Przycięta karta SIM będzie działać z iPhone’m 5

Wczoraj zastanawialiśmy się czy da się przyciąć kartę Micro SIM lub SIM do wymiarów karty Nano SIM jaką musimy mieć żeby używać iPhone’a 5. Teoretycznie wszystko powinno być w porządku bo karta jest zgodna na poziomie styków z kartami większymi. Problemem jest jednak to, że Nano SIM oprócz tego, że jest mniejsza (12,3 mm na 8,8 mm vs Micro SIM to 15 mm na 12 mm) to też jest cieńsza. Znane nam karty mają grubość 0,76 mm, a Nano SIM ma 0,67 mm, różnica niewielka, ale może to stanowić problem. Dziś kilka serwisów napisało, że właśnie przez to karty docinane nie będą działać. Przyjąłem wyzwanie, że uda się mi przyciąć kartę tak aby działała w iPhone 5, nie zdążyłem podjąć rękawicy bo @narkoman (właściciel świetnego sklepu nareo.pl) już wykonał działającą kartę Nano SIM. Poszedł przy tym na całość bo robił to bez żadnego szablonu, nożyczki w dłoń i tniemy tak aby wyciąć sam środek karty Micro SIM – pewniejsze będzie jednak pobranie z sieci jakiegoś szablonu i docięcie według niego. Potem jeszcze nożyk i zeskrobujemy z karty SIM – z tej plastikowej strony – trochę materiału. Naprawdę mało bo to tylko 0,1 mm.

Aby sprawdzić działanie takiej karty @narkoman wkleił ją w szufladę na SIM od pierwszego iPhone. Karta włożona do iPhone pracuje bez problemu, czyli mamy obalony kolejny mit. Da się dociąć normalną kartę SIM do wymiaru Nano. Teraz pytanie po co to robić? Wszyscy Polscy operatorzy oficjalnie sprzedający iPhony, według mojej wiedzy mają już lub za chwilę będą mieli na magazynach karty Nano SIM. Jednak sprzedaż ich zacznie się najprawdopodobniej dopiero w dniu polskiej premiery czyli 28 września, jeśli chcecie kupić nowego iPhone’a w dniu światowej premiery czyli 21 września, to będziecie musieli ciąć :)

65 Comments

 1. Dostawa teraz zajmuje 2-3 tygodnie. :)

 2. Norbert, rozumiem, że w niemieckich stacjonarnych Apple Storach można płacić wypuklą kartą i dostać FV?

 3. Witam. Chciałbym zgłosić błędne działanie Javascript w ios 6 GM. nieda sie przeglądać chociażby taiej gry przeglądarkowej jak plemiona.pl w żadnym z iUrządzeń. Niewiem z zczego to wynika ale jest strasznie irytujące ze niemoge grać z poziomu telefonu czy ipada tak jak moglem to robić na ios’ie piątym.
  Pozdrawiam

 4. Mi chodzi o to by nie robić problemów szefowi z wypisywaniem upoważnienia, itp. Mniejsza o to ;-) Będę próbował wyciąć i pewnie się uda bo wielka filozofia to nie jest… tyle że w tym przypadku trzeba być pewnie bardziej dokładnym.

 5. I z tego powodu ja mam zmieniać swój wieloletni nick? Może raczej niech to on zmieni preferencje seksualne.

 6. ja juz nie mialem z czego docinac gdyż już docianałem do micro swoja 10 letnią kartę więc po chwili namysłu dzisiaj stałem sie szczesliwym posiadaczem ip4S

 7. Moze nie od Zygmunta, ale mam info, ze bedzie i to podobno w dobrej cenie :)

 8. Błagam. Jak kogoś stać na 5 to stać go na wymianę karty.

 9. ja wczoraje nożyczkami wyciąłem nanosima z microsim Plusa. Działa perfekcyjnie na ip5 z playa (kwestia usunięcia simlocka to oddzielna kwestia).

 10. dociąłem do swojego iPhone 5, działa….nawet weszła bez redukcji grubości karty! :)

 11. A czy mogę dostać kartę micro nano sim w orange, bez żadnych komplikacji?

 12. no wlasnie jak kogos stac na iPhona 5 to znaczy ze nie jest idiota i nie przeplaca na pierdolach

 13. Małe szybkie pytanie. Czy jeśli kupie za granica. (Dokładnie Czarnogóra) kartę sim z samym internetem. Czy będzie mi działać na iPhonie 6?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *