Ślady Siri dla iPoda touch/iPada/iPhone 4 w iOS 5.1 beta 3

Spójrzcie na zrzuty ekranu dołączone do tego wpisu. Pochodzą one z trzeciej wersji beta systemu iOS 5.1 uruchomionej na iPodzie touch 4G. Widać na nich menu ustawień klawiatury w którym widnieje link tekstowy  „ABOUT DICTATION LINK TEXT”. Po jego kliknięciu zobaczymy informacje w języku właściwym dla języka jaki mamy ustawiony, o funkcji dyktowania słów.

„Gdy używasz funkcji dyktowania na klawiaturze urządzenia, Twoje słowa będą nagrywane i wysyłane do Apple w celu przetworzenia. Razem z nimi urządzenie może wysyłać do Apple inne informacje, na przykład Twoje imię i pseudonim, nazwy kontaktów z książki adresowej, ich pseudonimy i relacje z nimi (np. „my dad”) oraz nazwy utworów w posiadanych zbiorach (nazywane łącznie „Danymi Użytkownika”). Dane te pomagają funkcji dyktowania lepiej rozumieć, co mówisz. Nie są one wiązane z innymi danymi, które Apple otrzymuje od użytkowników innych usług.”

Zupełnie tak jak w Siri, które dostępne jest tylko dla iPhone 4S. Co to może znaczyć? Mamy dwa wyjaśnienia, albo ten link jest tu przypadkiem bo ktoś się pomylił albo wszystkie urządzenia z iOS 5.1 dostaną jakby małą wersję Siri czyli możliwość dyktowania notatek, SMS, maili czyli w każdym miejscu gdzie mamy dostępną klawiaturę. Osobiście nie uważam żeby był to błąd w końcu tekst opisu funkcjonalności ktoś musiał w jakimś celu napisać, myślę, że iOS 5.1 może nam przynieść więcej nowości niż przypuszczaliśmy.

 • http://www.imagazine.pl Dominik Łada

  Fajnie by było. Nadal pozostaje otwarte inne pytanie – kiedy będą wprowadzone w Siri inne języki niż angielski, francuski i niemiecki?

 • Bart

  czyli jak juz tyle razy mowilem – Apple da 5.1 – i bedzie kusic porzuceniem JB 5.0.1 ktory ma NIBY wyjsc na iP 4S i iPad2

 • Anonim

  Porzuceniem JB :) A to dobre.

  Ciekaw jestem po co ci w ogóle JB skoro stawiasz takie założenie.

 • Linuz

  Możliwe, że polski będzie od samego początku. To nie będzie przecież „inteligentne” Siri tylko zintegrowany Dragon Dictation(od Nuance, który interpretuje tekst dla Siri) zintegrowany z systemem. Będzie można dyktować SMSy, Maile, Notatki, ale nie będzie Siri, gdzie można zadawać pytanie itd. W Dragon Dictation od dawna jest język polski i działa bardzo dobrze, nie widzę przeszkód, żeby nie było go od razu w iOSie.

 • Anonim

  Mi się wydaje, że Siri nie wyjdzie poza =<4S, a dla starszych urządzeń dołączą jedynie funkcje dyktowania.

 • Jim

  Szczerze? Mam JB z czystej ciekawosci na 5.0.1 i nie wiem co z nim zrobic, bo sam soft mnie w pelni satysfakcjonuje. Wiadomo, w Cydii jest kilka bajerow, ale ogolnie, co by nie powiedziec o Apple, to w iOS jest niesamowity postep! Siedze w tym od poczatku i pamietam czasy, gdy Apple nie dokladalo wielu oczywistych rzeczy, wtedy JB mial sens. Teraz? Aplikacje kosztuja grosze, jak kogos nie stac – jest masa promocji, swietny system zakupow (zakupisz raz -> usuniesz -> za friko na zawsze), stabilnie, szybko i ladnie. Każda aktualizacja przynosi wiele dobrego. Z sentymentu wlaczylem sprzet z iOS 3. Mozna powiedziec, ze to skok milowy. Czego chciec wiecej?

 • Anonim

  Nie do końca.
  Aktualizacje do czasu aż iOS doścignął konkurencję. Sam to napisałeś. Teraz będzie coraz gorzej. Brak świeżych pomysłów, odgrzane kotlety.

  Pewnego rodzaju, znieczulica na prośby użytkowników – czego oczekują i co chcą w kolejnych wersjach.

  Samo JB daje masę możliwości – nie mówię tu o wykastrowanych aplikacjach z App Store.

 • Anonim

  Jest też możliwość, że Apple chce po prostu rozszerzyć zasób zdań, imion, itd. nie tylko z użytkowników iPhone 4s ale innych, których jest więcej. Dzięki temu Siri byłoby udoskonalane, jednak działało tylko przy współpracy z iPhonem 4s

 • giesu

  Jedną kuszącą opcją w JB jest wyłaczenie przycisku „poczta głosowa” (ciągle niechcący klikam w ten przycisk:/)

 • http://twitter.com/zbyszek zbyszek

  Niestety 5.1b3 nadal nie pozwala wyszukiwać nic związanego z lokalizacją – poza wspieranymi regionami.

 • http://programistaiphone.pl/ Paweł Kata

  Mam podobne zdanie. Siri to USP dla iPhone’a 4S, więc udostępnienie jej w obecnej postaci dla zwykłej „czwórki” byłoby dla Apple finansowym strzałem w stopę.