Powiadomienia z iOS na zewnętrznych urządzeniach

Powiadomienia z iOS na zewnętrznych urządzeniachDziś w iMagazine mogliście zobaczyć przykład jak można wyświetlić powiadomienia z iOS na zewnętrznym urządzeniu jakim były Google Glass. Do tego celu użyto oczywiście iPhone’a w trybie Jailbreak bo podobno sam system w sobie nie obsługuje możliwości wyświetlania powiadomień na zewnętrznych urządzeniach. Tymczasem mi się wydaje, że to może programistom nie chce się pisać dobrych programów.
Mam zegarek Pebble, po prostej konfiguracji potrafi on wyświetlać na swoim ekranie powiadomienia z Twittera, FaceBooka lub niezależnego zupełnie od systemu Tweetbota. Mój telefon nie ma Jaibreaka, fabryczna aplikacja od zegarka przeprowadziła mnie przez proces konfiguracji po której wszystko działa poprawnie  i powiadomienia są wyświetlane na ekranie zegarka. Skoro się da to może po prostu programiści powinni bardziej przyłożyć się do pracy, sprawdzić API z jakiego mogą korzystać, a dopiero potem narzekać jaki to zamknięty system w którym nie da się nic zrobić.

16 Comments

 1. Radosław Szeja

  Chętnie poczytam o narzekaniach, choć nie będę ukrywać, że najbardziej interesuje mnie argumentacja. Podasz jakiś link ?:)

 2. Norbert Cała

  powiedz mi, że nie słyszałeś narzekań, że iOS to zamknięty system

 3. Radosław Szeja

  Od programistów nie słyszałem. Niestety

  Nie chcę, żeby wyszło na to, że się czepiam. Po prostu jestem ciekawy, bo może faktycznie gdzieś tam jest problem.

 4. Możesz opisać jak ustawić powiadomienia z Facebook na Pebble z iphonem 5 bez jaibreaka?

 5. Ale chyba chodzi o to, ze czym innym jest wyświetlanie powiadomień z zewnętrznych serwisów (tweeter, fb itd.), a czym innym powiadomień o sms, przychodzącej rozmowie…

 6. Norbert Cała

  Z jednym i z drugim nie ma żadnego problemu na Pebble

 7. Norbi skoro nie jest taki zamknięty to dlaczego choćby sbsettings albo inteliscreenx nie trafią nigdy do AppS

 8. problem jest zazwyczaj taki że ludziom nie chce się czytać dokumentacji i prościej jest powiedzieć „panie, nie da się”

 9. Radosław Szeja

  To masz szanse wejść w nisze.

 10. To może jakaś mała instrukcja jak zmusić pebble do wyświetlania powiadomień z maila / fb / tweetboota. Grzebię w necie i nie mogę na nic konkretnego trafić.

 11. Norbert Cała

  1. Uruchamiasz powiadomienia w konfiguracji połączenia zegarka Pebble z BT na iPhone
  2. Każde powiadomienia które chcesz żeby się pojawiało na Pebble musisz zresetować – czyli w centrum powiadomień wchodzisz w powiadomienie np z teetbota – wyłączasz go i włączasz ponownie

 12. Kolega Radek dobrze Cię podsumował a ja tylko przypomnę swój wpis…

  „… skoro nie jest taki zamknięty to dlaczego choćby sbsettings albo inteliscreenx nie trafią nigdy do AppS”

 13. Bo ingerują w centrum powiadomień, moze gdy apple udostępni je zewnętrznym deweloperom to zobaczymy program wyswietlający ilosc wolnej pamieci ram (są takie jako aplikacje w appstore) ale wątpie w dodanie sbsettings kiedykolwiek do tego, bo” co apple niezrobi niejest perfekcyjne”

 14. To, że nie jest „taki zamknięty” nie znaczy, że nie jest zamknięty. Nie pozwala na ingerencję w siebie, ale to nie znaczy, że nie pozwala na wyciągnięcie pewnych danych (jak np. tutaj powiadomienia) czy że nie udostępnia pewnych API, które pozwalają na współpracę (a nie ingerencję w system).

 15. Skoro zestaw głośnomówiący potrafi się do takich powiadomień dobrać, to czemu nie zegarek czy okulary? To raczej większym zmartwieniem powinny być właśnie aplikacje firm trzecich i ich powiadomienia…

 16. I jak tu nie mówić o zamknięciu , po twoim opisie przypomniała mi sie sytuacja z pewna firma która tak zintegrowała przeglądarkę z OS że nie można było w żaden normalny sposób jej zastąpić ale tamci są be

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *