To co, tak będzie wyglądał iPhone 6G? To już pewne?

Ktoś w komentarzach napisał kiedyś, że jak mu pokażemy pierwsze projekty obudów na iPhone kolejnej generacji to będzie już wiedział, że tak będzie wyglądał iPhone 6G. Proszę bardzo. Serwis www.mobilefun.co.uk prezentuje dziś rysunki techniczne oraz renderingi obudowy na nowego iPhone’a. Co na nich widać?

– Przede wszystkim jest nowe złącze docka, które wyglądem bardzo przypomina Micro USB i pewnie nim jest zresztą
– telefon jest sporo wyższy i cieńszy niż iPhone 4S, a dokładnie to ma wymiary 123.83 x 58.57 x 7,6 mm (iPhone 4S 115,2 x 58,6 x 9,3 mm), wskazują ona wyraźnie na ekran 4″
– ma złącze słuchawek u dołu telefonu.

No cóż jeśli miałbym wyrazić własne zdanie to prawdopodobnie jest to jakiś pewnik. Z drugiej strony Dominik mówił dziś w Nadgryzionych, że wie od pewnego producenta akcesoriów, że te dla iPhone nowej generacji pokazuję, że nie będzie się ona różniła wymiarami od wersji obecnej.

 • krl.krl

  Producenci akcesoriów to sobie mogą…

 • tt

  No to jeśli już się bawimy w przewidywanie nt wyglądu nowego iPhone, i przyjmujemy za wiarygodny opis pojawiający się od jakiegoś czasu w internecie, to zamiast tej pseudo symulacji wyglądu, lepiej wrzucić coś porządnego: http://myapple.pl/content/3378-tak-moze-wygladac-kolejna-generacja-iphone.html .

 • http://www.ipod.info.pl Norbert Cała

  Tyle, że tu masz podane konkretne wymiary :)

 • Marek Kowalski

  Moim marzeniem jest to, by nowy iPhone wyglądał dokładnie tak jak iPod touch (tylko z matowymi plecami)

  Jeśli by tak wyglądał to wyślę applowi 50% napiwek gdy będę go kupował.

 • http://www.facebook.com/dariuszjaszczynski Dariusz Jaszczyński

  Norbi, delikatnie się pomyliłeś przy szerokości nowego iPhone’a. Zamień z 58.47 na 58.57.
  Pozdrawiam!

 • http://twitter.com/JebaczKoz Jebacz Koz

  Co robi tam bumper, czyżby szykowała się kolejna wpadka?

 • http://twitter.com/JebaczKoz Jebacz Koz

  Pseudo symulację to pokazałeś Ty kolego.

 • http://www.facebook.com/people/Grzegorz-Stępień/100001671616530 Grzegorz Stępień

  Jeśli się spełni 7,60 mm to będzie cudo.

 • http://www.facebook.com/profile.php?id=580688859 Anna Cziken

  Darek Ty upierdliwcze! Pozdrawiam! ;p

 • Bubik

  Co kolewiek appe nie zrobi to będzie cudo dla ciebie . Akurat tak wybranej osoby z obiektywizmu dawno nie widzałem . Osobiście boli mnie to że 3 rok z rzędu będzie ten sam wygląd . A na jedyną zmiane zanosi się z ekranem ( a ortodoksi apple wlicząc napewno pana Stępnia potępiali wszystko większe od iphone ciekawe jaką teorie wymyslą teraz że 4 cale appe is amazing ale 4cale samsunga , htc i reszty film to kupa ?) . Any why i tak go kupię na 99% ale niz powodu że jest najlepszy na rynku tylko z czystego lenistwa i przywyczajenia do IOS .

 • sci

  Nie podoba mi się ten design niczym rozciągnięte 4g. Komentarze typu mógłby wyglądać jak ipod touch też uważam za nietrafne. Ogólnie rzecz biorąc problem jest tego rodzaju, że zarazem pierwsza jak i druga opcja są powrotem do czegoś co znamy, co nie jest jak dla mnie szokujące. Trochę takie błędne koło. Mieliśmy tył kwadratowy dajmy obły, jest obły dajmy kwadratowy. To dlaczego nie trójkątny, trójkątno-trapezowaty? Oczywiście między 2g i 3g też patrząc z punktu widzenia bryły obudowy można powiedzieć, że nie było jakiś diametralnych zmian, jednak myślę, że apple jako najbardziej wyrafinowana pod względem designu w tej branży firma na świecie czerpiąca z myśli postbauhausowej (w wydaniu Miesa van der Rohe w 100%) powinna wymyślić coś naprawdę niebanalnego. To co jest tutaj prezentowane (jako „plota”) zaskakujące nie jest. Nie jest nawet ładne, ubrane zwyczajnie w drogie materiały i dokładne wykonanie nic więcej. Jest to tylko połowa sukcesu jak dla mnie.
  Nie podoba mi się opcja zmiany doca tym bardziej, że jeżeli te rys są trafne to nie jest to raczej micro USB, a jeżeli będzie to jego konstrukcja nie pozwoli na podłączenie do ładowania poprzez inne kable „np. u znajomego” niż te od apple…
  Opcja powiększania ekranu też nie jest dla mnie jakoś bardzo przekonywująca. Chyba że pojawiłby się model bazowy o wymiarach iphona 4g oraz ten śledź jako konkurencja dla reszty rynku który mętli w głowach społeczeństwa „kup większy ekran będzie fajniej”. Myślę, że nie wielkość ekranu ale jego ergonomia czy precyzja (retina) jest istotna w telefonach co apple już osiągnęło. Chcesz mieć duży ekran, żeby czytać książki czy oglądać redtuba kup sobie tablet.

 • tt

  Z tego co czytałem w innym serwisie (nie tym do którego podałem linka) to ten odlew został stworzony na podstawie tych wymiarów, także można go odbierać jako dość wiarygodny :)

 • http://www.facebook.com/people/Grzegorz-Stępień/100001671616530 Grzegorz Stępień

  Części już prawie wszystkie wyciekły. Obudowa jest boska. Zobaczysz w realu to też to przyznasz.

  Szerokość ekranu pozostaje niezmieniona – 640 pikseli, nadal będzie łatwo się trzymało w ręce nowego iPhone’a.

  Jak Twoi koledzy też zakupią nowe iPhone’y to będziesz u nich ładował do woli.

 • http://www.facebook.com/people/Grzegorz-Stępień/100001671616530 Grzegorz Stępień

  Nie wyślesz napiwku.

 • http://www.facebook.com/people/Grzegorz-Stępień/100001671616530 Grzegorz Stępień

  Jestem ortodoksem Apple. Nice.

  Pewne elementy budowy iPhone’a i jego systemu są i pozostaną jeszcze długo nie zmienione. Tak samo jak logo Coca-Coli, które jest jedynie odświeżane co kilka lat. Liczy się rozpoznawalność marki. I to bardzo.

  A poza tym zmian w konstrukcji będzie w tym roku sporo. Zobaczymy ekstremalnie smukłą obudowę, która zapewni sprzedaż na poziomie 50 mln kwartalnie.

  Co do wielkości ekranu to Apple robi genialny ruch i nie zwiększa jego szerokości. Urządzenie nadal będzie wygodnie leżeć w dłoni.

  Samsung Galaxy S III spali się ze wstydu!!!

  Chociaż ponoć on już ostatnio płonął tu i tam. ;-P

 • bubik

  No tak iphone nie płonie lol , any why w życiu nie sprzedadzą 50 mil nowego iphone , tak napiszą że sprzedali iphone ale o ogół (nowy plus stare) , bo model wstecz jest sprzedawany w UK za grosze . że można kupować dzieciom na komunie , a że teraz jest moda na to jak na ciuchy superdry ,timberland i dziadowskie słuchawki beats by dr. no inna sprawa , leci zwykła masówka i tyle .
  I tu mnie niszczy hipokryzja firmy Apple jak sobie przypomnę legendarną reklame z 1984 . No comments .

 • lol

  „Any why” != anyway

 • Patryk

  Ta grubosc tego domniemanego iphone pozwala mi naprawde watpic w slusznosc tegos artykulu. Uwazam ze to bardziej wymiary nowego iPoda Touch. Nie mozliwe by upchac wszystko w tak cienkien obudowie.