Siri uważa, że zna japoński

Jak wejdziecie w ustawienia Siri w iPhone 4S to do wyboru macie język angielski, francuski i niemiecki. Jednak jak się spytacie Siri w jakich językach mówi to do tych trzech dodaje jeszcze japoński i na koniec rzuca … jak dotąd. Ciekawe czy ktoś uczy ją też już polskiego :). Nowe języki w Siri pojawią się prawdopodobnie w finalnej wersji iOS 5.1, która prawdopodobnie pojawi się 9 marca.

Dzięki za info Grzegorz.

9 Comments

 1. Wszystkim jailbreakerom polecam SARA, alternatywa dla Siri. Niesamowite jest, że chłopak z wietnamu w 3 tygodnie napisał program praktycznie w 100% wykonujący taką samą pracę jak Siri, a nawet potrafiący robić dodatkowe zadania.

 2. Dodam jeszcze, że według oficjalnej informacji z apple.com w tym roku Siri nauczy się też koreańskiego, chińskiego, włoskiego i hiszpańskiego.

  „Siri works exclusively on iPhone 4S. Siri understands and can speak the following languages:

  – English (United States, United Kingdom, Australia)
  – French (France)
  – German (Germany)

  In 2012, Siri will support additional languages, including Japanese, Chinese, Korean, Italian, and Spanish.”

  http://www.apple.com/iphone/features/siri-faq.html

  Wiemy zatem jakie języki pojawią się w 2012 roku, ale to nie wszystko. Zwracam uwagę na słowo „including” czyli „w tym / między innymi”. Możemy zatem liczyć, że lista nowości będzie większa.

  Przypominam, że język polski w Sterowaniu Głosowym mamy od samego początku, od iOS 3.0 i iPhone’a 3GS. A lista wspieranych przez tę funkcję języków była w momencie premiery bardzo, bardzo krótka. A język polski był. Nawet do dzisiaj tych języków jest dużo mniej niż języków UI. Nie ma między innymi języka czeskiego i węgierskiego, a na przykład języki skandynawskie zostały dodane całkiem niedawno.

 3. Witam, czy w tym SARA dziala język PL?

 4. Proszę o informację – czy mozna odtworzyć iphone w iTunes przez plik pobrany z komputera jak to było kiedyś? Pytam bo zastanawiam się gdy wyjdzie 5.1 i nie będzie jailbreaka a telefon przestanie działać.

 5. MA KTOS IPHONE 4S I SPYTALBY MU SIE KIEDY PREMIERA iPad 3???

 6. Zapytalem Siri i dostalem oto taką odpowiedz. Everything you need to know about Apple products is at Apple’s web site:

 7. liiiiiiiiiiiiiiii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *