TPSIM – omija simlocka w iPhone 4S

Weekend się skończył, udało mi się przeżyć, choć było naprawdę ciężko momentami. Czas coś napisać bo są ku temu ciekawe powody.

Na stronie www.beijingiphonerepair.com można było nabyć w przedsprzedaży szufladkę TPSIM, która pozwoli ominąć simlocka zarówno w iPhone 4S jaki i iPhone 4. Cena nie była niska bo to prawie 100$ minus rabat. Szufladki jednak wysprzedały się bardzo szybko, nowa partia będzie dostępna za około tydzień/dwa. Z zasady działania karta ta jest bardzo podobna do Gevey SIM, czyli naszą kartę Micro SIM minimalnie docinamy i wkładamy w swoje miejsce w telefonie wraz z szufladką TPSIM. Układ na karcie oszukuje moduł telefonu (baseband) i symuluje wykonywanie połączenia alarmowego, omijając skutecznie simlocka. Jedyne co musimy zrobić to wybrać numer 112 przy pierwszej inicjacji TPSIM.  Do działania karty nie jest potrzebny Jailbreak urządzenia i nie blokuje ona żadnych usług, działa transmisja 3G i wszystkie inne usługi.

TPSIM daje wsparcie dla:
– iPhone 4S z basebandem 1.0.11 (iOS 5.0), 1.0.13 i 1.0.14 (iOS 5.0.1)
– iPhone 4 z baseband 1.59.00, 2.10.04, 3.10.01, 4.10.01 – niestety brak wsparcia dla 4.11.08 z iOS 5

10 Comments

 1. czekam na obsługę z BB z iOS5, bo musiałem go aktualizować po zrobieniu jailbreaka i próbie instalacji siri, zawiesił się na pół dnia, a żadne tinyumbrella itp nie pomogło tylko reinstalacja prosto z itunes.

 2. jeszcze miesiąc po wydaniu iOS5 można było cofnąć BB do starszego :)
  Teraz nie wiem czy się jeszcze da, ale obstawiam iż tak :)

 3. Niestety ale nie da sie mniej wiecej juz od polowy grudnia 2011

 4. ale ja aktualizowałem dopiero po wydaniu jailbreaka na iOS5 i czwórkę :)

 5. Polecam usluge z simlockgsm.pl , sam korzystalem. Przynajmniej problem z simlockiem z glowy do konca zycia mojego iphona. Ewentualnie gevey 2, ktorego co prawda jeszcze nie ma a nawet jak sie pojawi to pewnie podziala do 5.1 …

 6. popatrzcie na 2:24, ładnie zmontowany filmik;)

 7.  http://lnk.co/IIFDQ

 8. Z tego co ja wyczytałem na innych (anglo-języcznych) forach okazuje się że ten simlock to po prostu FAKE!

 9. Witam! Chciałbym samemu sciagnac simlocka z iphona 4 ale nie wiem jak to zrobic, tzn moj telefon nie ma karty sim, a zostal zakupiony we Francji jak go wlączam to pojawia sie napis brak karty sim oraz kabel do iTunes i moge tylko wejsc do numeru alarmowego. Prosze o pomoc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *