Tim Cook na konferencji D11

Tim Cook na konferencji D11Dziś w nocy Tim Cook udzielił wywiadu na otwarcie konferencji D11 organizowanej przez allthingsd.com. Oczywiście wpadł w wir pytań o nowe produkty jakie Apple przygotowuje ale nie dał się pociągnąć za język i jego odpowiedzi były więcej niż wymijające. Wspomniał jedynie, że dla niego produkty w stylu Google Glass czy też inteligentne zegarki to jednak produkty niszowe. Jednocześnie powtórzył prawie dokładnie to samo co ja, że ludzie młodzi raczej nie noszą zegarków i taki produkt były trochę niszowy. Jednocześnie nie wykluczył, że mogła by być to ciekawa opcja dla Apple. Idealnie więc w odpowiedź Tima wpisuje się moja wizja ich zegarka :). Stwierdził też dość wyraźnie, że nie pracują obecnie nad iPhonem w różnych rozmiarach i wersjach tylko chcą przygotować jeden dobry model. Przy okazji dość wyraźnie dał do zrozumienia, że duże ekranu w smartphonach są niefajne.

Trochę więcej Tim wspomniał o systemie iOS 7, który pewnie zobaczymy w developerskiej wersji 10 czerwca – choć Tim wyraźnie w wywiadzie tego nie potwierdził. Potwierdził natomiast, że od kilku miesięcy pracuje nad nim Jonathan Ive i, że zmiany które w tym czasie zdążył zrobić są doskonałe. Padło też zdanie, że w Apple wiedza, że iOS jest zamkniętym systemem i chcą w najbliższym czasie (pewnie właśnie w iOS7) dać programistom trochę więcej API, które pozwolą na większą ingerencję w system. Przy czym na pewno nie odbędzie się to kosztem wygody obsługi, jak stwierdził to klient im płaci aby system wychodzący spod ich ręki wyglądał dobrze. To oczywiście nadal zostawia drogę do domysłów i spekulacji bo przecież nie bardzo wiadomo jak rozumieć, że wprowadzone zmiany są doskonałe. Ja jednak odbieram to jako zapowiedź pewnej małej ewolucji systemu, a nie rewolucji, nie sądzę, że nagle iOS 7 zupełnie odetnie się od tego co znamy, to nie styl Apple ani styl Tima. Przecież miliony użytkowników nie płacą im za to żeby musieli z dnia na dzień zmieniać czasem nawet 6 letnie przyzwyczajenia.

Pełny wywiad możecie obejrzeć na allthingsd.com.

15 Comments

 1. Norbi,czyli uwazasz,ze na tej konferencji zostanie zaprezentowany nowy iPhone? Pytam,bo moge juz wymienic telefon w abonamencie i nie wiem czy mam czekac na nowego iPhone,czy kupic obecna wersje.

 2. Jestem prawie pewien, że nie

 3. Czyli twierdzisz, że po raz pierwszy będzie rok bez Iphona z serii S ?

 4. Zaprezentują nowego iPhone na jesieni. Taki jest cykl.

 5. Na WWDC zazwyczaj nie było prezentacji iPhone’a

 6. Młodzi ludzie nie noszą zegarków… Gdybym miał tylko trochę więcej pieniędzy, to kupił bym ich sobie więcej. Jak na razie w planie jest kilka. Pozdrowienia z II KL. Gimnazjum

 7. Mam pytanie do Was -zamierzam kupić iPada tylko nie wiem którego, nie śledzę tego na bieżąco i chciałbym się dowiedzieć jakiego Wy polecacie, jaka jest najnowsza wersja iPada (trójka czy czwórka?) i kiedy jest planowana premiera nowego iPada?

 8. Były! 3G, 3GS i 4.
  Ale od 4S jesienią i pewnie będzie tak i tym razem.

 9. -ile chcesz wydać?
  -czy ma być GPS? (tylko cellular/3G/4G)

  -czy mobilny internet?

 10. Maciej.K czyli musze kupic raczej 5:) ok dziekuje

 11. Rafał Ablewski

  Ciekawe jak będzie wyglądał kolejny iPhone ;)

 12. cena niegra roli iPad 4 kosztuje około 4000zł ten około130gb i taki mnie interesuje cellular(to chodzi że można z ipada rozmawiać jak przez telefon?)

  gps – obojętne

  mobilny internet tzn.? ja głownie przez wifi będę korzystać ale czasem się znajdzie jakieś miejsce bez neta to tak mobilny intenet to tak
  A kiedy wyjdzie iPad 5 czy 4s?

 13. Wow… Nazwałbym to: Wishfull translating ;-) Nie ważne, że Cook powiedział w istocie coś innego – grunt, zeby dało się naciągnąć do tego, co autor tłumaczenia chce w tym usłyszeć, by „dyskretnie” włożyć w usta pana CEO własne tezy i przepowiednie ;-)

 14. wierzę*

 15. Tim nie wie, że iOS w rzeczywistości nie jest zamkniętym systemem, kilku komentatorów z bloga Norbiego miłości mu to wyjaśnić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *