Odeszła ERA simlocka w iPhone 3G

era_simlockaSieć GSM Era kilka dni temu wydała oświadczenie w którym możemy przeczytać, że wszystkie telefony sprzedawane przez tą firmę nawet te w promocyjnych ofertach nie będą wyposażano w blokadę simlock uniemożliwiającą używanie ich w innych sieciach.
Dodatkowo wszyscy który nabyli telefon w poprzednich promocjach mogą się udać do salonów i tam bezpłatnie zdjąć simlocka z swoich aparatów.
Jak to wygląda w przypadku iPhone’a 3G nabytego w Erze? Otóż bardzo prosto i bez chodzenia po salonach.
– wkładamy do naszego telefonu kartę innego operatora niż Era
– podłączamy telefon do komputere i uruchamiamy iTunes
– na ekranie iPhone’a pojawi się kabelek
– czekamy cierpliwie
– po chwili w iTunes pojawi się komunikat informując o odblokowaniu telefonu
– simlock jest już przeszłością.
Proszę się nie obawiać tego punktu z kabelkiem na ekranie iPhone’a. W czasie operacji nie stracimy żadnych danych. Proszę się też nie obawiać jeśli macie telefon w trybie Jailbreak bo to nie wpływa na proces odblokowania. Jedynie Ci z Was którzy zdejmowali simlocka za pomocą Yellowsn0w powinni odinstalować tą paczkę i zrobić restart telefonu przed tymi czynościami.

 • Pingback: Usunięcie Simlocka z iPhone w Erze - Nie dla każdego

 • mdarcin92

  … jeaaa. Działa :)

 • piter

  Witam!Mam problem otóż zdjełem sim locka z ERY , a pomimo tego mam kabel z ikonka iTunes jak wkładam karte z ery to normlanie znowu dziala a jak innego operatora to znowu kabelek ;/ Prosze o pomoc gg 3190893

 • atutka

  Dziala swietnie !!!! Dzieki za info

 • dstas

  więc tak u mnie to nie działa, wyłączyłem telefon, podpiołem kabel i włączyłem itunes po chwili wyskakuje mi w itunes „Karta SIM włożona do do telefonu iPhone nie jest obsługiwana”

  czyli nic z tego, dzwoniłem do Ery to wołają numer telefonu na który został kupiony telefon

 • CZARNY

  DZIĘKUJE!!!!!!!!!!!!!!

 • sayuri89

  A mam pytanko – czy na telefonie SE Yari też to zadziała? Bo mam ten telefon z Ery, ale kartę posiadam z Orange.

 • happily

  A ja mam takie pytanie odnośnie tego simlocka. Telefon kupiony w Erze w listopadzie 2008 r. Od razu zdjęty simlock w jakimś komisie. Później kombinacje i przez przypadek pobrane aktualizacje = powrót blokady sim, a więc od razu zdjęcie jej w komisie. I teraz pytanie: czy również mogę w jakiś sposób zdjąć simlock przez iTunes? Jak wrócić do opcji z blokadą? Jak dokonać jej zdjęcia bez udawania się do komisu?