Zasięg 3G w iPhone 3G – w normie

Tak samo jak wszystkie serwisy pisały o premierze iPhone’a 3G tak samo rozpisywały się na temat problemów z układem odpowiadającym za łączność 3G w tym urządzeniu. Nawet samo Apple w pewnym stopniu przyznaje się do problemów które zamierza rozwiązać w przyszłej wersji oprogramowania. Jak jednak iPhone 3G wypada w porównaniu do innych telefonów na rynku?
Szwedzka firma Bluetest postanowiła przeprowadzić profesjonalne testy zasięgu 3G w iPhone. Testy były przeprowadzone w specjalnej komorze która emuluje działanie stacji BTS i pozwala na swobodne ustawianie poziomu sygnału.
Wg przeprowadzających test poziom sygnału jaki odbiera iPhone jest zupełnie normalny i nie odbiega od tego co prezentują inne telefony na rynku. Wyniki były porównywane do Sony Ericssona P1 i Nokia N73 – poziom sygnału różnił się o max 2 dB. Przeprowadzający test Mats Andersson mówi, że gdyby różnica wnosiła 4-6 dB to można by się było zacząć zastanawiać czy coś jest źle w tej wartości jest pomijalna.
Nie znaczy to, że iPhone 3G radzi sobie super z sygnałem 3G znaczy po prostu, że nie radzi sobie znacząco gorzej niż inne telefony na rynku.
Testy były przeprowadzane dwukrotnie raz z włączonym modułem GP i Wi-Fi i raz z wyłączonymi, nie miało to jednak wpływu na wynik. Rezultaty testu można zobaczyć na obrazie pod wpisem.

 • Marucins

  Poszedł…

  Dla wszystkich zainteresowanych (Serwisowanie iPhone):

  Od razu dzwonimy pod Custome Service dla naszego regionu. Rozpoznają nas po nr seryjnym iPhone i regionie zakupu. Po męczącej walce z „serwisantem” który będzie próbował nam wytłumaczyć aby zrobić restore, wypyta nas o system na jakim pracujemy. I naszych staraniach wytłumaczyć mu że urządzenie jest uszkodzone przyjmie zgłoszenie.

  Podajemy mu pełna nasze dane (Imie nazwisko, adres emial, adres zamieszania, nr telefonu) w zamian dostajemy nr zlecenia.

  Po zakończeniu rozmowy możemy sprawdzić jak aktualny stan naszego zlecenia (poprzez stronę http://www.apple.com) podając nr seryjny i nr zlecenia

  Tam będziemy mieli coś takiego:
  http://img180.imageshack.us/img180/1092/iplg3.jpg

  Gdzie przy „Shipped via UPS with tracking number” mamy nasz trackingowy nr z pod UPS (wystarczy kliknąć a dowiemy sie gdzie nasza paczka aktualnie jest. Wszystko leci na Express Pack
  http://img392.imageshack.us/img392/681/ip2yp2.jpg

  Kurier przywozi Pustego Boxa (w środku mamy foliowa kopertę, naklejkę zlecenia, box (w nim pianka, po środku mały kartonik na samego iPhona (w środku KIT do wyjęcia karty SIM, piankowa folia), instrukcja jak należny przygotować iPhona do wysyłki serwisowej)

  Szybko otwieramy całość, wciskamy naszego iPhona w paczkę i od razu dajemy dla tego samego kuriera co nam ja dostarczył. Wszystko idzie szybko i sprawnie.

 • hasos

  test mało miarodajny choćby z tego względu, że iphone to telefon sprzed 2 miesięcy, więc czytaj „najbardziej zaawansowany (teoretycznie) technologicznie. nie można porównywać takiego fona z telefonami sprzed 2 lat! jak by go porównali z nokią e71 (ostatnio wydany model) to zobaczyliby różnicę. e71 łapie bezproblemowo gps w bloku w centrum miasta, podobnie nie ma problemów z jakością rozmów na 3g (nie mówiąc już o rozłączaniu podczas przechodzenia z 3g na 2g.