Rekordowy kwartał Apple – wzrost sprzedaży iPodów

Firma Apple przedstawiła wczoraj na swojej konferencji wyniki finansowe za Q3 czyli trzeci kwartał fiskalny (zakończył się 28 czerwca). Był to wg. firmy najlepszy kwartał w jej historii zarówno jeśli chodzi o przychody jak i zyski.
Firma przyniosła 7,46 miliardów dolarów dochodów, a kwartalny zysk netto wyniósł 1,07 miliarda dolarów, lub 1,19 dolara na akcję.
Z najbardziej interesujących mnie liczb należy odnotować sprzedaż 11,011 milionów iPodów w tym kwartale – daje to 12 procent wzrostu w jednostkach i 7 procent wzrostu przychodów z tej działalności w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego. Sprzedaż iPhone w tym kwartale zamknęła się liczbą 717000 sztuk, należy pamiętać, że sprzedaż w trzecim kwartale nie obejmuje iPhone 3G który debiutując 11 lipca wejdzie w sprzedaż fiskalnego kwartału czwartego i będzie miał na pewno duży wpływ na dochody firmy.

Bardzo ciekawie brzmiało jedno ze zdań Steva Jobsa który powiedział:
„W tym momencie jesteśmy zajęci ukończeniem kilku wspaniałych, nowych produktów które znajdą się w sprzedaży w najbliższych miesiącach”
Może to oznaczać wprowadzenie we Wrześniu zgodnie z tradycją nowych iPodów.
Inną ciekawą wypowiedź miał Tim Cook (dyrektor operacyjny Apple). Powiedział on, że iPhone 3G zadebiutuje 22 Sierpnia w kolejnych 20 krajach. Niestety nie sprecyzował w jakich. Może więc spodziewany 12 sierpnia jako premiera w Polsce w Orange będzie tak naprawdę 22 sierpnia.

 • nevoX

  „1,19 dolara na akację”
  Hmm… ciekawe :p

 • kupie 3G :]
 • kupie 3G :]

  przed chwila dzwonilem do goscia i powiedzial ze nie ma problemu z simlockiem i ze moze jeszcze dzis bedzie mial gotowe oprogramowanie do zdejmowania simlocka ktore bedzie mogl wysylac kazdemu i kazdy sam bedzie mogl w prosty sposob zdjac simlocka z 3G :) ciekawe czy to prawda mowil ze na miejscu w belchatowie mozna sie z nim umowic i bez problemu to robi dzis moze ktos z okolic belchatowa ma 3G to moze to sprawdzic :)

 • http://www.ipod.info.pl norbi

  kupie 3G: Pisze wyrazie w Aukcji tego gościa z Bełchatowa, że smilocka z 3G jeszcze nie zdjemuje. On poporstu wygrywa oporgramownie ktore robi poprzez Pwnage Tool

 • kupie 3G :]

  norbi ten koles zmienil opis aukcji chyba po moim telefonie hehehehe wczesniej bylo ze odblokowuje smilocka z 3G tez no i jak dzwonilem to pytalem konkretnie o simlocka i powiedzial ze oczywiscie kazda karta polskiego operatora dziala i ze mozna normalnie uzywac telefonu dzwonic i odbierac polaczenia :) hehehe dziwny koles sam nie wie co mowi ale to juz normalka na allegro jesli chodzi o 3G np. za 600 pln hehehe
  Pozdrawiam Wszystkich

 • danio pl

  A jest jakas konkretna data konferencji we wrzesniu?

 • kupi

  Patrzyłem sobie ceny telefonów Ery w abonamencie 80 do 120 zł i wychodzi że telefon warty w Erze 1800 zł z takim abonamentem trzeba dopłacić 1200zł :/// Czyli pewnie z iPhone będzie tak samo ://

 • crazyeyes

  takie rzeczy to tylko w erze :))))

 • DyMeX

  Hahaha oglądaliście nową reklame iPhone’a? Prawie się złożyłem ze śmiechu,
  http://pl.youtube.com/watch?v=m_gC4MnDmiA