Ciekawe programy z AppStore – Część 129

Pierwszy czwartek nowego roku i pierwsze Ciekawe Programy z AppStore w 2012.

Zaczynam od świetnej informacji bo to dla mnie informacja roku :) Mój bank, który naprawdę lubię czyli Multibank miał do tej pory jedną wadę – stronę transakcyjną kiepsko obsługiwalną z poziomu iPhone’a. Niby się dało, ale mało komfortowo, nie miał też do chyba wczoraj żadnej aplikacji to ułatwiającej. Jednak właśnie się to zmieniło. Aplikacja Multibank jest dostępna zarówno dla iPada jak i iPhone’a ale niestety nie wiadomo dlaczego nie jest uniwersalna. Sam program wygląda bardzo ładnie i w prosty sposób prezentuje wszystkie informacje na temat naszych kont, kart kredytowych czy też lokat. Problemem może być to, że robi to zupełnie inaczej niż strona WWW i na początku wymaga przyzwyczajenia. Jeśli chodzi o funkcjonalność to bardzo mi brakuje możliwości wykonywania przelewów do ZUS i US oraz na nowe nie zdefiniowane wcześniej rachunki. Mam nadzieję, że aktualizacje to poprawią. PS. Multibank zamierza wprowadzić w najbliższym czasie transakcje zbliżeniowe NFC za pomocą iCarte dla iPhone’a i będę to rozwiązanie testował.

Druga aplikacja ani nie jest nowa, ani przełomowa :) (nie czuje jak rymuję), ale dostała dziś bardzo dla mnie ważną aktualizację> Chodzi o Google Translate. Do tej pory aplikacja ta była tylko dla iPhone’a i bardzo często mi jej bardzo brakowało na iPadzie. Można było korzystać niby ze strony WWW, ale było to mało wygodne momentami – kiepsko się z niej kopiowało przetłumaczony tekst. Sama aplikacja jest bardzo prosta bo i przecież nikt od niej nie wymaga cudów. Działa jednak bardzo szybko i sprawie, rozpoznaje tekst mówiony (po polsku udaje, że rozpoznaje), pozwala tłumaczyć miedzy wszystkimi 60 językami wspieranymi przez Google, rozpoznaje język źródłowy oraz pozwala na kopiowanie przetłumaczonego tekstu :). Przyda się tez możliwość prawidłowego odsłuchu przetłumaczonych słów. Aplikacja jest darmowa.

Dzisiejsza gra Aircraft Recognition Quiz to bardziej aplikacja edukacyjna niż stricte gra. Już po nazwie widać, że będziemy się bawili w rozpoznawanie samolotów. Quiz jak to quiz na ekranie pojawia się nam zdjęcie lub rysunek samolotu, a my musimy spośród czterech odpowiedzi wybrać tę prawidłową. Wielką siłą aplikacji jest ogromna baza samolotów, która podzielona jest na działy. Możemy bawić się w  rozpoznawanie maszyn wojskowych z Pierwszej Wojny Światowej lub w rozpoznawanie najnowszych samolotów cywilnych i helikopterów. Te dwie ostatnie bazy są dodatkowo płatne 0,79 Euro. Sam program kosztuje 1,59 Euro. Myślałem, że się trochę znam na samolotach i o ile dobrze mi szło ze współczesnymi to na tych z Pierwszej Wojny Światowej zupełnie poległem. Na szczęście mamy zimę więc trochę czasu do pokazów lotniczych zostało i zdążymy się podszkolić, a do tego czasu możemy za pomocą Game Center porównywać naszą wiedzę z innymi graczami.

 • Minio

  App Mulibanku jest identyczna jak ta dla mbanku – kolory tylko zmienili

 • http://www.ipod.info.pl Norbert Cała

  Bo to ten sam Bank :)

 • suzej

  Tylko, ze aplikacja dla mBanku (jak wspomniano wyżej – prawie identyczna) jest już w AppStore od dobrych paru miesięcy…

 • http://www.facebook.com/profile.php?id=100001355758768 Grzegorz Ulfik

  Mi google translate działa perfekcyjnie [dyktowanie] :-)

 • Bart

  poda mi ktos odpowiedzi na te pytania z konkursu?

  probowalem znalesc odpowiedzi w google ale slabo mi to idzie

 • http://www.ipod.info.pl Norbert Cała

  Odpowiedzi będą ostatniego dnia. 

 • Bart

  sek w tym ze ja chcialym je teraz :))))

 • http://www.ipod.info.pl Norbert Cała

  Wiesz co ja bym chciał :)

 • Bart

  to daj mi odpowiedzi – a ja dam ci to co chcesz :)

 • http://www.ipod.info.pl Norbert Cała

  Pierwsze Audi RS4. Dać adres gdzie podstawić?

 • Kuras77

  Do do przelewów na nowe, niezdefiniowane konto to aplikacja Citibanku ma to samo ograniczenie tak więc sądzę, że to standard w takich aplikacjach mobilnych.

 • Bart

  nie no – to jest drozsze od Apple TV :) – cos tanszego

 • http://www.ipod.info.pl Norbert Cała

  No właśnie nie rozumiem czemu.