Specyfikacja Zune Phone alias Pink

zune_pink_1_engCoraz częściej różne serwisy podają informację o nowym dziecku Microsoftu czyli Zune Phone lub jak można czasem usłyszeć produkcie nazwanym „Pink”. Ma być to urządzenie przypominające z wyglądu iPhone’a i posiadające system operacyjny będący połączeniem Microsoft Windows Mobile oraz systemu obecnego w odtwarzaczach muzyki Zune.
Serwis blogs.zdnet.com/microsoft publikuje nawet uzyskane z wiarygodnego źródła parametry techniczne jakie będzie posiadał ten telefon.
System operacyjny:  bazujący na Windows Mobile 7
Procesor: ARM v6 + L2 Cache, VFP Open GL ES 2,0
Karta grafiki: Nvidia AP15/16
Pamięć: 256 MB + DRAM + slot na karty SD
Ekran Multi-Touch: WVGA (800 × 480) lub FWVGA (854 × 480) o wielkości 3,5 ”
Aparat fotograficzny: 3MP + flash
GPS: aGPS
Czujniki: światła, kompas, akcelerometr
BlueTooth: BT2.1
Wi-Fi: 802.11b / g

Zobaczymy ile w tym prawdy. Sami oceńcie czy na kartce wygląda lepiej produkt Microsoftu czy oczekiwana nowa wersja iPhone. Ja osobiście bardzo chętnie bym kupił Zune Phone bo bardzo lubię i cenię za wiele funkcji odtwarzacze muzyki tej firmy. Jeśli takie urządzenie było by dopracowane mogło by zagrozić pozycji Apple, oczywiści o ile Microsoft by się zdecydował sprzedawać je na całym świecie.

 • Zielak

  Przecież multi-touch jest opatentowany przez Apple :) I jestem w 100 % pewny że nie udostępnili bo go Microsoft’owi tak ważnego elementu swojego Iphone’a , bo konkurencja by była za duża :D Po za tym nie wydaje mi się żeby ludzie od Microsoftu prosili się swojego rywala o cokolwiek :p

 • slammer

  od 2 lat siedzę w temacie palmtopów i robi mi się przykro gdy to czytam.

  po 1 system z obrazka to WM 6.5, który i tak jeszcze dobrze się nie zadomowił – nie mówiąc o WM 7, który na pewno tak szybko nie powstanie.
  po 2 co ma znaczyć „Ekran Multi-Touch: WVGA (800 × 480) lub FWVGA (854 × 480) o wielkości 3,5””? Wybieramy sobie jaki ma być ekran przed zakupem? Proporcje ekranu są jedną z najważniejszych cech podczas projektowania urządzenia – dzisiaj właśnie do rozmiarów ekranu dostosowuje się ogólne rozplanowanie urządzenia. poza tym WM nie obsługuje multi-touch.
  po 3 „slot na karty SD” – gdzie to się ma niby zmieścić? ewentualnie microSD, choć od tego rozwiązania producenci także powoli odchodzą na rzecz wbudowanej pamięci.
  po 4 i najważniejsze – wedłuj specyfikacji to jest zwykły palmofon, który wyróżnia się jedynie wbudowanym kompasem. patrz np. HTC Touch HD lub z mniejszymi ekranami (ale ta sama rozdzielczość): Sony Ericsson Xperia X1, Toshiba G900, HTC Touch Diamond 2.

 • Ryba

  Jeśli to ma być na platformie Nvidia Tegra to naprawdę nie mogę się doczekać.
  A co do multi-touch: MS wykorzystuje go już od dawna w Surface.

 • http://blog.kubox.pl KuboX

  W Surface są specjalne kamery pod powierzchnią ekranu śledzące ruch na nim – dzięki temu możemy kłaść na szybie przedmioty takie jak szklanki i są one wykrywane. Nie jest to dokładnie to samo co Multi-Touch.

 • bart

  @ slammer – ad.1. ja tam nie wiem ale jaka rozdzielczosc ma twoj monitor?? Napewno nie zmienia wielkosci a rozdzielczosc umie :-]. A tak odemnie – jak to w UK powiadaja reklamy – róż nowym kolorem czerni – bleeeee

 • Ryba

  KuboX: Jest to multitouch tylko zastosowana jest inna technologia. A Apple opatentowało nie technologię (ekran pojemnościowy) a gesty.

 • Jablek

  Ryba – M$ wypscilo surface przed tym jak Apple opatentowalo multitouch.
  Multitouch jest zastosowany np. w asusie eee pc (powiekszanie fotki, przewijanie).

 • Pingback: Blog - iPod, iPhone, iPhone 3G - informacje … » Czy Zune HD jest lepszy od iPoda touch?