Program wymiany baterii iPhone 5 – szczegóły

W komentarzach dotyczących informacji o programie wymiany baterii pytaliście o szczegóły takiej operacji. Oto jak będzie to wyglądało w serwisie iSpot.

Program wymiany baterii rusza 29.08 sierpnia i obejmuje niewielką część iPhonów 5 – weryfikacja urządzenia jest możliwa po numerze seryjnym na stronie: apple.com. Przed wymianą baterii telefon będzie testowany i sprawdzany czy wymiana i naprawa jest zasadna, w przypadku urządzeń uszkodzonych naprawa może być niemożliwa lub wiązać się z dodatkowymi kosztami.
Wymiana jak większość napraw będzie przeprowadzana bezpośrednio w serwisie iSpot i może zostać wykonana nawet od ręki o ile na magazynie będą dostępne baterie. Maksymalnie to zaś potrwa około 2 dni. Na ten czas dostaniecie oczywiście zastępczego iPhone’a 5. Jeśli telefon nie jest objęty programem wymiany, a mimo to bateria zachowuje się podejrzanie iPhone będzie musiał być wysłany do serwisu centralnego Apple i tam będzie zapadać decyzja o naprawie bądź wymianie telefonu. Czas trwania usługi nie jest określony przez Apple i zależy od działania serwisu centralnego. Również do serwisu centralnego będzie wysłany, w którym są problemy z wyjęciem baterii (np. przylepiła się zbytnio) lub posiada inne uszkodzenia.

32 Comments

 1. W iMad wymiana będzie trwała ok. 15-20 minut. Taka jest informacja od nich. Reszta się zgadza :~)

 2. Nie tylko iSpot. Zapraszamy do naszych Autoryzowanych Punktów Serwisowych na terenie całego kraju. Niewykluczone, że wymiana odbędzie się „od ręki”, aczkolwiek jest to uzależnione od liczby urządzeń, które czekają w kolejce. :) http://www.cortland.pl/serwis.html

 3. jak chcą trzymać telefon 2-4 dni to chyba myślą ze tysiące ludzi do nich przyjdzie chyba ze ,maja jednego serwisanta na Polskę….w końcu wymiana to 30 minut/sztuka

 4. Filthy_Criminal

  słabo coś z tym czasem działania w serwisie iSpota no ale moim zdaniem w iSpocie ogólnie jest słabo…

 5. No jak wyżej pisałem, w iMadzie dostałem info, że trwa to ok. 15-20 minut…skąd nagle 2-4 dni?

 6. hehe – ze bateria sie zbytnio mocno przylepila :)

  MLOTEK I DŁUTO CZYNIA CUDA!! :D

 7. słabo słabo bo jak jedna osoba będzie robić a chętnych będzie więcej niż 2 osoby….

 8. No, powód wysłania sprzętu do serwisu centralnego zabawny :)

 9. Czy u was w Poznaniu też można przyjść z iPhonem 5 jeśli podlega on akcji ale wymiany przycisku sleep/wake ?

 10. Jak najbardziej. Proponujemy jednak wcześniejszy kontakt telefoniczny, najlepiej w piątek rano.

 11. Co z telefonami zastępczymi ? Rozumiem, że są to iPhone, ale jaka generacja jak to wyglada ? Jak oddawalem sprzet do imad na wymiane to nigdy nie dostawałem sprzętu na ten czas jedynie to probowali mi wcisnać adapter na powiekszenie karty z micro sim na zwykla

 12. Dzięki Norbert za info!

  Z poprzednich informacji można było wyczytać:
  „[…] bateria może być uszkodzona, co objawia się jej krótszą żywotnością i koniecznością częstszego ładowania […]
  a teraz widzę wzmiankę że jakoby felerna seria przechodziła wewnętrzne testy?
  To jakieś żarty?
  Jeśli weźmiemy dla przykładu iż sprawność baterii będzie 65% a serwis iSpot uznaje że pod wymianę podlegają baterie o sprawności mniejszej niż 64%…

  Jeszcze raz zapytam – CO TO MA BYĆ!?

  Jeśli jest felerna seria mają wymienić wszystkie!
  Ciekaw jestem co by było z felerną serią, która po pewnym czasie wybucha. Czy też wymieniano by wyłącznie te które im się podoba?

 13. Angel_of_Death

  W Warszawie oprócz Cortlandu, iMad i iSpotu, są jeszcze jakieś serwisy gdzie można oddać sprzęt w ramach tego programu wymiany baterii? Rozumiem, że wystarczy sam telefon z wyczyszczoną zawartością i wyłączoną funkcją Find My iPhone? Jeśli telefon jest po gwarancji,a ma też wypalone nieco boki wyświetlacza rozumiem, że nie zostanie to naprawione? Ewentualna wymiana odpłatna?

 14. No jasne! Jeśli Twój iPhone kwalifikuje się do bezpłatnej wymiany, zapraszamy! :)

 15. Otrzymałem maila od Cortland Wrocław, NIE wymieniają baterii na miejscu, trzeba zostawić telefon czyli także kilka dni to potrwa, paranoja

 16. zapraszamy i mówimy czekaj, i co ? bez telefonu ile pozostanie? 2-4 dni?

 17. Paweł Trojanowski

  nie 2-4 dni tylko 10-14. Normalna procedura. I nie wymyśla sobie jej serwis tylko Apple. Jest to naprawa realizowana w serwisie Apple a nie w naszych polskich serwisach przez co czas oczekiwania jest taki a nie inny.

 18. Paweł Trojanowski

  rozumiem, że jesteś serwisantem i nie jeden iPhone przeleciał przez Twoje ręce? Uwierz, że zdarzają się telefony w których bateria przyklejona jest tak mocno, że używanie nadmiernej siły mogłoby uszkodzić inne podzespoły.

 19. Paweł Trojanowski

  Autoryzowane serwisy nie mają prawa działać w ten sposób. Każdy zabieg wykonany z jakimkolwiek urządzeniem jest rejestrowany w systemie Apple. Co do samego programu to jak już gdzieś wspominałem – informacja ze strony apple o tym, że dany telefon sie kwalifikuje nie daje pewności, że bateria zostanie wymieniona. Serwis będzie wykonywał test diagnostyczny który fizycznie będzie weryfikował, czy bateria w danych telefonie jest wadliwa.

 20. Paweł Trojanowski

  Ale nie jest to wina serwisu. Tak działą ten program. Na 99% Apple nie będzie wysyłało serwisom na stan baterii więc to będzie normalny proces serwisowania. Zrozumcie w końcu, że jesteśmy w Polsce, w kraju gdzie nie ma APPLE ! I uwierzcie, że autoryzowane serwisy robią co w ich mocy, żeby pomóc nam, użytkownikom. A jeśli nie możecie czegoś zrozumieć to proponuje infolinie Apple bo wyżalanie się w serwisach nic nie da. iMad, iSpot, Cortland czy inny autoryzowany serwis nie produkuje tych telefonów! To jest produkt Apple a serwisy to firmy zewnętrzne które działają według procedur narzuconych przez Apple. Więc jesli okaże się, że w Waszym telefonie nie będzie wymieniona bateria to nie dlatego, że dany serwis nie chce BO NIE tylko dlatego, że NIE MOŻE TEGO ZROBIĆ BO PROCEDURY APPLE NA TO NIE POZWALAJĄ!

 21. Paweł Trojanowski

  w takim wypadku tylko i wyłącznie kontakt z infolinią Apple. Serwis nie ma takiej mocy aby samemu wymieniać coś po gwarancji. Jeśli Apple przyzna Ci wymianę urządzenia jak najbardziej możesz to zrealizować w każdym autoryzowanym serwisie.

 22. Jeśli ładowarka kwalifikuje się do zabicia człowieka też będzie testowana?

 23. Paweł Trojanowski

  proponuje najpierw się zastanowić a potem zadawać takie pytania : )

 24. Czy w Rzeszowie jest możliwe zostawienie iP5 na wymiane ?

 25. W takim razie wyjaśnij jak sie to ma do deklaracji IMAD ze wymiana na miejscu od reki ( chyba ze będzie kolejka to trzeba poczekać ale dalej tego samego dnia zrobią)?? według mnie po prostu Cortland nie ma serwisantów i wszystko odsyła do warszawy/poznania

 26. jak się to co napisałeś do odpowiedzi serwisu Wrocław że nie ma możliwości wymiany od reki i cała procedura zajmie kilka dni???

 27. Czas wymiany może się różnić od ilości urządzeń, które znajdują się w danym serwisie. Niektóre nasze punkty w kraju dokonują wymiany „od ręki”, w innych trzeba poczekać kilka dni. Dokładamy wszelkich starań, aby naprawa za każdym razem odbyła się „od ręki”.

 28. Dziś oddałem swoją „Piątkę” do Cortlandu w Poznaniu na wymianę przycisku oraz baterii, ponieważ mój iPhone załapał się na oba programy wymiany wadliwych części. Trwa to do 15 dni roboczych ….Strasznie długo!!!

  Poza tym uprzejma Pani poinformowała mnie iż mój telefon nosi wiele śladów upadków i nie jest pewna czy w takiej sytuacji mój iPhone załapie się na darmową wymianę przycisku, ponieważ ów przycisk mógł „poluzować się” na skutek owych upadków. Fakt, jest na nim kilka rysek i 2 małe odpryski na ramce ale co z tego ??? Co to za różnica ???!!! Skoro wiadomo, że były wadliwe i się psują to dlaczego serwis ma robić problem z ich wymianą???
  W jaki sposób sprawdzą ile razy komuś spadł telefon jeżeli ktoś nosi go w pokrowcu ??? Czy przy takim telefonie w razie upadku przycisk nie może się „poluzować” ???

  W przeciągu 2 dni roboczych na mojego @ ma zostać wysłana ekspertyza od techników. Czekam na to jak na szpilkach.

  ps. czy ktoś może miał podobny przypadek ??? Będe wdzięczny za info.

 29. HP wymieni Apple będzie testować.

 30. Angel_of_Death

  Oddawałem wczoraj w iMad telefon na Nowym Świecie i czas oczekiwania to 3-4 dni robocze. Oczywiście czas może się wydłużyć bo nie mają aktualnie na stanie baterii…

 31. Michał: i jak? udało się coś ? kwalifikujesz sie wymianę tych dwóch elementów czy może zaproponowali wymianę telefonu ?

 32. Oddałem go w piątek popołudniu i mówili o 2 dniach roboczych także spodziewam się odpowiedzi około wtorku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *