Podobno iOS 7 wygląda jak Android?

jbos7 mock_original.pngTakie bardzo śmieszne stwierdzenia jak to w tytule słyszałem już kilka razy i jakoś nigdy tego podobieństwa nie widziałem. Aż do dziś – faktycznie są podobne, ale to Android wygląda jak iOS 7 :) . Nakładka jbOS7 – Polecam Norbert Cała.

28 Comments

 1. Śmieszniejszy jest ten wpis ;-)

  To po prostu fan-made nakładka, która upodabnia interfejs do iOS 7. Wiele się nie zmienia, bo… to iOS7 wygląda jak Android, a nie odwrotnie.

  Zresztą, zaraz przyjdzie tu jakiś filozof i stwierdzi, że skoro A jest podobne do B, to i B jest podobne do A, więc zaprzeczasz sam sobie ;-) No chyba, że oceniamy w kategorii „kto pierwszy się upodobnił”, to jednak wciąż iOS7 ;-)

  PS, ta nakładka ma miesiąc.

 2. Nakładka nakładką ale to dowodzi że Androida można konfigurować jak się chce i mieć wygląd też taki jak się chce bez żadnych jailbreaków czy innego szajsu, a w ios 7 jesteś skazany na ten szajs MLP edition.

 3. Nope. Jedyne co w iOs7 jest podobne do Androida to lockscreen, reszta jest utrzymana w kompletnie innej stylistyce.

 4. O ile się nie mylę to Apple jako pierwszy zaproponował tak popularny teraz we wszystkich systemach wygląd ikonek, i układ i sposób przewijania pulpitów. Android to przepiął pod siebie, bo wygląda to świetnie więc mu się nie dziwię… :D
  Więc kto jest do kogo podobny ? Zgadzam się z Autorem.
  To że dodano interfejs zarządzania wysuwany z krawędzi można jednak chyba oddać Androidowi, prawda ?

  Wracając do ikonek to jest w nich coś tak specyficznego że niemal zawsze rozpoznam że jest to Apple. Te androidowe pomimo że poprawne, nie są chyba idealne :)

 5. co było najpierw kura, czy jajko!?

 6. Nie ważne czy wygląda jak iOS- ważne czy działa jak on, a tego Android na razie nie przebił.

 7. bez przesady, do bardziej zaawansowanej konfiguracji trzeba mieć i roota i odblokowany bootloader, co niektóre sieci (Orange) blokują..

 8. Norbert Cała

  Serio była przed prezentacja iOS7? :)

 9. Mylisz się!

  Motorola w 2004 roku zaproponowała takie rozwiązanie w swoim modelu A1000.

  Więc jest to kolejna innowacja Apple a nie ich wynalazek, których w zasadzie nie mają. Apple zawsze udoskonalało isteniejącą technologię.

  Tylko co udoskonalili w iOS? No właśnie, dodali funkcje, które w Androidzie są od 2010 roku, więc z punktu widzenia innowacji od czasu braku Jobsa są z lekka w tyle. Szkoda, bo mimo iż na moich dwóch Mac’ach śmiga Linux to żal mi tej firmy, a widząc to co chcą zrobić z iPhone zaczyna mnie przerażać, pogrążają się coraz bardziej.

  Zresztą zandroidowanie iOS7 bardziej utrudnia niż ułatwia życie, chyba wszyscy już widzieli zakłopotanie tego sypatycznego dziecka

  http://www.youtube.com/watch?v=UIh8qshSliA

 10. Norbert Cała

  Nie ujmując nic dziecku to moje tego problemu nie miało.

 11. To jak porównywanie Linux’a do OS X… Ten pierwszy może przypominać OS X, ale nigdy nie będzie oryginałem. Oczywiście rozumiem przekaz, ale Androidowcy zrobią swoje z tym artykułem ;)

 12. Chwila, ale co niby jest tym oryginałem?

 13. Nie wiedziales, ze Linux jest zerzniety z OS X??? Shame on you.

 14. Była chyba dzień albo dwa po prezentacji iOS7 :)

 15. Nie przesadzaj, stockowy Android nie wyglada tak paskudnie jak iOS 7.

 16. Pewnie z Androida korzystałeś, jak kuzyn dał Ci potrzymać przez pół godziny, skoro piszesz takie rzeczy. Otóż nawet do bardziej zaawansowanej konfiguracji nie potrzeba ani odblokowanego bootloadera, ani tym bardziej roota. Mowa oczywiście o rozszerzeniu funkcjonalności, zmianie designu, launchera, lockscreena, klawiatury, appki od SMSów… i tak mógłbym wymieniać. No chyba, że masz na myśli dużo bardziej zaawansowaną rzecz, jaką jest stawianie innego systemu czy zabawa ROMami, no ale to chyba nikogo nie powinno dziwić, że wymaga trochę większych uprawnień.

 17. Już nie chciałem się znęcać. Zresztą, chodziło mi tylko o takie elementarne podobieństwa jak lockscreen, centrum powiadomień, control center. Stylistyka stylistyką, oczywiście mam na myśli zwykłe podobieństwa, których między przeróżnymi systemami i tak jest jest mnóstwo :)

 18. Ktoś tu ma barki w historii… Hm… Kurcze myślałe, że oba systemy wywodzą się z UNIXA. Z tym, że pierwsza dystrybucja Linuxa pojawiła się w 1994 roku, a OS X w 2001… Pomijając ten aspekt o ile się nie mylę Jobs „skradł” pomysł okienek jak i myszki firmie Xerox u której był gościnnie i to tam zobaczył. Przynajmniej tak delikatnie jest o tym napisane w jego biografii jak i róznych filmach dokumentalnych puszczanych np. na Discovery o Jobsie. Chyba, że się mylę… I jakoś się nie wstydzę. Vergognati!

 19. A gdzie tam. 'X’ w Linu’x’ jest dowodem, iz zostal on zerzniety z OS 'X’.

 20. Che coglione che sei!

 21. Doceniam jedynie wiodaca role Apple jako lidera innowacji wszelakich, bezwstydnie pozniej kopiowanych.

 22. Wy dyskutujcie kto z kogo zerżnął, a mi powiedzcie, kiedy beta 3 ?

 23. Wpisz w google MIUI – to rom Androida preinstalowany na telefonach Meizu które były w obiegu przed iOS7 albo nawet iOS5. Siakieś podobne są do siebie nie :P

 24. Przebił, przebił, nawet jeśli nie przebił, to dorównał!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *