Nowy iPod classic też z aparatem?

Tak na szybko news z terenu.
DigiTimes podał kilka świeżych plotek na temat nowych produktów, które zostaną przedstawione na następnym keynote Apple, spodziewanym na 9 września. Podobno firma podpisała kontrakt z OmniVision na produkcję 3,2 megapikselowych matryc do aparatów które mają być wbudowane w nowe iPody. O tym, że kamerę ma otrzymać iPod touch 3G i iPod nano 5G już wiemy, ale nowością jest informacja, że również iPod classic ma otrzymać aparat.
Nie wróży to dobrze moim finansom, we wrześniu trzeba będzie kupić trzy nowe iPody.

 • nevoX

  Aparat w Touch jeszcze zrozumiem – jest to jednak multimedialne urządzenie i ze zdjęciami możemy sporo zrobić np. wysłać maila, zamieścić na facebook’u itp.

  Jednak aparat w Nano i Classic to jakaś pomyłka.

 • asterisk

  te aparaty to porażka, bluetooth by się przydał bardziej

 • szcz18

  dlaczego chcesz kupować od razu 3 nowe ipody ? Będziesz ich wszystkich na raz używał?

 • maxi33

  Kolekcjoner!

 • Venom

  szcz18: wiesz co to znaczy kolekcjonerstwo? ;]

 • http://adrian4.pl Adrian4

  Radzę poczytać kilka zagranicznych for lub blogów, którymi autorami są starzy pracownicy apple lub wyspecjalizowani w tym kierunku, znawcy rynku. Wtedy szybko rozwiejecie swoje nadzieje.
  iPod Classic to już przeżytek, nazywany „dojną krową”. Jest produktem nierozwijanym, który bardziej buduje historię niż finanse firmy. Jeżeli spojrzeć na jego linię życia, jego pięć minut już minęło. Wykres zmierza ku zeru.

  Inaczej jest z iPodem Touch, którego sprzedaż ciągle rośnie i rosnąć będzie, ponieważ doskonale wpasowuje się w rynek. Faktem jest, że nowa generacja tego urządzenia wyjść musi. Jeżeli będzie miała to co dotychczas (muzyka, wideo, WiFi, etc) a zostanie dodanych kilka nowych funkcji (aparat i większa pamięć), to iPod trafi do szerszej grupy odbiorców.

  Dla osób zawiedzionych, tych którzy żyją nie nowościami, a pseudo-kultem, wolących urządzenia, których nazwa wskazuje zastosowanie – firma Apple również coś ma. Mianowicie starsze modele, które nie jednokrotnie wskazywały kierunek i jakość.

 • Quasi

  W pelni zgadzam sie z w/w postem.

 • nevoX

  iPod Classic ma jedną przewagę na innymi – pojemność. Kiedy Touch dostanie 64 GB, a potem może nawet więcej to Classic nie znajdzie zastosowania.

 • szcz18

  ipod touch jak dostanie 64GB a później 128GB to faktycznie aktualne classic niezbyt by się prezentowało ale nie wiadomo kiedy może za jakieś 2-3 lata touch by miał tak wielką pamięć a w tedy to albo classic będzie jeszcze większą miał pojemność albo nic już nie zmienią w nim poza drobiazgami np. jeszcze bardziej zmniejszą kółeczko dotykowe żeby zwiększyć troszkę wyświetlacz …

 • http://www.minihackers.prv.pl typowy1

  Ja tam ze wszystkich iPodów najbardziej lubię właśnie Classica. Touch też fajny, ale…

 • czekers

  jest chyba jednak pewna różnica pomiędzy kolekcjonerstwem, a kupowaniem w ciemno NOWYCH produktów użytkowych, za których cenę można by spokojnie wykarmić kilkasek dzieci w Somalii

 • http://www.ipod.info.pl norbi

  czekers: to, że kupuję nowe produkty użytkowe nie znaczy, że nie staram się wspierać akcji pomagających dzieciom w Somalii. Z szerszego punku widzenia im tacy źli ludzie kupują więcej tym gospodarka światowa jest w lepszym stanie i tym dzieciom w Somalii też żyje się lepiej bo mogą otrzymać pomoc od bogatszych dzięki moim zakupom państw.

 • mamamaa

  nie prawda!! ja mam iphona, i noszenie drugiego idealnego urzadzenia (mam na mysli toucha) byloby bezsensem. A ze iphone (16gb) to za malo, mam nowego classica 160. Prage rowniez zauwazyc, ze classic dluzej bedzie nam gral niz touch (wielkosc ekranu).
  pzdr

 • Matt

  minęło 5 lat a classic nadal nie ma aparatu ani przynajmniej nowszej wersji :)