Bardzo unikatowe, pierwsze edycje specjalne iPodów

Pierwsze specjalne edycje iPodów beck madonna tony hawkPisząc ostatnio o najbardziej tajemniczym iPodzie wpadłem trochę przypadkowo na informacje o jeszcze rzadszych iPodach o których kiedyś   słyszałem ale tratowałem te informacje raczej jako plotki. Wszystko zmieniło się za sprawą aukcji na której ślad trafił jeden z moich czytelników. Aukcja, która nie znalazła szczęśliwego zakończenia zawierała naprawdę unikatowe modele iPodów – dwa iPody z edycji Harry Potter oraz iPod z edycji specjalnej Tony Hawk. Tak jak wspomniałem edycja Tony Hawk była dla mnie do tej pory jedynie plotką i nigdy nie widziałem zdjęć takiego iPoda. Okazuje się jednak, że on istniał naprawdę i pojawił się w sprzedaży 11 grudnia 2002 roku wraz z dwoma innymi modelami specjalnymi.
Na edycjach specjalnych zbudowanych na bazie iPodów drugiej generacji, które były dostępne w wersjach 5GB, 10GB oraz 20GB mogliśmy mieć wygrawerowany podpis jednej z trzech osób. Te osoby to Madonna, skejter Tony Hawk oraz wokalista Beck. Co ciekawe taki iPod był droższy od zwykłej wersji o 49$ i był sprzedawany tylko na terenie USA. Znowu nic nie wiadomo o ilościach modeli specjalnych jakie pojawiły się na rynku, ale biorąc pod uwagę okres sprzedaży – tylko do  8 stycznia 2003r, są jeszcze rzadsze niż iPody Harry Potter.
Jakby obok tych iPodów był jeszcze jeden, jeszcze ciekawszy – iPod z wygrawerowanym logiem zespołu No Doubt. Był to dokładnie ten sam iPod drugiej generacji dostępny w tych samych pojemnościach, ale nie był sprzedawany przez Apple. Apple go jedynie wyprodukowało, a fani mogli go nabyć tylko za pośrednictwem oficjalnej strony zespołu.

Jeśli macie jakieś dodatkowe informacje o tych iPodach dajcie znać w komentarzach. Mała galeria w rozwinięciu. 

18 Comments

 1. Super są te iPody, ale i tak jak ktoś je ma to, albo o nich zapomniał, albo nie zna ich wartości i ich nie sprzedaje.
  A ja nadal czekam na prezent niespodzianke ;) o, ktorej bylo wspomniane pare postów wcześniej na temat iPoda Harry Potter

 2. Norbert Cała

  Do tej pory chorowałem na Harry Potter, ale teraz choruję na Madonnę.

 3. skoro nie wiadomo nic o ilości sztuk w sprzedaży jakie były dostępne to równie dobrze mogę kupić używkę w dobrym stanie frontu, wgrać podstawowy soft, wygrawerować na własną rękę dowolne logo z edycji specjalnych, polerka na połysk i jedziemy z aukcją od takiej ceny ile wyniosło kupno używki i doprowadzenie do finalnego stanu a to byłoby niewielkim stosunkowo kosztem… jak myślicie jaka by była cena końcowa?

 4. A iTunes nie prezentuje takiej edycji specjalnej za pomocą innej ikonki ? Jeżeli by tak było to pewnie nie dało by się wgrać systemu z takiej edycji specjalnej.
  Szkoda, że Apple nie wypuszcza już takich edycji limitowanych. Przynajmniej jedna generacja np. iPhone mogłaby się doczekać jakiejś edycji specjalnej. Pomijam oczywiście iPhone 2G Woz Edition ;)

 5. Każda firma, każdy użytkownik może wykonać na iPodzie indywidualny grawerunek, a potem sprzedawać lub rozdawać swoim fanom. Różna jest dostępność takich iPodów i różne są nakłady, ale nie jest to sprzęt oferowany przez Apple. A jeśli jakaś gwiazda zechce sprzedać na aukcji swojego prywatnego iPoda z osobistym grawerunkiem, to z czym porównać taką „edycję”?

 6. Poza tym, czy poza grawerunkiem te edycje różnią się czym kolwiek od standardowych wersji? Jeśli byłyby sprzedawane np. z jakąś dedykowaną aplikacją, odblokowaną jedynie dla posiadaczy tego sprzętu, lub z jakimiś innymi bonusami, to wtedy ma to więcej sensu, a jeśli nie, to w sumie samemu można sobie takiego iPoda ozdobić ;)

 7. Można – oczywiście, ale wtedy nie ma w tym nim nic szczególnego

 8. Widać, że Polak już kombinuje

 9. a co jest szczególnego w ipodzie który „ustrzelisz” na aukcji za np. 3000zł z grawerką madonny, niby oryginał, a będzie on tylko specjalnie zrobionym na sprzedaż ipodem jak pisałem kilka postów wyżej? nie masz pewności że to oryginał więc teoretycznie nawet ipody na tej „zawrotnej” aukcji mogą być jednym wielkim oszustwem! moim zdaniem lepiej sobie samemu zrobić grawerkę za powiedzmy 200zł niż kupić za kilka tys. od kogoś kto zrobił to wcześniej…

 10. ba, łatwy zysk, nie zrobiłbyś tak? ludzka naiwność jest nieopisana, kupią nawet gówno w słoiku byleby pisało PROMOCJA…

 11. To jak ze zbieraniem plakatów. Cyfrowa reprodukcja (czyli cyfrowy wydruk, w formacie oryginału, oddającym w 100% wygląd oryginału) jest warta w zasadzie tyle ile materiał, z którego jest wykonana. Nie ma ona żadnych unikatowych, indywidualnych cech. Za to wykonany w kilkudziesięciu egzemplarzach oryginał, z numerem i sygnaturą autora, jest wart wiele więcej. Dlatego sensowne by było, gdyby limitowana edycja iPoda była np. numerowana, a dodatkowo wzbogacana o niedostępne na standardowe iPody aplikacje itp. W przeciwnym razie mówimy o niewiele wartym wymyślę marketingu i brak możliwości odróżnienia samodzielnej kopii od oryginału minimalizując wartość takiej pracy. Oczywiście komuś może podobać się taki grawerunek i ktoś może mieć ochotę zbierać takie iPody, ale po czym rozpoznać oryginał? Jeśli za iPodem kupionym na stronie NoDoubt nie stoi żadna unikatowa cecha, to grawerunek možna wykonać samemu, bo w tym oryginale ze strony nie ma nic szczególnego.

 12. Wystarczy podłączyć iPoda do komputera. iTunes wyświetli jaka to wersja i wszystko jasne.

 13. Ok, to już jest jakiś punkt zaczepienia.

 14. A mnie powoli grypa łapie

 15. Konsumenci Apple coś o tym wiedzą co?

 16. I am the owner of Tony Hawk iPod. Here you can find all special editions iPods: http://forums.macrumors.com/showthread.php?p=19004752#post19004752 – and there exist one more unique iPod – Red Hot Chili Peppers

 17. sęk w tym ze nie kazdy iPod wygrawerowany jest rozpoznawany przez…… iTunes :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *