AirPlay na Apple TV first

Wczoraj uznałem, że muszę odpalić stare Apple TV pierwszej generacji. Ze zdumieniem zauważyłem, że niestety nawet najnowsze oprogramowanie 3.0.2 do tego sprzętu nie obsługuje protokołu AirPlay. Postanowiłem, że muszę coś z tym zrobić. Krótkie internetowe poszukiwania pokazały, że AirPlay na Apple TV first można odpalić za pomocą specjalnego Pluginu Remote HD i aplikacji Remote HD z AppStore – pisałem o niej kiedyś.

Plugin Remote HD możemy zainstalować na Apple TV na dwa sposoby. Pierwszy łatwiejszy to kupienie programu aTV Flash za 40$. Z tym programem dodamy specjalne menu do zarządzania pluginami i będziemy mogli na Apple TV instalować różne fajne rzeczy nie tylko Remote HD. Jeśli zależy Wam tylko na AirPlay to Remote HD możecie zainstalować za darmo. Tutaj macie pełną instrukcję – jest po angielsku, ale jest prosta. Każdy powinien sobie poradzić.

Po instalacji Remote HD na Apple TV musicie zrobić jeszcze jedną rzecz. Pobrać program Remote HD z AppStore, kosztuje 5,99 Euro i zainstalować oraz uruchomić w celu rejestracji, na każdym urządzeniu z którego chcemy wysyłać dźwięk i obraz za pomocą AirPlay. Tym sposobem tchniecie w stare Apple TV nowe życie. Jedyny problem jest taki, że nie działa AirPlay mirorring, ale jak wyczytałem na jakimś forum, developerzy od Remote HD już nad tym pracują.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *