Ciekawe programy z AppStore – Część 84

Ciekawe programy z AppStore – Część 84
Cykl czwartkowych ciekawych programów jakoś nie regularny ostatnio, albo wakacje albo inne święto jak tydzień temu. Ale dziś kolejny odcinek już 84. Na 100 zorganizuję fajne konkursy :)

Dzisiaj zaczynamy od programu który jest w wersji iPhonowo iPadowej. Jest nim Remote HD. Program ten po pewnego rodzaju połączenie klienta terminala z programem do obsługi zdalnej konkretnego programu i bezprzewodowym touchpadem. Dzięki niemu będziemy mogli sterować domowym komputerem i aplikacjami na nim zainstalowanym praktycznie z dowolnego miejsca na świecie (w tym celu trzeba odpowiednio skonfigurować router w domu). Jedyne wymaganie to instalacja na komputerze którym chcemy sterować specjalnego programu zamieniającego go w swojego rodzaju serwer. Mi w tym programie najbardziej podoba się jego  multi-platformowość. Serwerem może być komputer z Windows, Mac OS jak i Apple TV. Program ma możliwość sterowania takimi programami jak iTunes, VLC, MediaPlayer itp itp. Zawsze też możemy skorzystać z wirtualnego pulpitu lub funkcji działania naszego iPada lub iPhone’a jako touchpad. Dobrze wydane 5,99 Euro.

Często mam następujący problem, chciałbym porozmawiać z kimś w trybie wideo na Skype, ale MacBook akurat ma zamknięta klapę gdyż pracuję na zewnętrznym monitorze. W tym jak i w innych przypadkach może się przydać program iWebcamera, który to zamienia naszego iPhone’a w kamerkę internetową. Dodatkowym plusem jest bezprzewodowość tej kamerki. Możemy ją np w łatwy sposób umieścić w dyskretnym miejscu. Aby kamera funkcjonowała prawidłowo, należy w naszym systemie zainstalować odpowiednie sterowniki. Kamera spisuje się dobrze zarówno w Mac OS jak i Windows. W tym drugim nawet lepiej bo działa w każdej aplikacji, zaś w Mac OS nie można jej użyć w Apple iChat and i Photoboot. Cena programu to 4,99 Euro.

Czasem warto sobie przy pomnieć stare czasy gdy na Pececie noce traciłem na przechodzenie kolejnych misji w różnych Grand Theft Auto. Teraz gra w wersji konsolowej jest już bardzo bardzo przerośnięta i niewiele zostało z jej dawnego uroku. Od jakiegoś czasu gra ta jest dostępna też na platformie iPhone OS i, a portowane są głównie starsze mniej wymagające wersje tej gry. Kilka dni temu ucieszyła mnie bardzo darmowa wersja Grand Theft Auto: Chinatown Wars Lite. W wersji darmowej mamy tylko trzy misje, ale to wystarczy, żeby zobaczyć czy warto wydać pieniądze (7,99 euro) na pełna wersję. Ja uważam, że warto. W grze całkiem znośnie udało się rozwiązać sterowania, a jednocześnie pozostał ten stary dobry klimat z bardzo fajną komiksową grafiką.

6 Comments

  1. Jeszcze ciekawszą aplikacją może być „wireless camera” od producenta iWebcamera. Może przetestujes, bo Appstore niewiele mówi, a koncepcja ciekawa? :)

  2. A ja polecam: red ball (tylko trochę szybko się kończy) i jeszcze tiki totems (wersja premium, bo lite zbyt łatwa

  3. „Cena programu to 4,99 Euro.”
    A nawet 3,99 € :)

  4. Swietny jest ten iWebcamera MASAKRA SUPER. Gdy zminimalizuje se aplikację w ipku to obraz jest przesyłany co się dzieje na pulpicie. np. gdy włącze se gre to ktoś może widzieć przez skype w co ja gram oraz jak gram super :D płynnie chodzi nic nie wiesza nawet gry nic nie wiesza a grałem w raimana 2 i kolega mi mówił co dalej mam robić. Oczywiście musiałem przesunąć w tym programie przycielkę obrazu na środek bo jak wiadomo ten program tak ma że przydziela 320×240 rozdzielczości ekranu. Cheba wiadomo o co chodzi. kolega mugł oglądać wszystko co robie na iphonie [wszystko co widać w jakim miejscu przydzieliłem ekran w tym programie]. Mało tego. puściłem pulpit zdalny do mojego kompa i kolega mugł widzieć o wiele lepiej niż przez opcję przydziel ekran z komputera pulpitu kompa w opcjii skype bo taką ma też opcję skype i tutaj niestety ja kolegi pulpitu coś ciężko z rozdzielczością. on miał na kompie rozdzielczość wysoką lecz strumiem przez skype do mnie wideo był taki że nie widziałem nawet jego napisów na plikach a nawet z ikonkami było ciężko natomiast ja mu pokazałem pulpit mojego kompa przez iphona przez pulpit zdalny i widział lepiej ponieważ mu powiększałem część ekranu. Super naprawde polecam to coś. bez jailbreaka te iWebcamera jest shitem bez kitu. Dlatego jailbreak żądzi.

  5. W GTA na PSP grało się nieco wygodniej jednak.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *