Ultra-kompaktowa ładowarka Apple do wymiany

[singlepic=1384,267,200,,right]Apple razem z amerykańską premierą iPhone’a 3G pokazało nową ultra-kompaktową ładowarkę. Ładowarka na żywo robi naprawdę niesamowite wrażenie – jest niesłychanie mała i aż dziw, że to działa.
Okazało się jednak, że nie do końca działa.
Apple poinformowało w specjalnym dokumencie, że użytkownicy tej ładowarki powinni powstrzymać się z jej używaniem do czasu wymiany która będzie miała miejsce około 10 października.
Powodem problemów są łamiące się bolce ładowarki przez co możliwe jest porażenie prądem. Jednocześnie Apple zaznacz, że żaden taki przypadek nie został do nich zgłoszony.
Ładowarka w tej wersji dodawana jest do iPhonów zakupionych w USA, Japonii, Kanadzie, Meksyku, Kolumbii, Ekwadorze, Salwadorze, Gwatemalo, Hondurasie i Peru. Można ją też dokupić oddzielnie w Argentynie, Chile, Kostaryce i Panamie.
Nowa wersja ładowarki będzie posiadała zieloną kropkę a by można je było łatwiej odróżnić.

 • kokos

  dawajcie też taką do polskich iphone’ów
  jest zarąbiście mała a i też dobrze że nie było przypadków porażenia prądem

 • http://blog.khron.net KHRoN

  ale do polskich gniazdek nie mogła by być tak mała… (patrz: wszystkie ładowarki Apple z „polskimi” końcówkami)

 • kokos

  no wiemm musieli by przerobić tylko wtyki ale nie widzę w tym problemu
  sory ale najnowsza ładowarka noki z polskimi wtykami jest mniejsza od uk’ejowskiej i chyba równa z us

 • emo9

  nie tylko wtyki. w usa jest inne napięcie co daje inny transformator i cały inny układ prostowniczy. być może nasz musi być po prostu większy

 • kokos

  to ile oni mają????

 • emo9

  w USA jest 110V i częstotliwość 60Hz a u nas jest 230V i częstotliwość 50Hz

 • http://blog.khron.net KHRoN

  @kokos

  nie widziałem nowych ładowarek made by nokia… więc nie wiem, być może…

  miałem zaś na myśli to, że jedyne co wystaje w wersji US to wtyki (oni mają płaskie gniazdka), a w naszej wersji – żeby była tak mała i jednobryłowa – wszystko musiało by być wbudowane w bryłę „podłużnego” kształtu, jaki ma ta „podłużna-sześcioboczna” wtyczka (nie okrągła)

  @emo9

  > w usa jest inne napięcie co daje inny transformator i cały inny układ prostowniczy

  przecież od dawna każda „mała” (i każda „uniwersalna”) ładowarka, to ładowarka impulsowa… w tym właśnie ładowarki made by Apple czy made by Nokia :)

  po prostu zamiast transformatora (duży, ciężki, może pracować tylko w jednych, określonych warunkach) mają relatywnie prosty układ elektroniczny, który dostosowuje prąd o dowolnych (czytaj: dowolnych z pewnego zakresu) parametrach na określony parametrami ładowarki…

 • Tukan

  „jest niesłychanie mała i aż dziw, że to działa”

  to stwierdzenie przywodzi mi na myśl moją teściową, która uważa, że: „kuchenka mikrofalowa bardzo szybko podgrzewa jedzenie, więc musi być bardzo szkodliwa”, a poza tym mam jeszcze mniejszą ładowarkę do Nokii i dopiero dziw bierze, że ta działa!

 • kokos

  no mówię własnie nowa ładowarka noki jest o niecałą połowę mniejsza (do polskich wtyczek) a ta noki w us to taka sama jak ta więc z tego wychodzi że apple jak by chciało się pokazać w europie – polsce to wydali by jeszcze mniejsze ładowarki i stacje dokującą by upchneli do pudełka

 • Pingback: Blog - iPod, iPhone, iPhone 3G - informacje … » Co kropelka sklei czyli utra-komaktowa ładowarka Apple

 • Pingback: Co kropelka sklei czyli utra-komaktowa ładowarka Apple