Ci kryje iOS 4.1 dla Apple TV?

Pisałem dziś rano o udostępnieniu przez Apple systemu dla Apple TV nowej generacji. Soft jest oznaczony jako iOS 4.1 i jego głębsza analiza przynosi kilka interesujących informacji.

Po pierwsze możemy w sofcie zobaczyć wpisy odnoszące się do nowych wersji iPhone. Obecny model iPhone 4 oznaczony jest jako  iPhone3,1, w sofcie od Apple TV możemy zobaczyć wpisy mówiące o iPhone3,2 oraz iPhone3,3. Bardzo możliwe, że oznaczają one jakieś nowe wersje obecnego modelu np. działające w systemie CDMA lub pokazują, że kolejna generacja będzie nieznacznie różniła się sprzętem od obecnej. Przy dużej zmianie nazwa urządzenia brzmiała by pewnie iPhone 4,1.
Oprócz odnośników do nowych wersji iPhone znajdziemy też wpis o urządzeniu określanym jako „unknownhardware” i numerze 20547. Może to być np jakiś nowy iPod działający pod systemem iOS.

Kolejne ciekawe informacje  dotyczą już samego Apple TV. Dowiadujemy się, że interfejs aktualnie dostępny nazywa się Lowtide oraz możemy zobaczyć fragmenty kodu odpowiedzialne za sporo nieznanych funkcji. Należą do nich np biblioteka odpowiedzialna za FaceTime, fragment kodu odpowiedzialny za podłączenie zewnętrznych dysków i jeszcze coś co jest mało zrozumiałe. W sofcie są pliki z ustawieniami dla zewnętrznych odtwarzaczy DVD firm takich jak np. Sharp czy Sony. Jestem ciekaw w jakim celu??


5 Comments

  1. Robi się ciekawie :D

  2. Przypominam, ze nazwy „iPhone 3,2” oraz „iPhone 3,3” juz sie pojawialy kilka razy. Czyzby iPhone w CDMA, iPhone mini ? iPad mini z telefonem?

  3. A moze iPad mini z telefonem i iPod touch 4G z telefonem :) ? Wszystko oczywiscie o wygladzie iPhone’a 4, ale innej nazwie :)

  4. A może poprawnie działający iPhone4? :D z znaczeniu taki z funkcją trzymania w dowolny sposób :D

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *