaję się z zakupem iPoda classic, więc poczekam jeszcze do września. Shuffle z ekranem dotykowym byłby nieporozumieniem, bo kłóciłoby się to z jego koncepcją. Niech Shuffle zostanie bez wyświetlacza, a zamiast tego zmodernizują Classica! :D

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *