Oprogramowanie 3.0 ujawnia cyfrowy kompas w kolejnym modelu iPhone’a

Kompas iPhoneThe Boy Genius pokazał zrzuty ekranowe z najnowszej wersji systemu iPhone OS pokazujące ustawiania cyfrowego kompasu. Prawdopodobnie będzie on występował w nowej generacji iPhone’a. Cyfrowy kompas jest bardzo przydatny w nawigacji GPS. GPS podaje tylko pozycję w jakiej się znajdujemy, gdy pozostajemy bez ruchu nie wiadomo w jakim kierunku się poruszamy. Kompas dzięki wykryciu pola magnetycznego ziemi pozwoli to prosto ustalić.

 • nemo

  Chętnie zobaczę na czym polega działanie „cyfrowego kompasu”, ale po przeczytaniu powyższego opisu wydaje mi się ów wynalazek zupełnie zbędnym, gdyż kiedy „pozostajemy bez ruchu”, to się nie poruszamy, więc żadne wskazania kierunku w którym się poruszamy nie są nam potrzebne ;).

  Pozdrawiam,
  nemo

 • gosc

  ale komentarz … sie przynajmniej uhahałem :)

 • Piti

  Czyli na 90% znamy kolejną rzecz, która będzie w nowym iPhone’ie. ;) A ja wciąż liczę na to, że w nowym iP dadzą więcej RAMu. :] Zobaczymy.

 • L

  „(..)gdy pozostajemy bez ruchu nie wiadomo w jakim kierunku się poruszamy.” to pozostajemy w bezruchu czy poruszamy się?

 • http://www.minihackers.prv.pl typowy1

  Zapewne każdy kto jeździ z GPSem w samochodzie zna taką sytuację: Zatrzymujemy się na światłach, stacji benzynowej itp. a tu nam „autko” czy „szczałeczka” symbolizująca nasz pojazd wariuje. To temu zaradzi właśnie kompas. Zawsze pokaże gdzie mamy przód i nie pokaże, że jedziemy inną ulicą (bo np. musielibyśmy jechać bokiem). Nie potrafię tego tak „na szybko” wytłumaczyć, ale uwierzcie – to się przyda…

  Tak nawiasem, to może ten dziwny „iPROD” czy jak tam się nazywał ten nieznany sprzęt od Apple wykryty w sofcie 3.0 to będzie nawigacja GPS od Apple? Mogli by podbić rynek takim uniwersalnym urządzeniem (w korku można by było np. po wifi w Internecie posiedzieć, w gierki pograć czy obejrzeć zdjęcia albo film. Musieli by tylko dać trochę większy ekran. Tak żeby miał jakieś 4.5 – 7 cali…

 • slammer

  no to teraz nawet mapy będą się obracały wraz z obracaniem iPhone :D

 • phosphide

  Jeśli ten kompas będzie wystarczająco precyzyjny i pozwalał na odczyt pozycji z dużą częstotliwością, pewnie znajdzie też jakieś zastosowanie w grach.

  Jest jeszcze jedna kwestia – iPhone może być używany w różnych pozycjach, wypadało by więc, żeby kompas działał przynajmniej w dwóch osiach.

 • jjelemet

  W noki 6210navigator mialem taki kompas, zeby go wlaczyc trzeba bylo pokrecic telefonem i wtedy pokazywala strzaleczka w ktorym kierunku patrze, dzialal dobrze, przy odchyleniu nie musial byc telefon poziomi czy tez pionowo ustawiony, sam jestem ciekaw wogle jak taki elektroniczny dzyndzel wyglada :) mały skrzat z miseczka wody i igłą w telefonie??? hmmm ale …. skad ma igle :D

 • http://www.ipod.info.pl norbi

  Tu ciekawy wątek o elektronicznym kompasie
  http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic791056.html

 • Pingback: Blog - iPod, iPhone, iPhone 3G - informacje … » Parametry techniczne nowej generacji iPhone’a