Nowe plotki o iPod Video 6G

Od jakiegoś czasu pojawiają się informacje o nowym iPodzie 6G. Pisałem o tym już jakiś czas temu. Nowy iPod wg. pierwszych plotek miał posiadać panoramiczny i dotykowy ekran znany z iPhone. Najnowsze plotki mówią jednak, że wcale nie będzie, aż takich rewolucji. Nowa wersja ma posiadać wprawdzie nowy ekran, ale nie wiadomo czym będzie różnił się od obecnego, na swoim miejscy zostaje też dotykowe kółko. Urządzenie ma być jednak trochę mniejsze niż iPod Video obecnej generacji oraz możliwe, że będzie posiadał nowy interfejs użytkownika.
Kolejną zmianą mogą być kolory urządzenia. Oczywiście będzie w wersji białej i czarnej lecz czarna wersja ma być matowa podobnie jak MacBook. Dodatkowo chodzą słuchy, że tak jak iPod Nano 2G. nowy iPod 6G będzie dostępny w innych kolorach.
Jak zwykle u Apple więcej niewiadomych niż pewnych informacji. Pozytywem jest to, że ma się pojawić już w sierpniu. Jeśli o mnie chodzi, to jeśli te plotki się potwierdzą to najbardziej będzie mi szkoda, że Apple nie zdecydował się na zastosowanie panoramicznego ekranu. W końcu w urządzeniu, które nosi miano Video taki ekran byłby mocno na miejscu.