Relacja wideo z prezentacji Apple na iPod.info.pl


Zdecydowaliśmy się jednak poprowadzić relację wideo wieczornej konferencji Apple. Nie wiem czy to to końca rozsądne i czy ktoś będzie to oglądał, ale co tam. Nie szkodzi to zrobić. W czasie relacji będziecie mieli dostępny czat, na którym można będzie wymieniać się uwagami na bardzo gorąco.

Mam nadzieję, że tym razem jakoś relacji będzie na dużo wyższym poziomie niż poprzednio, a to dlatego, że tym razem będzie z nami operator wprost z firmy StreamOnline. W trakcie relacji będziemy mieli dla Was kilka atrakcji – jak zwykle konkursy z atrakcyjnymi nagrodami (akcesoria do iPadów i iPhonów), ciekawostkę technologiczną (jeśli transport nie nawali i w porę uda jej się dojechać), spróbujemy też połączyć się na żywo z naszym wysłannikiem, który będzie uczestniczył w prezentacji dla dziennikarzy w Londynie (o ile będzie udostępnione wifi dla uczestników postaramy się o połączenie FaceTime).
ZAPRASZAMY JUŻ OD 18:30

Jeśli jednak wolicie oglądać Steva, a nie macie komputera z Mac OS lub iOS (tak, tak oficjalnie konferencja będzie do obejrzenia tylko dla tych systemów), to jest pewna droga obejścia problemu. Wystarczy na Windows pobrać program VLC i w menu plik wybrać polecenie „Otwórz sieć…”. W pole URL wpisujemy http://devimages.apple.com/iphone/samples/bipbop/gear1/prog_index.m3u8 i klikamy „Otwórz”.

Zapomniał bym dodać najważniejszego, nasza transmisja będzie na stronie

http://www.ipod.info.pl/live

Wersja dla iPhone

http://iphone.streamonline.biz/mojejabluszko

 • Rv

  Raczej nie będzie gdyż stream na żywo jest prosto na stronie apple’a ;-)

 • http://ipodzik.info Perwol

  Jeżeli ktoś byłby zainteresowany – u siebie będę prowadził LIVE w formie tekstowej. Będą konkursy z nagrodami (jedna z nich na prawdę cenna) więc zapraszam.

  http://ipodzik.info/zaproszenie-na-live-keynote-2010/

 • http://www.ipod.info.pl norbi

  Przecież właśnie to napisaliśmy :) ale jak ktoś nie zna angielskiego :) ??
  Ma Windowsa, na którym w szybki sposób nie da się tego oglądać :)
  Będzie chciał po prostu usłyszeć co my mamy do powiedzenia :)

 • Tomek

  Super, dzieki za transmisje :)

 • Pingback: Ajm bek | Macowiec

 • luigi

  Norbi, a jak ja bym chciał obejrzeć to na iPadzie, to którym linkiem mam się posłużyc?

 • http://www.ipod.info.pl norbi

  luigi: Tym co dla iPhone

 • Marucins

  Moglibyście nadawać transmisję a obraz podzielić na dwa. W okienku obok poza waszymi buziami przydałoby się zobaczyć relacje z San Francisco. Jeśli nie to przełączać miedzy waszym „studio” a relacją od Apple.

  Z miłą chęcią zobaczyłbym wasze zdanie, na bieżąco (pierwsze wrażenie), ale za nic nie przepuszczę okazji oglądania na żywo, jeśli jest taką możliwość to… :)

 • http://www.ipod.info.pl norbi

  Marucins: Niestety jest to nie do przygotowania na szybko.
  Bo nie bardzo właśnie wiadomo, jak Apple będzie to nadawało. Myśleliśmy o tym i myślimy. Dziś idziemy trochę w nieznane.

 • lukasz

  ja bede ogladal bo nie mam macka:D a poza tym nie chce mi sie kobinowac z odtwarzaczem vlc i streamengiem przez niego bo gdzies czytalem ze to alternatywa dla windows jedyna :(

 • Pingback: Relacja wideo z prezentacji Apple na iPod.info.pl | Mobile.PolskiProgram.pl

 • SyntaX

  Hmm mnie już poddenerwowanie bierze. Co to będzie co to będzie czym nas Steve zaskoczy.
  Może nowy kolor jeansów, albo sweterek zmieni.

 • michasz

  A ja jestem ciekaw jakości przekazu od Apple. :) I tak będę jeszcze śledził relację z 3 źrodeł – Wy (czyli iPod.info.pl, Moje Jabłuszko i MakoweABC), Engadget i gdgt. Zawsze z relacją po polsku trochę raźniej, nawet jeśli są szumy, opóźnienia itp. utrudnienia. ;)

 • Marucins

  Zerknijcie panowie na APPLE STORE :) Szykują, szykują :)

  http://store.apple.com/

 • 3G

  O tak, już to widzę;) „And I’m introducing you.. The iJeans!” (znany motyw na gitarce z lekkim przesterem) – „for the first time.. it’s time, to change your jeans”.. rewolucyjny produkt na zawsze zmieniający twoje spojrzenie na spodnie – port usb 3.0 (w wersji dla kobiet – dwa równoległe porty), wifi, całe z liquidmetalu ze szklanymi lampasami i po raz pierwszy w jeansach zastosowanym ekranem 3×3 ułatwiającym sterowanie i surfowanie w iJeansach.
  Niestety prezentacja nowego produktu nie obeszła się bez niewielkich zgrzytów – Steve Jobs miał problemy z założeniem iJeansów, jak się później okazało przyczyną tego było zagłuszenie kompasu wbudowanego w spodnie przez zbyt dużą ilośc nadajników wifi w pomieszczeniu – po zarekwirowaniu komputerów dziennikarzy, dalsza prezentacja dem przebiegała już bez problemów.

  W internecie szybko zaczęły pojawiać się amatorskie filmiki przedstawiające problemy pierwszych userów z korzystaniem z pisuaru w iJeansach. Podobno podczas oddawania moczu pewna część ciała zwiera dwie połowy rozpiętego rozporka i prowadzi do problemów z zasięgiem. „Kiedy trzymam go w ręce – zasięg spada!” powiedział w TVN24 zbigniew urbański, znany gadżeciaż. Wielu userów boryka się z podobnym problemem, a internet pełen jest opinii o ostatniej odpowiedzi S. Jobsa na mail użytkownika. „Just avoid holding it that way” odpowiedział pan Jobs na pytanie jak odzyskać zasięg i nie polewać iJeansów.

  „First time i put on my new iJeans it was like.. wow! I was completly drunk then, but hello – there’s gyro on iJeans! And i had no problem with walking.. iJeans keep myself in vertical position.. it’s like magic” – Apple commercial;)

 • Przem

  Czy macie te transmisje przez ten program dla Windows z newsa?

 • Soker

  No właśnie nie działa transmisja na VLC. Jest ekran testowy, mruga, pika i nic więcej ;)

 • Kleryk

  nie działa na windowsie przez vlc cały czas jest jakiś diagram

 • http://- rockk_boy

  nie działa przez VLC

 • iMat

  Chłopaki steve sie zatrzymał… wideo się zacięło!! Wy się ruszacie a steve nie….

 • iMat

  super!! już działa