Za kilkanaście dni pierwszy iPhone będzie już „Vintage”

Za kilka dni pierwszy iPhone będzie już "Vintage"Jak wynika z dokumentów Apple, 11 czerwca pierwsza generacja iPhone’a osiągnie status „Vintage”. Nie zagłębiając się w szczegóły i różnice między różnymi krajami chodzi o to, że Apple już nie będzie świadczyło serwisu dla tego modelu. Zadałem więc chłopakom z serwisu MacLife pytanie czy zgłaszają się jeszcze do nich ludzie z pierwszą generacją iPhone’a i okazało się, że tak. Nie jest to może najczęściej serwisowany telefon, ale np w zeszłym tygodniu była u nich Pani, której zablokowała się tacka SIM. Dla przypomnienia telefon ma już 6 lat.

Jestem bardzo ciekaw czy ktokolwiek z Was jeszcze używa na co dzień iPhona pierwszej generacji jako podstawowego telefonu? Ja jakiś czas próbowałem i powiem Wam, że jako telefon, czyli urządzenie do rozmów daje radę. Nie ma też problemów chociażby z pisaniem maili i SMS.

Zdjęcie tego świetnie wytartego iPhone’a pochodzi z designmind.frogdesign.com.

18 Comments

 1. Mimo rozwalonego ekranu działa idealnie.

 2. ja pierwszego iphona kupilem 3 msc po wejsciu na rynek.. wtedy jak wyciągałem go z kieszeni to ludzie pytali „co to jest?” hehe niedawno wpadł mi 2g w ręce i powiem wam że mógłbym go używać do dziś jesli tylko było by większe wsparcie z apkami bo prawie nic już na nim nie działa.

 3. BARDZO MIŁO WSPOMINAM TEN CZAS , SZEDŁEM NA IMPREZĘ Z 2G I NIE MOGŁEM SIĘ ODPĘDZIĆ OD LUDZI PYTALI CO TO?FAJNY CZAS W MOIM ŻYCIU. TAK JAK ZASKAKIWAŁ TEN SOFT MOŻLIWOŚCI I NOWATORSKIE MOŻLIWOŚCI SPRZĘTOWE TO JUZ CHYBA NIGDY NIE WRÓCI I NIC NIE BĘDZIE W STANIE JUZ TAK NAS ZASKOCZYĆ :)))))) POZDRAWIAM WSZYSTKICH

 4. Ja używam go na co dzień. Zdecydowanie ładniejszy model niż 3g/s.

 5. Są tacy którzy używają jeszcze NOKIA 3310 … 13 lat …

 6. Dlaczego nie? W porównaniu do innych future phonów, myślę że może to być ciekawa alternatywa. Zastanawia mnie jednak jak z baterią? Czy ktoś z Was używał go cały czas i bateria wytrzymuje chociaż 50% czasu z orginału?

 7. kolejny news reklamujący bardzo słaby serwis.

 8. Ja używam z powodzeniem – głównie jako „odbiornik SMS”, bo odebrać przychodzącego połączenia wręcz się nie da (niereagujący pasek „answear”). Poza tym daje radę – bateria trzyma OK, wyświetlacz świeci jasno pomimo kilku plam z martwych pikseli. Gdyby tylko dało się skutecznie odebrac przychodzace połączenie to nawet nie miałbym powodu by chcieć go zmienić…

 9. Serwis jest bardzo dobry to po pierwsze. Po drugie to nie reklama tylko wspomnienie źródła informacji – potrafisz rozróżnić takie rzeczy? Po trzecie pamiętasz kiedy był poprzedni wpis w którym wspominam o MacLife. Po czwarte kurcze czyba strona ma juz renomę skoro link przy dwóch słowach brany jest za reklamę :)

 10. :) pewnie dotyk w tym miejscu padł – kup słuchawki i odbieraj za pomocą zestawu sluchawkowego :)

 11. Jako telefonu nie, ale razem z dockiem świetnie się sprawdza jako „stacjonarny” odtwarzacz audio :)

 12. Fakt nadal używam N 3310
  Jest telefonem domowym i spoko sie trzyma!
  Jednak moj 4’s chyba nie będzie tak twardy przez tyle lat.
  A z drugiej strony ,czemu nie skoro iPhon pierwszy daje radę tyle czasu.

 13. zrobiłem z 2G ipoda :D

 14. Ja swojego zgubiłem parę tygodni przed premiera iphone’a 3g. Bardzo żałuje ponieważ dzisiaj pewnie służył by mi jako zastępczy telefon. Wspominam go z ogromnym sentymentem.

 15. ja używam 2 ajfonów aktualnie, pierwszej generacji (od 5 lat) i białego 3GS (od niedawna).. mam w szufladzie 3 sztuki zafoliowane pierwszej generacji, zamierzam je niedługo wrzucić na Ebay, bo na Allegro nie dostanę za nie nawet tyle za ile kupiłem kiedyś :) jakiś rok temu poszedł jeden taki za prawie 1000 USD :)

 16. spierdalajty chuju

 17. pamientam te czasy swietne telefony wtedy byly

 18. dobrze gada polać mu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *