Touch ID Tweak – rozwinięcie Touch ID

Na poniższym filmie możecie zobaczyć zajawkę dość ciekawego rozwinięcia Touch ID w iPhone 5s. Na razie wszystko wygląda dość prosto i sprowadza się do konieczności skanowania palca przed uruchomieniem wybranych aplikacji. Domyślać się możemy tylko, że w finalnej wersji tej aplikacji, która będzie dostępna w Cydii dla urządzeń po Jailbreak, będziemy mogli wybrać jakie aplikacje będą musiałby być potwierdzane przez skanowanie palca. Sam pomysł jest zdecydowanie warty uwagi i należy zastanowić się czy Apple nie powinno rozszerzyć funkcjonalności Touch ID. Dość naturalnym jest dodanie obsługi Touch ID w ochronie rodzicielskiej, zdecydowanie ze lżejszym sercem oddawał bym wtedy telefon w ręce Maksa.
Inna sprawa to taka czy Apple zdecyduje się rozwijać dalej ten system. Jak na razie mimo, że bardzo wygodny jest on trochę mało Applowy – czyli nie działa w 100%. Przynajmniej raz dziennie mam sytuację w której nie mogę odblokować telefonu bo mam brudny czytnik lub np spocone ręce. Co więcej nie wiem czy da się to łatwo rozwiązać, bo przecież zawsze możemy mieć spocone ręce i na to żadnego sposobu ani hardwarowego ani softwarowego nie ma. W chwili obecnej Touch ID z jednej strony mnie już prawie uzależniło, a z drugiej przynajmniej raz dziennie wkurza.

16 Comments

 1. Jb jest ale czy juz mozna instalować łatki z cydi

 2. zeskanuj sobie ten palec co najczesciej uzywasz 2-3 razy jako oddzielny palec. jest lepiej.

 3. Chyba każdemu średnio to działa nawet po kilkukrotny zeskanowaniu tego samego palca, jednak Touch ID to super pomysł i tak jak na filmiku chciałbym aby wybrane przezemnie aplikacje takie jak PayPal, 1Password i aplikacje bankowe otwierały sie lub logowały przez skanowanie paca zamiast wprowadzania kombinacji cyfr czy haseł.

 4. Jakis czas temu autor bloga pytal, czy sa wsrod nas tacy co potrzebuja JB, niemalze niosac w pierwszym rzedzie szstandar w procesji bojkotujacej Jailbreak udowadniajac, ze jest kompletnie nieprzydatny. Nie minal tydzien od JB, a dowiadujemy sie o przydatnym programie z cydii. To jak to jest? Znowu tamto to byl zart?

 5. Mam nadzieje ze Apple udostępni Touch ID dla deweloperów by mogli je dodawać w swoich aplikacjach by nie był to tylko fajny program dostępny jedynie po jailbreaku.

 6. Taaa Touch ID podobno bezpieczne :)

 7. Apple chyba mówiło, że TouchID będzie „udostępnione” developerom – może takie aplikacje jak 1Password zastosują to jako kod dostępu przy otwieraniu aplikacji itd. Na pewno TouchID będzie rozwijane i z czasem będzie coraz lepsze, mogę się nawet założyć że prędzej czy później wbudują czytnik w ekran. ;)

 8. Norbert Cała

  Trochę ale nie bardzo. Problemem jest zazwyczaj zabrudzony czytnik

 9. Norbert Cała

  Też mam taka nadzieje, choć początkowo powiedzieli, ze nie dadzą

 10. Norbert Cała

  JB sam w sobie jest średnio przydatnym bo zazwyczaj programy z Cydii są średnio dopracowane. Pomysł zaś jest fajny i widziałbym go natywmie w systemie.

 11. Norbert Cała

  Po JB juz nic w telefonie nie jest bezpieczne

 12. Norbert Cała

  Powiedzieli, ze początko develoeperzy nie dostaną API do Touch ID

 13. A czy jest jakiś program w apps store który umożliwia zablokowanie aplikacji np kodem ??

 14. To iMydlo sobie kup hehe, duzo zdrowia w nowym roku :)

 15. A ja chętnie zobaczyłbym Touch ID, w połączeniu z obsługą wielu użytkowników w iOS7… Osobne profile, aplikacje, uprawnienia, preferencje i paluch potrzebny tylko przy logowaniu usera i ew. zakupie appki.

 16. Osoby uzywajace wiele programow ulepszajacych prace, czy telefonu lub tabletu z JB, twierdza inaczej.
  Rownie zle, jak o programach z cydii, moge powiedziec o safari na iOS, bo kilka razy w tygodniu potrafi sie wylozyc. A nie jest z cydii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *