Absinthe – postępy pracy nad Jailbreak iPad 2 i iPhone 4S

Haker Pod2g wspomniał dziś na swoim blogu, że w jego walce o trwały Jailbreak dla urządzeń z procesorem A5 czyli iPad 2 oraz iPhone 4S wspomaga go niezły syndykat hakerów. Na liście są naprawdę sławne „nazwiska” Planetbeing, MuscleNerd oraz P0sixninja. Takie nazwiska gwarantują, że prace będą jeszcze szybsze. Kilka dni temu Pod2g napisał, że narzędzie do Jailbreaku powinien mieć już w przyszłym tygodniu.

iPad 2 oraz iPhone 4S są jak widać dużo lepiej zabezpieczone przed niepowołanym dostępem. MuscleNerd już w październiku tamtego roku informował, że jest dość blisko wprowadzenia tych urządzeń w tryb Jailbreak.

————AKTUALIZACJA 20 stycznia 2012 ————-
To bardzo dobra nowina i bardzo dobra aktualizacja :)
Program do trwałego Jailbreaku iUrządzeń z procesorem A5 czyli:
– iPhone4S: 5.0 (9A334), 5.0.1 (9A405 i 9A406)
– iPad2: 5.0.1 (9A405)
jest już gotowy, a „dream team” pracuje teraz tylko nad drobnymi poprawkami wydajności. Program który ma się nazywać Absinthe ma być wydany w bardzo niedługim czasie. Obstawiam, że jeszcze w ten weekend będziemy mogli się nim cieszyć.

————AKTUALIZACJA 18 stycznia 2012 ————-
Tym razem od Pod2g otrzymaliśmy zdjęcie iPada 2 działającego na iOS 5.0.1 z uruchomioną Cydią 1.1.3. Podobno jest w trwałym trybie Jailbrek. Chłopaki podgrzewają atmosferę. Mam nadzieję, że jej nie przegrzeją bo zaraz zaczną znowu pojawiać się komentarze, że za wolno to idzie, że okłamują itp itp.

————AKTUALIZACJA 16 stycznia 2012 ————-
Pod2G umieścił w sieci film pokazujący iPhone 4S w trwałym trybie Jailbreak z działającą Cydią. Kolejny krok do przodu :)

————-AKTUALIZACJA 12 stycznia 2012 ————-
Weekend się kończy, a ja mam lepsze niż w piątek informacje. Planetbeing, który pracuje razem z Pod2g napisał na Twitterze, że udało mu się uruchomić na iPhone 4S nieautoryzowany kod, który będzie użyty do zrobienia Jailbreaku iPada 2 oraz iPhone 4S. To doskonała wiadomość i znaczny krok do przodu.

————-AKTUALIZACJA 7 stycznia 2012 ————-
Pod2G napisał na blogu, że udało się im z pomocą Planetbeing i @Saurika ominąć problemy z związane z Jailbreakiem urządzeń z procesorem A5. Teraz na drodze do trwałego Jailbreaku iPada 2 oraz iPhone 4S z iOS 5.0.1 nie stoi już nic. Ciągle jednak nie są w stanie podać daty na kiedy będą gotowi wydać odpowiednie narzędzia.