Wpisywanie tekstów metodą SWYPE kontra klawiatura w iPhone

Przetestowałem naprawdę dużo różnych sposobów na wpisywanie tekstów do telefonu. Wszystkie niezeleżnie czy to była fizyczna klawiatura w Nokia N97 czy też dotykowy ekran w Blacberry Storm, były dużo mniej wydajne niż klawiatura dotykowa w iPhone. Chyba jednak rośniej jej duża konkurencja, a jest nią metoda SWYPE. Wymyślił ją Dr. Cliff Kushler, współwynalazca słownika T9 używanego w telefonach komórkowych z klawiaturą numeryczną. Aby wpisać tekst, wystarczy przesuwać palcem lub rysikiem po ekranie pomiędzy kolejnymi literami słowa. Według firmy stojącej za najnowszym oprogramowaniem, w ten sposób można wpisać 50 słów w ciągu minuty.
Na filmiku możecie porównać szybkość wprowadzania tekstu na Samsungu Omnia II z metodą SWYPE kontra klawiatura w iPhone.

 • chajec

  No jeśli ktoś tak wolno pisze na Iphone to każdy sposób będzie szybszy…

 • Gula95

  Śmieszny filmik, 100% użytkowników iPhone pisze na nim z 2 razy szybciej, więc filmik jest niemiarodajny;/

 • Jestem Gupi

  Może i niemiarodajny ale nie można być zapatrzonym w to co stworzyło Apple. Mnie się bardzo podoba ten nowy system i gdyby była możliwość korzystania z niego na iPhonie to z pewnością jego bym wybrał.

 • Kvczor

  Było już coś takiego na iPhone, pamiętam.

 • soczek

  Sprzętowa klawiatura N97 gorsza od ekranowej z iPhone? Używałem tej z N97 QWERTY, i piszę się na niej nieporównywalnie szybciej.

 • http://oszczedzanie.net Paweł Kata

  Nowy sustem spoko, ale w trybie landscape gość pisałby bez błędów… ja tam nie narzekam na klawirę ekranową na ajfku.

 • Darek

  ShapeWriter na iphona pojawił się już bardzo dawno temu ;)

 • Camillo

  po 1.- gość nie trzyma iPhone’a w dłoni tylko ten iPhone leży na biurku- gdyby go trzymał łatwiej i szybciej wprowadzałby tekst kciukami
  po 2.- to „reklama” SWYPE’a więc oczywsite jest, że zrobią wszystko, żeby wyszło na to, że jest MEGA MEGA szybkim sposobem wprowadzania tekstu
  po 3.- myślę, że każdy użytkownik iPhone’a po kilku tygodniach pisania na nim „wciągnąłby nosem” tego Samsunga ze SWYPE’m :D
  po 4.- wysyłam ponad 1000 sms’ów miesięcznie a posiadam iPhone’a od 2 lat i myślę, że nawet z zamkniętymi oczami dałbym sobie radę ze „specem” od SWYPE’a ;)

 • Junior63

  Ad 1. Samsunga też nie trzyma w ręce, więc oba telefony są tak samo obsługiwane.
  Ad 2. Nie wydaje mi się żeby była to reklama Swype tylko raczej test porównawczy, wykonany przez stronke
  Ad 3. Pewnie po tych kilku tygodniach i użytkownik SWYPE by się poprawił
  Ad 4. Wydaje mi się, że jednak nie bo po prostu sposób w jaki wprowadza się tekst metodą SWYPE jest szybszy, nie trzeba odrywać palca itp kolejne ułamki sekund się oszczędza, ale jak uważasz, chętnie bym to zobaczył

 • Junior63

  Co więcej iPhone obsługiwany jest dwoma rękami podczas gdy Samsung jedną

 • http://www.ipod.info.pl norbi

  soczek: Zapraszam do najnowszego numeru Mojego Jabłuszka (powinien być lada dzień) tam będzie test min. porównawczy klawiatury w N97 i iPhone.

 • jjelement

  a tam, zobaczcie jak 13to latek pisze na zwyklej nokii to swype i iphone wymięka :D widzialem raz takiego mistrza w autobusie, sadze ze gdyby dac mu redbulla to w godzine przepisał by encykopedie, nie ma lepszej klawiatury do iphona , ktorego niestety nie mam juz RIP i musze katowac samsunga avile:D

 • piotrulos

  Ja w pociągu widziałem gościa co pisał sms-a gapiąc się w okno :D

 • pio11

  Ja po roku też często patrzę przed siebie jak piszę sms’a i spaceruje. 50 słów wpisuje w około minuty. Nie jest najgorzej :P. Choć szczerze jestem pod wrażeniem tego rozwiązania :)

 • http://www.ipod.info.pl norbi

  Hmm, muszę poszukać jakiegoś programu do sprawdzania szybkości pisania na iPhone, można by było zrobić jakiś konkurs.

 • M4v3R

  Na filmiku gość od Swype pisał swój tekst 39 sekund. Ja na iPhonie z włączoną angielską autokorektą, w trybie poziomym, napisałem to samo w 27. W trybie pionowym 34 sekundy. Więc rewolucji nie widzę :).
  Co do trzymania telefonu – to właśnie na iPhonie da się pisać jedną ręką – jednocześnie go trzymając i pisząc kciukiem. Czy w tej metodzie jest to możliwe – ciężko powiedzieć.

 • Wojtas

  jak chce coś szybko napisać na iPhonie to przełączam do widou landscape i wtedy piszę dwoma palcami a na klawiaturze pionowej piszę jednym palcem.

 • Pingback: BC iPod Classic Ipod

 • http://blog.khron.net KHRoN

  przecież od dawna mamy to na iPhone’a (chyba nawet była wzmianka tu, na blogu :) )

  http://appshopper.com/productivity/shapewriter-pro

 • Knypolek

  M4v3R: W trybie pionowym mimo wszystko pisze się szybciej niż w poziomym, gdyż są mniejsze odstępy miedzy znakami. Jakbyś się przyzwyczaił do pionowego, to napisałbyś więc jeszcze szybciej.

  Ja nigdy nie robiłem sobie testów szybkości, ale po odejściu od komputera pisałem tekst na iPhone z taką szybkością, ze czasem musiałem sie zatrzymywać, bo jeszcze nie pomyślałem, a juz napisałem; powiem tak – system klawiszy na iPhone jest na tyle intuicyjny, ze da się nim osiagnąć bardzo dużą szybkość. Nie przekreśla to oczywiście innych systemów, ale niemniej jednak ten jest bardzo funkcjonalny.

  Pozostaje jeszcze pytanie, jak te oba systemy sprawują się w trudnych warunkach – ja np. mogę pisać smsa biegnąc czy stojąc w trzęsącym się autobusie. A z tym Swype to trzeba być jakimś mistrzem jogi żeby to osiągnąć, nie sądzicie?