SemiRestore – Odtworzenie iOSa z pozostawieniem Jailbreaku

Brak możliwości odtworzenia fabrycznego stanu iPhone’a lub iPada bez tracenia Jailbreaku to zmora wielu posiadaczy „złamanych” urządzeń. Jeśli mamy np iPhone’a z systemem iOS 6.1.2 w trybie Jailbreak, to gdybyśmy chcieli zrobić standardowe Odtworzenie to zostanie nam zainstalowana wersja iOS 6.1.3, której nie da się złamać.
Czasem jednak wyczyszczenie telefonu jest konieczne, czy to po to aby go sprzedać czy też po to aby usnąć jakieś problemy w działaniu. Ma nam w tym pomóc narzędzie SemiRestore, które  jest w końcowej fazie tworzenia. Będzie ono obsługiwać „bezpieczne” odtworzenie dla systemów od 5.0 do 6.1.2 w trybie Jailbreak. Jak wynika z nazwy nie jest to pełny tryb Odtworzenia i w jego procesie nie jest wgrywany soft na nowo, jest on jedynie czyszczony tak aby jego stan był jak nowego. Dzięki temu nie znika nam tryb Jailbreak ale znikają wszystkie aplikacje i wszystkie ich dane, znikają ustawienia systemu, programy z Cydii czyli wszystko po tym procesie wygląda tak jakby telefon był „prawie” czysty. Na razie nie ma jeszcze daty oficjalnego wydania programu, ale jest  już dużo bliżej niż dalej. Na filmie możecie zobaczyć test działania wersji beta SemiRestore przeprowadzony przez www.idownloadblog.com.
Znam kilka osób, które już od bardzo dawna czekają na ten soft.

12 Comments

 1. Jest przeciez sposob gdy zapisujemy SHSH blobs’y..

 2. niby tak, ale nie umożliwia on restore iphone 5 do 6.1.2, a tylko starszych iphonów

 3. ciekawe czy będą coś jeszcze działać w sprawie JB na iOS 6 czy czekają na następną generację.

 4. czekam z niecierpliwością :)

 5. wygooglałem untethered JB na iOS 6.1.3 i 6.1.4 dla ajfona 5 ……… nie sprawdzałem bo nie mam 6.1.3, ale jak ktoś potrzebuje to prosze bardzo: evasi0n-jailbreak.net

 6. Jak to wersje iOS 6.1.3 nie da się złamać? Przecież da się tylko że na uwięzi.

 7. Wszystko na A4 na uwięzi, poza iPhone 3GS old br. Reszta wisi :) trzeba czekać na iOS 7

 8. Twoja ciekawość została zaspokojona. Na stronie Evasi0n jest JB do 6.1.3 Untethered – łącznie z iPhone 5 i wszystkimi iPadami !!!

 9. To nie była jednak oryginalna strona Evasi0n.Za szybko się ucieszyłem. Trzeba uważać na fake-i.

 10. a już zrobiłeś mi nadzieję :)

 11. Wygląda na to, że taki program już powstał, a przynajmniej o tej samej funkcjonalności. Nazywa się iLEX RAT i jest do ściągnięcia w Cydii. Zrobiłem „odtworzenie” systemu na iPodzie Touch 4G i wygląda na to, że wszystko jest tak jak być powinno. Jeśli ktoś jest zainteresowany to może zobaczyć filmik na którym pokazuję całą procedurę. http://www.youtube.com/watch?v=UmAkIt_gito

 12. Bedzie możliwy semi-restore z 6.1.3 do 6.1.2 na ipada 2 ???

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *