Payleven – płatności kartą autoryzowane na iPhone

Wczoraj w jakimś serwisie zobaczyłem reklamę firmy Payleven. W reklamie główną rolę grał iPhone wiec mnie zaciekawiła. Cóż to jest ten Payleven? To system oferujący autoryzację płatności kartami kredytowymi bezpośrednio z iPhone’a, iPada lub urządzeń z Andoridem (nie wszystkich – to uwaga producenta nie moja :) ).
Podpisując jako przedsiębiorca umowę z firmą Payleven otrzymujemy pocztą darmowy czytnik kart kredytowych. Czytnik wpinamy w złącze słuchawkowe. Musimy jeszcze pobrać aplikację z AppStore lub Google Play. Potem w teorii ma być prosto, po wejściu do aplikacji wybieramy kwotę, przeciągamy kartę przez czytnik i prosimy Klienta o podpis. Na koniec zatwierdzamy transakcję i jeśli sobie tego życzy wysyłamy potwierdzenie na wskazany przez niego adres mailowy. Idealnie.
Jak wspomniałem terminal i aplikacja są darmowe. Nie ma też żadnego miesięcznego abonamentu na korzystanie z systemu. Jedyne opłaty to 2,95% + 35 gr od transakcji. Trochę dużo, ale u tradycyjnych operatorów płatności kartami jest chyba jeszcze drożej. 

Jestem bardzo ciekawe jak to będzie działało w praktyce. Często przydała by mi się opcja autoryzacji kartą bezpośrednio u klienta, bez czekania na przelew czy pobierania gotówki. Wczoraj podpisałem swoją umowę, zobaczymy jak to działa kiedy przyjedzie czytnik. Moje największe obawy budzi jedynie znaczek „Payleven działa z MasterCard i American Express”. Czyli co nie działa z Visa?  Jeśli jednak nie mają i nie będą mieli umowy z Visą to cały system jest średnio przydatny.

 • http://mindlog.pl/ b4it

  Czyli kopia 1:1 Square http://squareup.com/
  Nawet strony mają bardzo podobne do siebie.

  PS. Kto w Polsce autoryzuje płatność podpisem? To jest gdziekolwiek praktykowane? Pytam bo nie wiem.

 • duchu

  Jak dla mnie to ten wpinany kikut jest srednio przydatny. Jakos nie wyobrazam sobie zeby nosic cos takiego ze soba. Niestety ale NFC jest chyba fajniejsze, bez zadnego kombinowania.

 • Jordan

  Niestety visa nie zgadza na tego typu rozwiazania, ze wzgledu na niski npoziim bezpieczenstwa rozwiazania – brak waparcia emv.

 • http://mindlog.pl/ b4it

  To nie Ty masz to nosić tylko np. sprzedawca w kiosku za rogiem.

 • duchu

  faktycznie debil ze mnie :D

 • Mariusz

  U tradycyjnych operatorów jest zwykle poniżej 2 % przy odpowiednich miesięcznych obrotach. Nie dotyczy Am Ex.

 • http://nicciekawego.pl/ Michał Kostrzyński

  Czasami w supermarketach się zdarza.

 • Magdalena

  Na stronie znalazłam, że obsługują MC i DinersClub, a Visy nie ma… ale będzie. Bardzo fajna opcja dla mnie czyli dla osoby, która ma swój biznes np kosmetyczki. Idę do Klientki i przyjmuję płatność na iphonie, nic prostszego

 • asdasfgdsgcsfsegxs

  tylko patrzeć jak kasa z konta uleci— słabe zabezpieczenia….

 • Stef

  Ale Square jak widać VISA wspiera i bierze 2,75%

 • http://twitter.com/muracielago adrian d.

  w USA gdy płaciłem kredytową kartą, to wszędzie tylko na podpis była autoryzacja. u nas się nie spotkałem.

 • rafalnobis

  Zarejestrowałem się. W mailu potwierdzającym znajduje się zapis „W mailu znajdują się wszystkie niezbędne dokumenty, które umożliwią Państwu dokończenie całego procesu rejestracyjnego. Prosimy o przesłanie nam z powrotem podpisanych dokumentów kurierem, na podany w nich adres”, ale nie ma żadnych załączników :) Kiedy wysyłam zapytanie na biuro@payleven.pl to gmail zgłasza błąd. Ciekawe co z tego wyjdzie.

 • Aleks Czernicki

  Niestety nie znalazłem, więc pytam sie Was, czy to rozwiazanie działa z kartami kredytowymi czy płatniczymi także ?

 • Maciej Trębacz

  Square niestety nie działa w Polsce

 • Payleven Polska

  Witamy i dziękujemy panie Norbercie za artykuł i zainteresowanie naszą działalnością. Krótko opiszemy nasz biznes w celu rozwiania wątpliwości: Jesteśmy nowym polskim startupem umożliwiającym małym i średnim przedsiębiorcom przyjmowanie płatności kartą (debetową oraz kredytową) na smarfonach i tabletach. Odbywa się ono dzięki dostarczanemu przez nas darmowemu czytnikowi kart, który podłączany jest do złącza słuchawkowego oraz aplikacji „payleven”, którą można ściągnąć z Apple Store. Urządzenie jest kompatybilne jak na razie iOS, będzie oczywiście również z Androidem, lecz w przeciągu kilku tygodni. Dzięki nam unikają Państwo opłat związanych z dzierżawą tradycyjnego terminala płatniczego. Jedyną opłatą, którą pobieramy to stała prowizja liczona od transakcji w wysokości 2.95% + 37 gr. Brak przeprowadzonych transakcji nie generuje kosztów. Umowa, którą Państwo z nami podpisują, nie wiąże terminowo oraz nie generuje żadnych ukrytych opłat. W pierwszej fazie rozwoju Payleven akcpetuje karty MasterCard oraz Diners Club. Zaufanie światowych gigantów, którzy z nami współpracują, świadczy o bezpieczeństwie przedsięwzięcia. Payleven spełnia wszystkie wymogi stawiane przez rynek płatności.

  Pozdrawiamy!

 • rafalnobis

  Zarejestrowałem się. W mailu potwierdzającym znajduje się zapis „W mailu znajdują się wszystkie niezbędne dokumenty, które umożliwią Państwu dokończenie całego procesu rejestracyjnego. Prosimy o przesłanie nam z powrotem podpisanych dokumentów kurierem, na podany w nich adres”, ale nie ma żadnych załączników :) Kiedy wysyłam zapytanie na biuro@payleven.pl to gmail zgłasza błąd. Ciekawe co z tego wyjdzie.

 • Grzegorz Zwierzchoń

  czekam na relacje z użytkownia :)

 • Marucins

  Piękna proteza!

 • http://macwyznawca.pl/mac/ Jaromir Kopp (MacWyznawca.pl)

  Mam bardzo złe wrażenia… Straciłem trzy miesiące i sporo nerwów:

  http://macwyznawca.pl/mac/files/Payleven_%20Elavon_error.html