popSLATE – ekran E-Ink w iPhone

Ostatnio naszło mnie na jakieś dziwne obudowy do iPhone’a – tak jakbym z nich korzystał :). popSLATE jest jedną z ciekawszych bo ma własne API i jest swojego rodzaju appccessory. API jest potrzebne bo obudowa, którą zakładamy na iPhone 5 ma wbudowany ekran e-ink, a własne API pozwala aby na tym ekranie wyświetlać różne ciekawe rzeczy. Będą mogły to być np fotki z Instagrama lub timeline z Twittera lub aktualna pogoda. Wszystko zależy od inwencji programistów. Obudowa komunikuje się z naszym iPhone’em 5 za pomocą złącza lightning. Nie posiada wbudowanej baterii, ale pobór mocy przez nią ma być pomijalny w bilansie energetycznym iPhone’a. Ma jednak trochę wad, dodaje sporo do wymiarów naszego telefonu, szczególnie w grubości – prawie drugie tyle. Kosztuje 149$ z dostawą do Polski, a wysyłki mają się zacząć dopiero w październiku. Na przyszły rok zaś jest zaplanowana wersja z kolorowym wyświetlaczem.

Kto kupuje?

 • RoB

  Do normalnego użytkowania jest normalny wyświetlacz, jak dla mnie do użytku codziennego to bezsensu ale jako bajer taki na pokaz na chwilkę to może być.

 • http://mrapp.pl/ Marcin Hinz

  Podoba mi się. Jakbym mógł mieć na takim ekranie info o tym jaka piosenka teraz leci i pod spodem tętno z pulsometru na BT byłoby super.

 • sergio

  taka do ipada jako czytnik ebooków E-ink , kupiłbym. Natomiast do iphona nie bardzo widzę na co by mi się to miało przydać

 • Rafiki

  150$ za kawałek e-inku? Za tą cenę można mieć Kindle Touch, który jest większy,m autonomiczny i ma dotykowy ekran. W dodatku nie jest produkcji Apple ani żadnej znanej marki, a więc będą problemy z serwisem i ewentualną gwarancją.

 • Radost

  Mniejsza o zdjęcia – a gdyby można byłoby to użyć jako dodatkowy wyświetlacz np do odbierania maili, pokazywania zawsze aktualnego stanu pogody lub innych rzeczy to wtedy byłoby to niezłe :D

 • Norbert Cała

  Ma własne API – więc będzie można