Polskie ceny nowych iPodów

Dziś na konferencji prasowej podano oficjalnie polskie ceny nowych iPodów.

iPod Classic będzie dostępny w Polsce pod koniec września br.
Cena to:
iPod Classic 80GB: 1199 zł brutto,
iPod Classic 160GB – 1599 zł brutto.

iPod Nano 3G– będzie dostępny w Polsce pod koniec września br.
iPod Nano 3G 4 GB: 649 zł brutto,
iPod Nano 3G 8 GB: 849zł brutto.

iPod Touch ma być w sprzedaży w drugiej połowie października.
iPod Touch 8GB: 1349 zł brutto
iPod Touch 16 GB: 1777 zł brutto

Czytając to trudno oprzeć się wrażeniu, że ktoś nas robi w balona.
Swojego iPod Nano 3G 8GB kupiłem od kogoś w USA kto zarobił na sprzedaży, wysłał  szybką paczkę z ubezpieczniem (przesyłka 100 zł) a i tak zapłaciłem 60 zł mniej niż oficjalna cena, do tego będę go miał dwa tygodnie przed premierą w Polsce.
Ceny iPod Touch to już zupełna niespodzianka :)
Przypominam, że iPhone w USA kosztuje 399$ czyli 1120 zł !!! a ma funcje telefonu, pozbawiony możliwości dzwonienia iPod Touch o tej samej pojemności kosztuje 200 zł więcej !!!
Wyobrażam sobie ile będzie kosztował iPhone oficjalnie w Polsce :) 2100 zł ??
Lecz w tej cenie pewnie się nie sprzeda bo Polacy są przyzwyczajeni do telefonów za 1 zł.
Apple powinno się zastanowić jak SAD traktuje klientów.

Ipod Nowe polska

 • bremo

  Ostro przesadzają… Nawet nie trzeba szukać za granicą, żeby znaleźć taniej, na pixmania.pl iPod Classic 80 GB kosztuje 250zł taniej. Wiecie może, czy te odtwarzacze się czymś różnią (chodzi mi iPod z iSpotu i pixmania.pl)? Mają inną gwarancję czy co?

 • matt

  W Kanadzie przyjmują wstępne zamówienia i cena iPod Classic to 399,99 CAD (BestBuy, FutureShop i The Source) co daje 399,99 + 6%GST(Alberta) * kurs NBP 2,64 daje 1119 PLN. iPod Touch 16 GB wychodzi 1260PLN. iPod Classic ma być w przyszły piątek w normalnej sprzedaży.
  Różnica w stosunku do cen w Polsce, nie jest jednak aż tak duża, jeśli ktoś chce 2-letnią gwarancję (normalnie w Kanadzie i USA są to tylko 3 miesiące), ponieważ wtedy musi odpowiednio dorzucić 100 i 140 CAD. Myślę, że w Stanach może być podobnie, co do cen dodatkowej gwarancji. Niestety w Stanach i Kanadze mają w zwyczaju podawanie cen bez podatku, tak więc trzeba doliczyć jeszcze lokalne i federalne podatki (zależnie od Stanu/Prowincji od 6% wzwyż). Nie wiem jak Stany, ale Kanada od 1.04.2007 nie oddaje GST, gdy się wyjeżdża.

 • wieprz

  Przeciez ceny ipodow w Polsce to kwestia 22%-owego VATu. W USA nie ma VATu, wiec ichniejsze ceny sa rowne polskim cenom netto.

 • bremo

  Nie wierzę, żeby tu chodziło tylko o VAT. Niby dlaczego w polskich sklepach internetowych iPody są 250zł tańsze? Przecież też płacą polski VAT

 • matt

  ~ wieprz: Owszem w USA nie ma VATU, ale jest w wiekszości stanów podatek od sprzedaży (Sales Tax) 6-9%,a do tego dochodzi tzw. podatek stanowy 4-9% np. w NY to jest ok.8% a w Kaliforni 4%.
  Ceny które są podawane w USA są cenami netto,tak więc niestety w rzeczywistości ta różnica w cenie nie jest aż tak korzystna.