Spire: Siri dla iPhone 4, iPhone 3GS, iPod touch, iPad 1

W Cydii w domyślnym repozytorium BigBoss znajdziecie bezpłatny pakiet Spire. Jest to przeportowany przez hakera Chpwn asystent Siri z iPhone 4S dla urządzeń, które go nie posiadają czyli dla iPhone 4, 3GS, iPod touch 2G, 3G oraz iPada pierwszej generacji. Co ciekawe pliki potrzebne do instalacji pobierane są bezpośrednio z serwerów Apple, ważą trochę ponad 100MB, dlatgo instalacja może trochę potrwać. Oczywiście aby pakiet zainstalować najpierw urządzenie musi być w trybie Jailbreak. Na szczęście od rana mamy już trwały Jailbreak dla softu iOS 5.0.1.

Ale nie cieszcie się tak szybko, niestety jest pewien kruczek. Aby Spire, a dokładniej Siri działało potrzebujemy wpisać adres Proxy serwera, który będzie udawał, że z serwerem Apple łączy się nie np iPod touch 3G, a iPhone 4S. Niestety takich adresów na razie nie znajdziemy, choć lada chwila powinny pojawić się proste narzędzia do samodzielnego stworzenia takiego serwer – o ile jesteśmy posiadaczami iPhone 4S. Należy jednak uważać z rozpowszechnianiem tego typu adresu. Apple może zobaczyć, że nagle jest zwiększony ruch na jakimś iPhone 4S i go zbanować. Prawdopodobnie jak podamy go 5 przyjaciół nic się nie stanie, ale jak ta piąta poda kolejnej piątce to może się to źle skończyć. Prawdopodobnie też za jakiś czas pojawią się płatne serwisy umożliwiające zakup dostępu do takiego serwera.

Oczywiście jak jakieś serwery się pojawią to zaktualizuję wpis, oczywiście też jeśli znajdziecie jakiś adres to go podajcie w komentarzach :)