Apple Watch – trochę szczegółów od producenta

Na temat Apple Watch nadal nie wiemy wielu istotnych rzeczy. Apple jednak od czasu do czasu podrzuca nam jakieś nowe informacje. Dziś została zaktualizowana strona o zegarku o trzy nowe sekcje.
Timekeeping – na której zobaczymy możliwości konfiguracji cyferbaltu. Jest ich od groma i wyglądają interesująco. To dobrze bo wszystko wskazuje na to, że przynajmniej na początku nie zobaczymy tarcz od firm trzecich.
New ways to connect – czyli podstrona opisująca nowe możliwości kontaktu między użytkownikami Apple Watch. Naprawdę zastanawiam się ile razy prześlę komuś swój puls serca, pewnie raz lub może dwa. Pewnie częściej będę używał Sketch, narysowanie czegoś i szybkie przesłanie komuś innemu może być bardzo ciekawe i wciągające i fajnie by było gdyby mógł odebrać to ktoś kto nie posiada Apple Watch, a jedynie iPhone’a. Wbrew pozorom też, przeczytanie powiadomień na ekranie zegarka jest bardzo wygodne bo jest bardzo dyskretne, właśnie tego najbardziej mi brakuje jeśli zmieniam Pebble na zwykły zegarek.
Health and fitness – dowiedzieliśmy się, że będą trzy niejako tryby monitoringu naszej aktywności, Move, czyli klasyczny monitoring kroków i spalonych kalorii, wraz z celami jakie chcemy osiągnąć. Exercise czyli tryb wykrywający większą aktywność zaliczaną jako ćwiczenia oraz Stand, tryb wykrywający, że zbyt długo się nie ruszamy sprzed Twittera i powinniśmy się podnieść.  Do analizy ruchu wykorzystywany będzie akcelerometr, czujnik tętna oraz ewentualnie GPS w telefonie.

Niestety żadnej z tych informacji oraz w ogóle żadnej informacji o Apple Watch nie znajdziecie na polskiej stronie Apple i to jest ta zła informacja bo możemy być już pewni, że w dniu premiery nie kupimy go w Warszawie. Na pocieszenie zostaje fakt, że strona niemiecka posiada odpowiedni dział – rosyjska zresztą też.

 • Bart

  Jestem niezmierny ciekaw Brytyjskich cen i realnej pracy na baterii ile wytrzyma

 • Marucins

  Czemu, odpustowa busola jest bardzo fajna… jak na coś czego nie ma.

 • http://www.ipod.info.pl/ Norbert Cała

  hmm??

 • Bart

  cos ci sie odpuscilo?

 • Bart

  ah – no i powinnismy juz poruszyc Jailbreak Apple Watch :D

  Coz mozna tam dodac? :)

  …… a zarazem…….. ciemno widze ten JB jego – dlaczego? Znacie PRAWDZIWY powod braku JB AppleTV 3rd gen? Zbyt malo skomplikowany/prosty system = zbyt malo dziur do znalezienia

  Bo chyba nie sadzicie ze Apple Watch soft bedzie ‚wazyl’ z 4GB=skomplikowany?

  Oczywiscie na poczatku Apple nie bedzie az tak walczyc z JB AppleWatch gdyz to oczywiste ze chce „zobaczyc” co potrafia zrobic z nim utalentowani programisci……. ZA FREE a potem magicznie dodac podobne funkcje od siebie

 • Marucins
 • Bart

  Widziales AppleWatch w takim miejscu?

 • Marucins

  Na chińskich bazarkach, TAK.
  Nasze polskie odpusty i towar tam sprzedawany to wyjątkowe rupiecie – dolara za karton.