Ciekawe programy z AppStore – Część 42

Miałem pisać oddzielnie o polskich oddzielnie o ciekawych programach z AppStore. Niestety i jednych i drugich jest mało więc jednak będzie razem. Postaram się jedynie aby cykl był znowu regularnie w każdy czwartek dostępny do przeczytania. Dzisiaj będą dwa polskie i dobre programy i jedna odgrzewana ale bardzo wciągająca gierka.

iMoneyZaczniemy od programu iMoney. iMoney to jakby odpowiednik standardowej aplikacji w iPhone czyli Giełda. Może jest trochę mniej rozbudowany, ale za to posiada niezaprzeczalną zaletę – działa w polskich realiach czyli pokazuje notowania z warszawskiego parkietu. Oprócz notowań spółek możemy mieć też podgląd na bieżąco w notowania walutowe. Aplikacja pozwala na dodanie dowolnej liczby walorów do monitorowanych. Można je też posortować w dowolnej kolejności. Dla każdej z pozycji możemy obejrzeć wykres notowań w zakresie od 1 dnia do 2 lat. Jedyne czego brakuje to oglądania wykresów w trybie poziomym. Mam nadzieję, że taka funkcjonalności pojawi się w kolejnej wersji.
Twórcą programu jak i dostawcą danych jest polski portal fiansowy Money.pl. Program jest bezpłatny.

OldBoothKolejnym polskim programem jest OldBooth. Twórcą programu jest firma Get App – dawne Two Pixels. Program służy do stylizowania zdjęć zrobionych iPhonem tak aby wyglądały na kilkadziesiąt lat wstecz. Aby wystylizować nasze zdjęcie musimy najpierw wybrać czy bawimy się przerabianie kobiety czy mężczyzny, a następnie zdecydować się na pewien styl. Potem wystarczy już tylko wykonane przez nas zdjęcie umieścić w wybranym szablonie. Zdjęcie możemy przesuwać, obracać, zmniejszać  i naprawę nie jest ciężko uzyskać dobry efekt.
Program jest w wersji pełnej Premium w cenie 0,79 Euro i wersji darmowej pozbawionej dużej części funkcjonalności.

Flight ControlDogrzewana gierka to Flight Control. Odgrzewana dlatego, że jest w AppStore już jakiś czas i zdobyła ogromną popularność. Teraz jednak pojawiła się jej nowa wersji 1.2. Tak na szybko to w gierce chodzi o to aby doprowadzić do szczęśliwego lądowania jak największą ilość samolotów. Robimy to rysując na ekranie ścieżką jaką mają podchodzić na pas. Dodatkowym utrudnieniem jest to, że samoloty są różne, latają z rożną szybkością i mogą lądować na różnych lotniskach. W wersji 1.2 dostaliśmy trzy a nie jak w pierwszej wersji jedno lotnisko. Nowe lotniska to port lotniczy na Hawajach oraz trudny lotniskowiec. Gra wciąga jak żadna inna. Naprawdę rewelacyjny kawałek softu.
Koszt programu to 0,79 Euro, jeśli już wcześniej zakupiłeś grę to oczywiście upgrade jest bezpłatny.

14 Comments

 1. Rzeczywiście imoney jest bardzo przydatną aplikacją, szzcególnie w dzisiejszych czasach. Posiada wig i wig 20 czyli to co nie ma giełda.

 2. jak dla mnie flight control to porazka… nudne, monotonne i ogolnie jakoś nie porywająca gra…

 3. „jak dla mnie flight control to porazka… nudne, monotonne i ogolnie jakoś nie porywająca gra…”

  dlatego że trzeba wykorzystywać szare komórki a masz ich niedobór czy jak? :P
  flight control to rewelacyjna gierka, tylko trzeba myśleć.
  fascynaci prostych gier debilopodobnych z mega wypasioną grafiką a z trudnością z poziomu przedszkolaka nie będą grać w nic typu flight control

 4. tak… najlepiej pojechac po czyjejś inteligencji jeżeli sie coś nie podoba, nie? nie chodzi o wypasioną grafikę czy efekty a o zwykłe coś co zajmuje czas i dostarcza rozrywki… takie tanie chwyty w obrażaniu kogokolwiek to sobie mozesz stosowac w podstawowce. Po prostu nie podoba mi się ta gra i koniec… załapałeś?

 5. zresztą wysilić szare komórki? xD gdzie tu je wysilasz? przeciez ta gierka polega na tym tylko i wyłącznie ze sterujesz torami lotów do lądowań samolotów tak żeby sie nie zderzyły… Nie dostajesz przykładu matematycznego zeby go rozwiązać… przeceniasz oddzialywanie tej gry na inteligencje albo może masz jej za mało i ta gra ją absorbuje całąy (tak wiem, twój chwyt)

 6. to jeśli taka nudna i prosta ta gra to zagraj w nią pare razy tak żeby ugrać jak najwięcej i podaj swój wynik.
  wbrew pozorom w tej grze myślec trzeba, bo jak samolotów masz kilkanaście na ekranie i ciągłe nowe dolatują to musisz wysilić szare komórki i zarządzić nimi tak, żeby jak najszybciej wylądowały i nie zderzyły się w powietrzu.

 7. To, że gierka wciąga jest jej zaletą, a zarazem wadą. W pracy chodzi za mną wiecznie dwóch Kabanów, prosząc: „Daj lotnisko!”. Siadają potem przy biurku, z cieknącą z kącika ust stróżką śliny, z moim telefonem w przepoconych łapach z emocji – i grają, dopóki nie pobiją swojego następnego rekordu. Cholerne nałogi …

  Co do samej gierki – super pomysł, niezłe wykonanie. Tak właśnie powinny wyglądać gierki na iphone – proste „casuale”, żeby się rozerwać w przerwie w pracy. Pograć trochę, popracować, potem znowu pograć w autobusie, w drodze do domu. Fajnie, że znowu w grach komputerowych liczy się POMYSŁ, a nie odstawiona na max grafa…

 8. Flight Control to jedna z najlepszych „casualowych” gier w AppStore – można zagrać 5 minut czekając na coś, można się zagapić i grać 5 godzin… albo aż bateria padnie…

  W AppStore są jeszcze inne tego typu gry:
  – Doodle Jump (skakanie w górę i w górę),
  – Saucelifter (ratujemy współkosmitów z tajnej bazy gdzieś w USA :> ),
  – Blue Defense (chyba najlepsze „obroń niebieską planetę”),
  – Galcon (prosta ale wybitnie wciągająca strategia, można grać z żywymi luźmi przez sieć, uwaga bo jest wybitnie uzależniająca…)

  … główną cechą tych gier jest to że w praktyce nie mają końca oraz że mają ogromną gryalność i „replayability”…

 9. a najnowszy boom w AppStore to klony Geometry Wars, np. darmowe PewPew ;)

 10. Norbi – plagiatora znalazłem przez przypadek:

  http://lpardoo.pl/index.php/archives/915

  rób z nim co chcesz ;)

 11. znajdźcie sobie w AppStore grę Paper Toss i pobierajcie puki jest za darmo :)

  http://appshopper.com/games/paper-toss

 12. lol… mam najlepszy wynik w rzucaniu papierków do kosza – odstawiłem kolejny najlepszy o prawie 100 trafień ^^

 13. ciekawe polskie programy znajdziesz również na polskiprogram.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *