Walkman = iPhone = Galaxy

Mimo mojego fanboystwa Applowego nigdy za bardzo nie ekscytowałem się wojnami patentowymi między Apple, a resztą świata. Nigdy nie zawracałem sobie głowy ani nie byłem specjalnie zadowolony z wywalczonego przez Apple zakazu sprzedaży urządzań Samsunga czy też odwrotnie. Pewnie to dlatego, że kilka lat życia za sobą mam, pamiętam pierwsze telefony komórkowe, pamiętam pierwsze smartphony i wiem, że chciał nie chciał te urządzenia muszą wyglądać podobnie. Wyjątków było naprawdę mało. Po co o tym wspominam? Otóż Samsung w toczącym się procesie z Apple o skopiowanie wyglądu iPhone wyciąga nowy oręż. Są nim zdjęcia odtwarzacza Sony Walkman z roku 2006, widzicie je na zdjęciu obok. Mają one świadczyć o tym, że Apple to skopiowało wygląd iPhone’a od Sony. Więc skopiowanie wyglądu iPhona’a przez Samsunga się nie liczy. WTF. Ten konkretny odtwarzacz Sony finalnie wyglądał zupełnie inaczej, a iPhone pierwszej generacji i kolejnych był w swojej formie rzeczywiście do niego podobny. Tyle, że wcześniej przed 2006 też były urządzenia podobne do tego projektu, wiec to może Sony skopiowało wcześniejsze projekty?
Nudzi mnie to i przyprawia o niestrawność, zbieranie patentów na oczywiste rzeczy, wyciąganie coraz starszych projektów. Takie wyliczanie przecież do niczego nie prowadzi, bo zatrzymamy się jakimś neandertalczyku, którzy przypadkowo narysował kwadrat w jakiejś jaskini.

13 Comments

 1. Albo zamknął wejście do jaskini głazem … i zrobił slide to unlock.

 2. Myślę, że powód jest bardzo prosty. Żeby dostać na coś patent trzeba to wymyślić. Jeśli uda się udowodnić, że to nie Apple wymyśliło prostokąt z zaokrąglonymi rogami, będzie to znaczyło, że nie powinni dostać tego patentu.

 3. Patrząc na zdjęcie powyżej da się zauważyć pewne podobieństwa do iP 4/S ale finalnie produkty są znacząco rożne od siebie pod względem wyglądu, budowy i funkcjonalności. Wyciąganie jakiś zdjęć z przed kilku lat i porównywanie ich do dzisiejszych produktów świadczy tylko o jednym: firma na „S” znów stara się rozkręcić medialny szum wokół swojej marki i tym samym zwiększyć zainteresowanie swoimi produktami.
  Dlaczego nie ma tyle szumu wokół np telewizorów?? Wszystkie są bardzo podobne do siebie i jakoś nikt się o to nie sprzecza i nie wnosi spraw do sądu o kopiowanie. To samo dotyczy się pralek, mikrofalówek zestawów kina domowego. Przykładów jest wiele.
  Firma na „S” czepiła się telefonów jak rzep psiego ogona i sądzi że jak zrobi szum to wzrośnie ich sprzedaż. Jak by oferowali produkty na wysokim poziomie to nie potrzeba by było tych wszystkich wojenek które toczy z Apple.

 4. No to może czas wytoczyć wojnę kto pierwszy wymyślił koło ??

 5. nie…nie… to nie jest tak to firma na A zaczęła wojnę o prostokątny wyświetlacz firma na S się tylko broni

 6. w tym problem, że nie liczy się kto coś wymyślił tylko kto to opatentował

 7. Firma na „S” przypuszczam że za niedługo wygryzie firmę na „A” patrząc na tępo ich wzrostu. A jeżeli ktoś uważa, że sprzęt firmy na „A” jest dobrej jakości to chyba nie zna znaczenia słowa jakość…. pękająca szybka w iPhonie to nie jest pojedynczy przypadek z którym przypuszczam każdy się spotkał (chociaż u znajomego) Telefony firmy „A” są tak delikatne że kładąc na stół trzeba uważać żeby tego zbyt gwałtownie nie zrobić… w końcu nie dziwię się że 80% użytkowników iPhonów nosi je w śmiesznych, brzydkich „kondomach-ochraniaczach”. A po drugie dla czego iPhony nazywają się smartphonami ?? Ich interfejs jest tak debilnie prosty i ograniczony, że bardziej pasuje mi tutaj nazwa moronphon.

 8. Marcin Dmochowski

  Mhm, jak będą „tępo” rosnąć, to nie wróżę im sukcesu…

 9. Myślę że nie widziałeś reszty zdjęć tego prototypu, w którym całkowita bryła jest niemal identyczna, wygląda niczym przerobiony iphone a nie „z pewnymi podobieństwami”

 10. OK, jest podobny. ale co z tego?? Telewizory, pralki, lodówki, sprzęt Hi-Fi – wszystko jest bardzo podobne do siebie a w niektórych przypadkach (taki przypadek mamy właśnie tutaj) są identyczne.
  Napiszę to jeszcze raz: „S” robi szum medialny wokół siebie chcąc przyciągnąć potencjalnych klientów do siebie.

 11. Marcin Dmochowski

  Taa, dranie z Samsunga pozwali Apple o kopiowanie ich designu…

 12. tinyurl.com/cyk9xz2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *