Szansa na tańszego iPada 2

W mojej ankiecie na temat zakupów iPada 3 nie umieściłem pewnej odpowiedzi, która potem przewijała się w komentarzach. Mianowicie – Po premierze iPada 3 kupie iPada 2. Domyślać się mogę , że chodziło Wam o to, że na rynku używek pojawi się sporo iPadów 2 od ludzi którzy przesiądą się na trójkę. Okazuje się, że może być jeszcze jeden powód aby tak zrobić. Digitimes.com informuje powołując się na własne źródła, że tak samo jak po premierze iPhone 4S pojawił się tańszy iPhone 4 o pojemności 8GB tak samo teraz w sprzedaży pojawi się iPad 2 8GB. Podobno może być on tańszy nawet o 100$ od obecnego modelu 16GB.  Jeśli polska cena iPada 2 8GB Wi-Fi wynosiła by 1699 zł schodziłby jak świeże bułeczki. Takim tańszym iPadem pewnie były by zainteresowane szkoły, czy mniejsze firmy chcące dać swoim pracownikom  tanie narzędzie do mobilnej pracy.

16 Comments

 1. Dziękuję za zmiane na „świeże”, oczy mnie bolały ;-)

 2. Poważnie? Czy pod każdym komentarzem musi się pojawić podobny wpis? Skąd ta mania na HIPERPOPRAWNOŚĆ? Rozumiem, że powinno się pisać wg pewnych zasad itd. no ale skoro ukazało się to w takiej postaci, to trudno. Myślę, że ważniejsza jest tu wartość merytoryczna :). A jeżeli jakość wpisu jest jaka jest to już sprawa Norberta, ale błagam jak widzę komentarze „norbi tu błąd, norbi tam błąd” to mnie szlag trafia!

 3. iPhone pierwszej generacji nie zostawili w ofercie ale 3G już tak czyli jest szansa na utrzymanie 2ki w sprzedaży. Myślę że najważniejszą cechą budżetowego ipad2 będzie jej budżetowy ekran;) a nie pamięć, 8GB do smartphone wystarcza ale na tablet to mało. 

 4. To będzie OFFTOP ;)

  Bardzo dobrze, że znajduje się ktoś, kto poprawia. Sam strzelam masę byków i wdzięczny jestem, gdy ktoś mnie poprawi.Takie „swobodne” podejście do błędów powoduje, że są one utrwalane i kiedy kolejne błędy nakładają się na siebie to mamy totalny syf. Wynikiem takiego lekkiego traktowania błędów są teraz tępe nastolatki, nie potrafiące sklecić prostego zdania (o złożonym nie wspominam, bo to poza ich możliwościami poznawczymi).Błędy zawsze trzeba poprawiać. Jedyne co można zrobić to wysłać poprawkę nie za pomocą komentarzy, ale mailem – bezpośrednio i po cichu. Bo rozgłos faktycznie nie jest potrzebny.

 5. Już co do tematu to szkoda, że nasi politycy nie skorzystali z tej „szansy” na ośmiogigowce :). A tak szczerze to nie wiem czy chciałbym dostać iPad 2 tydzień przed premierą iPad 3 :D

 6. Z doświadczenia wiem, że fulll osób ma w iPadzie zajęte 1-2 GB bo głównie przeglądają internet i obsługują program pocztowy 

 7. Nie poprawiałem Norbiego ;) przeczytałem jego wpis, zabolały mnie oczy i tyle ;) Za kilka chwil patrzę i błąd poprawiony. Sam zauważył, że zrobił błąd i tyle. Wydaje się inteligentym facetem! Sam robię błędy i dziękuję gdy mnie ktoś poprawia. Zdarza się i tyle, częściej jeśli jakąś nowinką chcecie podzielić się na szybko.

 8. Drogi zwolenniku liberalnego podejścia do języka ojczystego. Użyj proszę słownika i zobacz co oznacza słowo hiperpoprawność. Termin ten absolutnie nie dotyczy podstawowych zasad ortografii… „Łabędź czy łabądź – lepiej słownik nabądź” chciałoby się powtórzyć za Boy-Żeleńskim…

 9. tomasz okulewicz

  iPad z 8GB pamięci to będzie nieporozumienie … zwłaszcza teraz, gdy pojawiają się iBooksy, a które potrafią ważyć całkiem sporo. 

 10. Niby czemu nieporozumienie jeżeli ktoś czyta 1-2 ibooki to mu wystarczy poza tym jest chmura , opcja 8 gb za prawie 100 dolarów mniej to bardzo dobry ruch Apple .

 11.  Też bym się skłaniał do analogi z iPhone 3G i związku z tym mam śmiałą tezę.
  IPhone 3G był w wersjach 8,16 i 32GB a iPhone 3GS został wydany z pojemnościami 16,32 i 64GB. I po jego wydaniu zostawili 3G z 8GB. I ta pojemność jest do dziś standardem dla tańszych modeli. Wydaje mi się, że analogicznie może być z iPadem 2, że zostawią wersje z 16GB a iPad 3 zostanie wydanych w wersjach 32,64 i 128GB.Osobiści mi się wydaje, że mimo wszystko 8GB dla tabletu to trochę mało. Co sądzicie o tej śmiałej tezie?

 12. IMO: Apple wsadzając pamięć 32 GB i Retine nie zmieściłby się w cenie 499$

 13.  Czy ja wiem…. Z tych dwóch komponentów to Retina jest najdroższa a kolejne 16GB w hurcie powinno centy kosztować. To, że Apple normalnie liczy sobie za kolejne 16GB jak za zboże to nie znaczy, że ich tyle kosztuje… Reasumując. Taki scenariusz jak opisałem wydaje mi się realny ale mało prawdopodobny. Na szczęście, już w środę będziemy wszystko wiedzieć;) 

 14. Za 1700zl można mieć teraz ipada2 z 3G

 15.  tak, ale zawsze można by to robić piszą np. email czy jakaś inna formę prywatnej wiadomości a nie zawsze czytaj komentarze połowa dotyczmy poprawności pisowni, za niedługo dojdzie do takiej sytuacji jak z forami gdzie w Google wpisujesz jakis problem, otwierasz forum a tam odpowiedzi typu: „poszukaj w Google”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *