popSLATE – ekran E-Ink w iPhone

Ostatnio naszło mnie na jakieś dziwne obudowy do iPhone’a – tak jakbym z nich korzystał :). popSLATE jest jedną z ciekawszych bo ma własne API i jest swojego rodzaju appccessory. API jest potrzebne bo obudowa, którą zakładamy na iPhone 5 ma wbudowany ekran e-ink, a własne API pozwala aby na tym ekranie wyświetlać różne ciekawe rzeczy. Będą mogły to być np fotki z Instagrama lub timeline z Twittera lub aktualna pogoda. Wszystko zależy od inwencji programistów. Obudowa komunikuje się z naszym iPhone’em 5 za pomocą złącza lightning. Nie posiada wbudowanej baterii, ale pobór mocy przez nią ma być pomijalny w bilansie energetycznym iPhone’a. Ma jednak trochę wad, dodaje sporo do wymiarów naszego telefonu, szczególnie w grubości – prawie drugie tyle. Kosztuje 149$ z dostawą do Polski, a wysyłki mają się zacząć dopiero w październiku. Na przyszły rok zaś jest zaplanowana wersja z kolorowym wyświetlaczem.

Kto kupuje?

6 Comments

  1. Do normalnego użytkowania jest normalny wyświetlacz, jak dla mnie do użytku codziennego to bezsensu ale jako bajer taki na pokaz na chwilkę to może być.

  2. Podoba mi się. Jakbym mógł mieć na takim ekranie info o tym jaka piosenka teraz leci i pod spodem tętno z pulsometru na BT byłoby super.

  3. taka do ipada jako czytnik ebooków E-ink , kupiłbym. Natomiast do iphona nie bardzo widzę na co by mi się to miało przydać

  4. 150$ za kawałek e-inku? Za tą cenę można mieć Kindle Touch, który jest większy,m autonomiczny i ma dotykowy ekran. W dodatku nie jest produkcji Apple ani żadnej znanej marki, a więc będą problemy z serwisem i ewentualną gwarancją.

  5. Mniejsza o zdjęcia – a gdyby można byłoby to użyć jako dodatkowy wyświetlacz np do odbierania maili, pokazywania zawsze aktualnego stanu pogody lub innych rzeczy to wtedy byłoby to niezłe :D

  6. Norbert Cała

    Ma własne API – więc będzie można

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *