Najbardziej tajemniczy iPod – Harry Potter

Najbardziej tajemniczy iPod - harry potterJest taki iPod, o którym już chyba kiedyś wspominałem, a którego szukam od dawna do swojej kolekcji. Jest na tyle tajemniczy i na tyle mało o nim informacji, że gdyby nie oficjalna informacja na stronach Apple to bym nie uwierzył, że istniał. Mowa tu o iPodzie w mało muzycznej edycji Harry Potter, numer modelowy MA215LL/A
Jego wyróżnikiem jest wygrawerowane laserowo z tyłu obudowy logo szkoły magii w Hogwarts i możliwość pobrania na dysk sześciu a potem siedmiu, audiobooków z książkami to tym młodym czarodzieju. Oprócz tego iPody z serii Harry Potter które pojawiły się na rynku 7 września 2005 roku były takie same jak każde inne. Początkowo ta edycja specjalna była wykonana na bazie  modelu czwartej generacji z kolorowym wyświetlaczem, czyli popularnym Photo o pojemności 20 GB. Następnie zastąpił go model piątej generacji czyli Video o pojemności 30GB.
Jednak mimo, że są zwykłe iPody z grawerką to są też zupełnie wyjątkowe, a owa wyjątkowość przejawia się tym, że są zupełnym białym krukiem. Oczywiście nie wiadomo ile sztuk ich powstało, ale przeszukując internet nie sposób odnieść wrażania, że bardzo mało. iPodów tych nie da praktycznie spotkać w żadnych serwisach aukcyjnych w których zakup fragmentu promu kosmicznego Buran nie stanowi problemu. Praktycznie nie ma też zdjęć „na wolności” tego iPoda. Najlepsze znalazł chyba @Orlowskii na jednej z nielicznych aukcji – swoją drogą niezła cena za liczebnie skromną kolekcję iPodów. Dla porównania inną edycję specjalną iPoda czyli U2 mimo, że też dość rzadką możemy bez problemu kupić nawet na naszym polskim Allegro.

Za wszelkie informacje na temat tego iPoda została wyznaczona nagroda :)