Pebble – maile, httpebble …

Pebble - maile, httpebbleZaniedbałem ostatnio Pebble – za dużo obowiązków na głowie, a za mało czasu na przyjemności. Tymczasem pozmieniało się trochę, a Pebble zyskało sporo nowych możliwości. Po pierwsze uaktualnienia do wersji 1.2.1 doczekała się oficjalna aplikacja dla systemu iOS przynosząc jedną bardzo dużą zmianę czyli powiadomienia o mailach. Są one rozwiązane zupełnie inaczej niż np. powiadomienia z Twittera. Nie korzystają z centrum powiadomień iOS tylko w aplikację wbudowany jest prosty klient pocztowy w którym konfigurujemy nasze konta pocztowe – może być ich kilka. Jedyny warunek to taki aby dostawca wspierał protokół IMAP. Doskonale działa z pocztą Gmail oraz iCloud. Zresztą całe działanie tej funkcji jest bardzo fajne i szybkie, często wcześniej dostaję powiadomienie na zegarek niż na iPhone’a. Na ekranie zegarka możemy przejrzeć całą tekstową zawartość maila.

Drugą i potencjalnie dużo ważniejszą nowością jest programik httpebble, który znajdziecie za darmo w AppStore. Po jego zainstalowaniu cyferblaty, które instalujemy na zegarkach dostają możliwość pobierania danych z internetu, korzystając oczywiście z modemu w naszym telefonie. To daje niesamowicie dużo nowych możliwości. Od tych najprostszych jak wyświetlanie pogody, co widzicie na zdjęciu powyżej, aż nawet po wyświetlanie timeline z Twittera i grę w szachy po sieci. Innych potencjalnych zastosowań jak np pobieranie listy rzeczy do zrobienia jest bardzo dużo. Wszystkie cyferblaty z obsługą pobierania danych z internetu znajdziecie na www.mypebblefaces.com. Tak jak przypuszczałem Pebble fajnie się rozwija i staje się coraz fajniejszym gadżetem dla geeków.

17 Comments

 1. Duze to to jest? :)

 2. A czy już obsługuje pełnego UTF’a (kwestia kwadracików zamiast pl_znaków)?

 3. Ciągle nie :/

 4. A przy okazji, czy dowalili Ci cło za pebble’a?

 5. Kupowałem w Polsce :)

 6. Czyli nie było pytania -,-

 7. Dalej nie mogę uwierzyć Norbi, ze kochając design Apple podoba Ci się to coś :-))) Mam nadzieje, ze pebble 2.0 będzie ładniejszy.

 8. Sam pomysł jest bardzo fajny,ale wygląd tego zegarka pozostawia według mnie wiele do życzenia:/ oczywiście to kwestia gustu:)

 9. Tak ja widać- normalny zegarek

 10. A juz sie cieszylem, ze dlugo nie bylo o Pebble.

 11. Cła nie płacisz, tylko sam podatek, 23%. Cos ok 106zl
  Cło jest przy towarach wartych powyżej 150€
  Przynajmniej w Poznaniu tak mnie porobili.

 12. Tak, ja już też zapłaciłem – 116,19 zł -,-

 13. Takie właśnie myśli miałem ;)

 14. Ostatnio znalazłem cos takiego http://www.kickstarter.com/projects/1171859847/wide-body-straps-for-pebble/?ref=kicktraq
  Znacie jakas strone www na ktorej mozna kupic podobe paski do pebble? Na kick jest za drogo i nie chce mi sie czekać tyle czasu.

 15. Jeżeli ktoś chciałby kupić Pebble, ale nie chce czekać kilka miesięcy na wysyłkę:

  http://allegro.pl/pebble-smartwatch-zegarek-iphone-ios-android-i3529624862.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *