Baza skradzionego sprzętu Apple

Baza skradzionego sprzętu AppleMoi dobrzy znajomi z serwisu MacLife wystartowali, z moim zdaniem świetną inicjatywą – Baza skradzionego sprzętu Apple. Pewnie każdy z Was, kto  kupował sprzęt na aukcji zastanawiał się czy nie jest kradziony. Ja sam dostałem kilkanaście razy pytanie czy można to gdzieś sprawdzić. Takiego miejsca nie było do tej pory.
Do bazy można dopisać sprzęt za za pośrednictwem serwisu MacLife i sprawdzić bazę na stronie www.maclife.pl/pl/uslugi/sprzet-skradziony. Inicjatywa godna polecenia, jeśli zgłosicie tam swój skradziony sprzęt to potem jeśli przez przypadek trafi on do serwisu MacLife – a to, że trafi na wymianę szybki w iPhone, na rozbudowę dysku itp jest wielce prawdopodobne – to ludzie z MacLife najpierw sprawdzą czy przypadkiem nie jest kradziony. Prawdopodobieństwo odzyskana wzrasta wielokrotnie. Dlatego tak ważne jest aby podzielić się tą informację z innymi.

11 Comments

 1. Interesuje mnie jakie bazy są sprawdzane. Czy jest to baza Appla, CheckMEND czy po prostu MacLife’a.

 2. To samo od jakiegoś czasu oferuje http://appleinfo.pl

 3. fakt! taki apple-user powinien wiedzieć skąd jest źródło danych takiej bazy. a nikt tego nie podaje, ciekawe czemu? :)

 4. To baza własna MacLife

 5. Ja już wysłałem swoje zgłoszenie do bazy , nic nie tracę a może kiedyś sie znajdzie :)

 6. Świetny pomysł z tą bazą

 7. Jest to nasza baza danych, z której korzystamy i aktualizujemy od kilku lat. Teraz udostępniliśmy „końcówkę” na naszej stronie WWW i kończymy wdrażać API, które umożliwi zintegrowanie się innych serwisów (dodawanie, sprawdzanie). Taka konsolidacja wyszła by na dobre wszystkim, z racji tego, że nie istnieje żadna centralna baza danych z takimi sprzętami. Apple ma u siebie coś takiego, ale ani nie może powiadomić o fakcie „wypłynięcia sprzętu” właściciela, ani nie może zatrzymać, ani nie może powiadomić policji, nic nie może. Tyle, że serwis jest świadom pochodzenia sprzętu.

 8. No właśnie – kilka numerów tu, kilka tam. Jak chcesz sprawdzić to wchodzisz tu, i tu, i tu… Ani to wygodne, ani praktyczne, bo jak każdy ma kilka numerów, to prawdopodobieństwo wypłynięcia jest prawie zerowe. Ale oczywiście plus dla Appleinfo.pl. Napiszę, być może będą chcieli się zintegrować.

 9. Ale na stronie http://www.maclife.pl/pl/uslugi jest napisane:

  Wraz z partnerskimi serwisami tworzymy ogólnoeuropejską bazę danych sprzętu skradzionego oraz zagubionego. Przy jej pomocy możesz sprawdzić czy Twój sprzęt nie jest z niepewnego źródła lub zgłosić jego zaginięcie.

 10. Super pomysł! W pełni popieram inicjatywę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *