Zewnętrzny dysk twardy podłączony do iPada

Wiedziałem, że w przejściówka iPod Camera Connector Kit, a dokładnie jej wersja z USB będzie miała dużo zastosowań. Wiemy, że można podłączyć przez nią np słuchawki, wiemy też, że można za jej pomocą podpiąć dysk zewnętrzny i przeglądać całą jego zawartość.
Pokazał to na filmie Maxwell C. Shay. Do iPada w trybie Jailbreak podłączył on dysk twardy za pomocą przejściówki z USB. Dodatkowo dysk został podłączony do komputera aby zapewnić właściwe mu zasilanie. Inną opcją byłoby podłączenie dysku do zewnętrznego zasilacza. Następnie z poziomu komputera i terminala zamontował dysk w systemie plików iPada. Od tego momentu możliwe było za pomocą aplikacji iFile przeglądanie i kopiowanie zawartości dysku.
W chwili obecnej największą przeszkodą jest konieczność ręcznego montowania dysku w systemie plików oraz zbyt małe zasilanie na porcie USB iPada. Jestem jednak przekonany, że już niedługo pojawią się w Cydii programy pozwalające na automatyczne wykonywanie tej czynności zaś wykorzystanie zamiast dysku twardego pamięci Flash rozwiąże problem zasilania.

Chcecie to zrobić sami? Na stronie time-more.com/ipad zobaczycie prosty opis czynności.