Przydatne programy z Cydii – iAdKiller

Wiele osób zarzuca mi i innym wykonującym Jailbreak, że robimy to tylko dla pirackich programów.
Postaram się w tym nowym cyklu „Ciekawe programy z Cydii” pokazać, że robimy to z zupełnie innych powodów.

Na dzień dobry program który na razie może nie jest nam w Polsce bardzo potrzebny, ale za chwilę pewnie będzie, mowa o iAdKiller. Dzięki temu programowi zupełnie zablokujemy pojawiające się w darmowych programach z AppStore reklamy Applowego systemu iAD. Instalacja programu jest bardzo prosta. Dodajemy w Cydii źródło http://apt.macosmovil.com, a następnie szukamy programu iAdKiller. Potem wystarczy już tylko kliknąć Install, aby reklamy z iAD więcej nas nie denerwowały.
Jako, że system iAD działa tylko na iOS4, także i ten program potrzebuje tego systemu, wieć tak naprawdę w chwili obecnej działa tylko na iPodzie touch 2G or iPhone 3G – tylko te da się na stałe wprowadzić w tryb JB.

 • kisio

  „Jako, że system iAD działa tylko na iOS4, także i ten program potrzebuje tego systemu, wieć tak naprawdę w chwili obecnej działa tylko na iPodzie touch 2G or iPhone 3G.”

  Nic kuzwa nie rozumiem. Wedlug tego zdania tylko iTouch 2G i iPhone 3G mają iOS 4 i iAD.. Trzymajcie mnie bo nie ogarniam.

 • nevoX

  Tutaj chodzi chyba o to, że tylko te urządzenia mogą mieć iOS 4 z JB.

 • Adam

  kisio… rzeczywisicie nie ogarniasz, bo na iPhone 3GS i iPod Touch 3G z iOS 4.0 nie zrobisz JB

 • http://www.ipod.info.pl norbi

  kisio: Moja wina omyłkowo założyłem, że każdy wie na jakim urządzeniu można zrobić w chwili obecnej trwały JB. Już dodałem stosowne wyjaśnienie.

 • MichalM

  Norbiemu chodzi o to ze instalacja aplikacji ma tylko sens na produktach z systemem iOS4, ktory to ma wbudowana obsluge iAD.
  iOS4 jest dostepny w tej chwili wylacznie na iPhone 3G, 3GS, 4 oraz iPod Touch 2Gen i 3Gen.

  Natomiast na chwile obecna program dziala poprawnie tylko na iPhone 3G i iPod Touch 2G.

 • Synoo

  Przecież na 3GS ze starym bootem można normalnie JB zrobić

 • Adam

  ale odsetek ludzi ze starym bootromem i iOS 4.0 jest marginalny

 • http://ads.ownlog.com ads

  zapowiada sie fajny cykl, fajnie by bylo opisac również te bezpłatne klasyki np: backgrounder etc..

 • Dj Qeter

  Moim zdaniem dobrze że jest ten Ejckiller dla iPhona 3G. Gdyż on ma mało ramu i procesora to dobre jest to rozwiązanie żeby aplikacje działały lepiej. Bo jak wiadomo te reklamy będą brały trochę ramu i procka więc wydajność trochę spadnie. Naszczęście jeestem posiadaczem iPhona 3Gs ze softem 3.1.3

  Na 4 nie zamierzam się przysiadać gdyż strace wiele funkcji z których na codzień korzystam i są mi potrzebne.

 • piotrulos
 • cube1

  Tylko przez ten iAdKiller developerzy nie zarabiają na swoich programach, do zrobienia których zainwestowali swój czas i pieniądze.

 • kisio

  @up

  Nie chcesz – nie instaluj. Kup telefon kazdej firmy na rynku bo wszyscy zainwestowali czas i pieniądze w rozwój i technologię, a Ty wybierając jednego pozbawiasz resztę zarobku.

 • Piotr R.

  @up:

  Ale cube1 ma rację.
  Blokowanie reklam powoduje ten sam skutek co „spiracenie” usługi/programu. W obu przypadkach osoby zainteresowane nie zarabiają.

  Inna sprawa czy w obu przypadkach rzeczywiście się coś komuś należało.

 • Spawn

  Tylko większość ludzi i tak ma w 4 literach ze ci developerzy maja praktycznie do wyboru albo płatna aplikacja albo darmowa z iAd! Bo nikt społecznie nie będzie siedział miesiącami i pisał aplikacje za free! Ale dzięki takim postom jak ten i ogolnie dziwnego promowowania na większości polskich blogów jailbrekowania (czego nie widzę w krajach „rozwiniętych”) jesteśmy postrzegani przez Apple jak kraj trzeciego swiata :) dziwie się ze wogole dostaliśmy AppStora :) a wogole nie dziwi mnie brak iTunes Stora (przecież są torrenty) PS. 99% jailbrakow są dla darmowych aplikacj

 • Dj Qeter

  Nie koniecznie do końca. Dla posiadaczy iPhona 3G to będzie super gdyż wyłączenie tego czegoś spowoduje wzrost wydajności tego iPhona bo jak wiadomo on nie ma wiele ramu.

 • Marucins

  bardzo dobrze

 • Loreno

  Ooo, dziwne!
  Ja jakoś mam iPhone 3Gs iOS 4 ze stałym Jailbreak’iem. Czyżbym miał jakąś inną wersję iPhone?

 • Piotr R.

  @Spawn: „Ale dzięki […] ogolnie dziwnego promowowania na większości polskich blogów jailbrekowania (czego nie widzę w krajach „rozwiniętych”) jesteśmy postrzegani przez Apple jak kraj trzeciego swiata :) dziwie się ze wogole dostaliśmy AppStora :) a wogole nie dziwi mnie brak iTunes Stora (przecież są torrenty) PS. 99% jailbrakow są dla darmowych aplikacj”

  Bzdura, 99% statystyk (w tym twoja) jest wyssanych z palca.
  Metoda JB powstała i rozwija się właśnie w krajach „rozwiniętych”.

  JB jest potrzebny by zmienić tak zdawałoby się banalną rzecz jak dźwięk SMS, by wyłączyć internet, zdjąć blokadę SIM, by móc przerzucać utwory przyciskami głośności, by zwiększyć funkcjonalność BT itd.

  JB może też oczywiście posłużyć do używania aplikacji bez ich kupowania (sam z tego korzystałem gdy AppStore nie akceptowało jeszcze kart debetowych.) ale nie dysponuje żadnymi danymi jakoby był to główny powód.

 • 3G

  Faktem jest, że dla Apple JB nie jest legalny. Użyłem JB jeden raz po dwóch latach z iP4 żeby przetestować androida – teraz czekam na przesyłkę z N1 bo uważam, ze to o wiele lepszy system niż ios ale nie o tym chciałem. Apple poprostu chce mieć monopol na swój sprzęt. Nie widzę w tym nic złego jeśli to będzie dobrze umotywowane. Brak multitaskingu to była obrona przed wirusami, padającymi bateriami, obciążeniem systemu. brak bt i dostępu do plików to obrona Apple przed piractwem muzyki itp.. JB nie jest im na rękę mimo że poszerza zakres możliwości iP – ja jestem najlepszym przykładem, dzięki JB zapragnąłem mieć androida a nie iP4;) jedna rzecz jest śmieszna – czekanie na JB. Co nowe oprogramowanie to tylko „kiedy JB kiedy JB?”;) przymykamy oczy na problemy ze sprzętem apple a jednocześnie JB telefony co jest przeciwko nim.. hm

 • Dj Qeter

  Jedno mi wiadome :D

  Będe mieć JB bo inaczej nie widzę iPhona u siebie. Tak naprawdę gdyby nie JB to po tygodniu używania iPhona 3G już by mi się znudził z powodu ograniczeń i brak kilku istotnych funkcji które są w JB a teraz to jestem w posiadaniu 3Gs i jestem zadowolony. Nie będe się rozpisywał jakie mam to funkcje bo ich mam sporo a większość lepszych niż w samej iOS4. A siedzę na 3.1.3.

  Co prawda byłem bez iPhona z 2tygodnie dopuki nie wyszedł spirit[leżał mi w pudełku a ja nie mogłeś się doczekać z niego korzystać] A jak wyszedł ten spirit to tylko iPod Touch miałem aż do czerwca gdy simlocka se ściągłem Redsn0wem czy jak się to zwie :D Teraz mam w pełni sprawnego iPhonika