Apple TV 3G rozebrane

Na stronie forum.xbmc.org pojawiły się zdjęcia i opis rozebranego nowego Apple TV 3G. Co w środku:

– za całość odpowiada procesor A5 oznaczony jako APL2498 ale jest on jedno-rdzeniowy w czym przypomina procesor A4. Jest więc to zupełnie inny procesor i np. MuscleNerd twierdzi, że nowe Apple TV będzie trudne do złamania i niepodatne a obecne Exploity
– 512 MB RAM w poprzednim modelu 256MB
– 8GB pamięci flash używana głównie do buforowania filmów
– moduł SMSC LAN9730 odpowiedzialny za USB oraz sieć LAN
– moduł Wi-Fi zgodny z sieciami 5GHz
– dwie anteny W-Fi w poprzednim Apple TV była jedna

11 Comments

 1. jeśli chodzi o A5 to wychodzi ze najsłabszy A5 to Atv3G potem iphone 4s potem ipad2 i ipad3G

 2. Zobaczymy jak sobie poradzi z 1080/24p .mkv z dużym bitrate. Póki co nie ma jeszcze chyba aTV Flasha na niego, więc nie ma jak sprawdzić. Obawiam się, że nie poradzi. Żeby do niego wrzucili Sigmę HD, która siedzi w większości NMT np. jak popcorn hour to wtedy taki atv byłby fajnym playerkiem. Tak czy siak fajna zabawka nawet do ML i streamingu obrazu po wifi. Jakby sobie radził z ciężkimi .mkv to tylko podmontować po smb/nfs domowe terabajty pr0nu i powinno być OK. ;)

 3. Dzięki dwóm anteną Wi-Fi 802.11n będzie możliwość transmisji danych dzięki technologii MIMO co zwiększy efektywność transferu dzięki czemu nawet streaming 1080p nie będzie problemem.
  MIMO wspierają routery Apple.
  Chyba :)

 4. A starsza wersja odpala mkv?

 5. No jasne, tylko musi być atv po jb z aTV Flashem( http://firecore.com/atvflash-black ), ale max 720p. 1080p nie umie bo za słaby SoC.

 6. Ale nawet starsza wersja odtwarza 1080p tylko je skaluje w dół…bez żadnego problemu…Dlatego też wątpię w Twoją teorię dotyczącą nowego ATV i nieodtwarzania 1080p MKV…

 7. Pewnie że wspierają. MIMO jest zastosowane w standardzie „n”.

 8. Pan Ciekawski

  no i jak ida testy nowego ipada? jak wyglada sprawa z bateria? trzyma dluzej? krocej?

 9. *niepodatny Przepraszam, że się czepiam ale notorycznie popełniasz prosty błąd, który staje się ostatnio powszechny z tego prostego powodu, że automaty go nie potrafią poprawić. 
  http://niezprzymiotnikami.blogspot.com/  

 10. piękne urządzenie, które wykorzystuje u nas niewielką część funkcji. Czytając fora mam wrażenie, że na siłę znajdujecie uzasadnienie do kupienie tej skrzynki, albo inni chcą to zwalić do śmieci. Osobiście wolę kupić kolejnego poda do kolekcji… Kwestia gustu pewnie… Filmy zawsze kupuję na płytach i odtwarzam na maszynach ponad klasę „robotniczą’ i tu nie widzę konkurencji… Niestety mam pensję robotniczą )-:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *