Z iPodem touch 90 metrów pod wodę

[singlepic=1440,267,200,,right]Firma H2O produkuje sporo wodoodpornych akcesoriów dla iPoda. Teraz do sprzedaży wchodzi iDive 300 czyli obudowa na iPody dla nurków. Zestaw składa się z obudowy i słuchawek wodoodpornych do 90 metrów !!!.
Obudowa posiada wbudowany wzmacniacz pracujący na bateriach AA oraz podpinany do złącza docka układ mikroprocesorowy który ma zadanie przeniesienie sterowania urządzeniem z kółeczka i ekranu dotykowego na przyciski na obudowie. Cena obudowy jest dość wysoka bo wynosi około 1600 zł lecz nie odbiega np. od obudów do nurkowania na aparaty fotograficzne.
Można się zastanawiać po co zabierać iPoda touch tak głęboko pod wodę – odpowiedź jest prostsza niż nam się wydaje.
Można oglądać film w czasie przystanku dekompresyjnego który może przecież trwać nawet godzinę. Dodatkowo możemy sobie zaplanować kolejny postój korzystając np. z programu Dive Planner.  
Do nabycia na stronie WWW producenta www.h2oaudio.com.

 • sharg

  co za bzdura…

 • http://www.ipod.info.pl norbi

  Moim zdaniem rewelacyjne

 • Smutny

  chyba najlepszy sposób na zabicie się – jeśli ktoś rzeczywiście będzie z tym nurkował poniżej 50 m. Nie daj boże wypadnie Ci to gdzieś a potem zaczniesz gorączkowo tego szukać – ups chyba właśnie powietrze się skończyło. W taki sposób zabija się ponad 60 % nurków którzy schodzą głęboko – kupują gadżety warte dużo i potem żal im to zostawić…

 • http://www.ipod.info.pl norbi

  Smutny: Kurde byłeś kiedyś pod wodą?? Wiesz tak wiecej niż metr?
  Każda rzecz którą zabierasz pod wodę jest przymocowana np dp jacketu i raczej cieżko ją zgubić.

 • Smutny

  tak nurkuje na głębokość większą niż metr – do 30 m jest spoko ale poniżej 45 m masz coś takiego jak narkoza azotowa, w tym miejscu najmniejszy błąd staje się poważnym problemem. Ludzi giną bo zgubią nożyk za 700 zl a co dopiero jak coś takiego…

 • ona

  hm… mimo wszystko to jednak uważam że to jest bzdura… nie nurkuje tak głęboko ale na pewno nie chciałbym słuchać muzyki przy takim doznaniu bycia na 50 metrach pod woda… raczej bym się rozkoszowała chwilą ale wiem ze są rożni ludzie i różne mają potrzeby :P

 • http://www.ipod.info.pl norbi

  ona: Nurkuje się jeszcze głębiej i uwierz mi stojąc godzinę na przystanku dekompresyjnym 50 m pod wodą gdzie jest zupełnie ciemno i nic nie widać nie ma jak się rozkoszowac chwilą :)

 • brzeczka

  Ja czekam na wiertarkę bezprzewodową z dockiem – można będzie „rozkoszować się chwilą” przy przeładowywaniu lub ładowaniu accu.
  Ciekawe jaki % gadgetów do Ipod/IPhone ma jakieś naprawdę sensowne zastosowanie?
  Mam 2 iPody i iPhona, żeby nie było, że się czepiam.