Tajemnice iOS – część 11

Bardzo dawno nie było Tajemnic iOS, ale w tym czasie wyszła wersja 6 tego systemu i pojawiły się nowe, ciekawe i jednocześnie nieznane funkcje.

 

Pierwsza tajemnica zawiązana jest z iMessage. Połączenie SMS z wiadomościami iMessage jest niesamowicie wygodne, ale niesie ze sobą pewne zagrożenia. Zazwyczaj numer telefonu chronimy bardziej niż adres email jednocześnie wiążąc ten adres z iMessage. Przez to wystarczy, że ktoś zna nasz adres poczty elektronicznej i może nam wysłać wiadomość iMessage. Te zaś mają powiadomienia na znacznie wyższym poziomie ważności niż zwykły mail. Na szczęście w iOS jest ukryta funkcja nie przyjmowania wiadomości iMessage z  nieznanego źródła. Wystarczy wejść w Ustawienia -> Powiadomienia -> Wiadomości i na samym dole wybrać „Pokazuj alarmy iMessage od Moich kontaktów”. Po takim ustawieniu wiadomości iMessage od ludzi spoza książki kontaktów będą ignorowane.

W systemie iOS 6 przybywa sporo funkcjonalności w SIRI. Możemy już nie tylko ustawić przypomnienie ale także powiedzieć „Take  foto” i wywołać aplikację aparatu. To nie wszystko, dzięki SIRI w iOS 6 możemy uruchamiać dowolne aplikacje zainstalowane w naszym systemie. Wystarczy powiedzieć do SIRI – „Launch Gdzie jest moja kupa”, aby uruchomił się żądany program. Wbrew pozorom  może być to bardzo przydatne, szczególnie jak mamy bardzo dużo zainstalowanych programów. Ostatnio coraz częściej wykorzystuję SIRI szczególnie jadąc samochodem. Oczywiście nie mogę się doczekać, aż SIRI będzie dostępne w naszym języku bo mój akcent jest dla SIRI średnio rozpoznawalny i oczywiście wiem, że to moja widna :)

14 Comments

 1. naprawdę uważasz że Ta druga funkcja to tajemnica? wszędzie o tym piszą jak wspominają o udogodnieniach nowego Siri…

 2. ps. jak trzyma bateria w iP5?

 3. Ale nie piszą tego w (Help) Siri ;)

 4. ale na prezentacji o tym mówili :)

 5. a teraz pocisk… http://www.apple.com/ios/siri/
  może to launch an app, strasznie to ukryli :D

 6. Mała literówka na końcu ,,…że to moja widna :)”

 7. To ciekawa tajemnica, mnie jednak martwi sprawa
  sms-ów ( nie wiem jaki to typ ) po przesiadce na OS 6 wiadomości np. z banku
  mam ale gdy chce je odczytać wiadomość jest pusta. Dotyczy to wiadomości archiwalnych. Myślałem ze to dotyczy ip4 ale w ip5 jest to samo. Na zagranicznych forach tez to zaobserwowałem. Więc nowy OS jest ciekawy jednak czekam na poprawki.

 8. Kurcze, tez to nam. Nie zauważyłem tego i było ok, teraz wiedząc o tym strasznie mnie to irytuje.

 9. Nie wszyscy czytają wszystko gdzie indziej. Tajemnice iOS traktuje jako poradnik dla początkujących, średnio rozgarnietych, zaawansowanych. Kupiłem kiedyś gazetę z trickami i kasa w błoto. Kompletnie nic ciekawego dla mnie, ale dla innych na bank pomoże. Tu jest ta sama sytuacja. Jedni o czymś wiedzieli inni nie. Proste jak drut.

 10. „Lanuch Gdzie jest moja kupa”

  Norbert, u Ciebie ona ma na imię „Lanuch”? :P

 11. A co do tajemnic iOS 6, może ktoś wie jak usunąć aplikacje z chmury w app store w zakładce purchased ? W iOS5 wystarczylo przeciągnąć palcem w lewo i tapnąć „hide” i po sprawie.

 12. …to jeden z powodow dla ktorych dlaczego nie uzywam i nie zamierzam uzywac iMessaage…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *