PlayGo AP1 – HI-Fi AirPlay

PlayGo AP1 to kolejny bardzo interesujący projekt z Kickstartera. Jest to odbiornik AirPlay, do którego możemy podłączyć nasz sprzęt audio i streamować do niego muzykę z np. iPoda touch. Podobnych rozwiązań na rynku jest trochę, na czele Apple AirPort Express, ale to jest dość wyjątkowe. Wyjątkowe bowiem przeznaczone dla fanów prawdziwego Hi-Fi – szkoda, że tak mało firm i osób zna znaczenie tego skrótu „wysoka wierność”. Twórcy playGo AP1 zapewniają, że komponentów użytych do skonstruowania ich odbiornika próżno szukać w sprzętach poniżej 1000$. Sercem urządzenia jest bowiem 32-bitowy przetwornik Burr-Brown PCM5102 DAC, dzięki któremu osiągnięto stosunek sygnału do szumu 112dB – to naprawdę dobry wynik. Sam playGo AP1 ma kształt kostki przypominającej wielkością Apple TV, ale w kolorze białym i z przyciskami sterującymi odtwarzaniem na górnej ściance. Dźwięk z urządzenia możemy przesłać do naszego sprzętu audio, albo za pomocą kabla optycznego albo za pomocą pozłacanych złączy RCA (popularne cinch), a PlayGo AP1 połączyć z naszą siecią poprzez złącze ethernet lub poprzez Wi-Fi. Oprócz AirPlay wspierany jest również standard DLNA. Akceptowane standardy plików muzycznych to AAC, Apple Lossless, MP3, FLAC, WAV, WMA.

Jeśli wejdziecie w projekt już dziś lub w przeciągu kolejnych 44 dni, to jedna sztuka PlayGo AP1 będzie Was kosztowała 199$ + 35$ za dostawę do Polski. Sprzęt na papierze wygląda świetnie, ale cena trochę wysoka, musiałbym to przetestować przez zakupem.

 

3 Comments

  1. Damian Skibniewski

    video support ? i było 100 razy lepiej.

  2. to ma być „pure” Hi-Fi

  3. Sorki ale to ma cenę z tyłka. A ten super fantastyczny scalak kosztuje $2,10 ( http://www.ti.com/product/pcm5102&lpos=Middle_Container&lid=Alternative_Devices ), więc nie usprawiedliwia tego, że PlayGo AP1 jest 2x droższy od Apple TV.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *